Skocz do zawartości

Pomoc w doborze monitorków do wzmacniacza Sony 550ES.


Pwl

Recommended Posts

Jako nowicjusz na forum witam wszystkich serdecznie.

Potrzebuje pomocy w doborze głośników do wzmacniacza Sony 550ES. Wzmacniacz w chwili obecnej pracuje z starymi głośniczkami z 1978 bodajże roku UNITRA TONSIL ZG 20-C.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
1000zł do 1400zł.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany?
Jestem nowy w tym temacie i jeżeli miałbym wybierać sam to wolę nowe. Z fachową pomocą mogą być używane (ostatnio były Audio BX2 za 1150zł)

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy?
Oczywiście stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący?
Wzmacniacz Sony 550ES

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
2,7m x 4,0m

6) Jakiej muzyki słuchamy?
Wszystkiego po trochu.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Raczej jednorazowy zakup. Przyszłościowo jeżeli będą problemy ze wzmacniaczem i nie będzie opłacała się naprawa to wiadomo wymieniony będzie wzmacniacz też stereo.

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony?

Sprzęt podpięty będzie głównie do PC i tu nasuwa się kolejne pytanie czy jest sens zmieniać kartę dźwiękową? Jeżeli tak to na jaką? Czasem głównie w grach słychać pierdzenie, skrzeczenie (zakłócenia). Testowo włożyłem starą kartę dźwiękową na pci ale niestety dalej łapie zakłócenia.

Podsumowując głównie zależy mi na lepszym dźwięku w filmach i w grach. Fajnie jak po wymianie głośniczków pojawiło by się troszkę więcej basu i w jakimś stopniu zredukować zakłócenia które karta dźwiękowa ściąga.

Poza tym mam dylemat z rozmieszczeniem. Gdzie je umieścić. W załączniku przedstawiam rozmieszczenie mniej więcej jak to wygląda. Jestem w trakcie przemeblowań dlatego nie pokazuje wszystkiego gdzie co jest. Głównie kanapa i monitor zostaje gdzie widać na renderze. Z blatu raczej też nie zrezygnuje gdyż potrzebuję dużo miejsca czasem do majsterkowania, a czasem na jakieś lan party ze znajomymi. Więc standy raczej odpadają. Myślałem nad montażem zaraz przy monitorze na jakiś uchwytach do ściany. Najdroższe jakie widziałem na Alledrogo kosztowały około 200zł. Pytanie ile faktycznie są warte?


Z góry dziękuje za wszystkie porady.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiałem się że wzmacniacz nie wykorzysta Monitorów Audio BX2. Ale skoro da radę muszę poważnie nad nimi się zastanowić.
Jeśli jest ktoś wstanie opisać różnice między Audio BX2 a obecnymi głośniczkami (ZG 20-C) będę bardzo wdzięczny.

Kiedyś słuchałem u znajomego kolumn ALTUS 200 lub 300 i wiem że aż takiego zapasu mocy i mocnego basu mi nie potrzeba. Pięć minut słuchania i zaczęła boleć mnie klatka piersiowa icon_smile.gif

Dziś zauważyłem ofertę na aledrogo (nr 4902091687) używanych głośniczków AUDIO BX2 do licytacji. Cena początkowa to 800zł kup teraz 1150zł.

Pełna gwarancja polskiego oficjalnego dystrybutora jest do 05.2015 + 3 letnia gwarancja na zasadach opisanych wewnątrz karty gwarancyjnej. Orientuje się ktoś może jakie to są warunki? Zastanawiam się ale trochę kolorystyka mi nie odpowiada kolor czarny (black oak).
Ah ten brak zdecydowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Obawiałem się że wzmacniacz nie wykorzysta Monitorów Audio BX2.


Dziwne rzeczy piszesz, ten wzmacniacz owszem nie jest hi-endem, ale bx2 też nie . Przyjmyując że ten wzmacniacz sony kosztowałby dziś jako nowy powiedzmy 700-1000zł to dlaczego nie wykorzysta możliwości Monitor audio bx2, kosztujacych swoją drogą jako nowe 1200/1300zł ? Kolumny powinny być droższe od wzmacniacza, tak jest najczęściej i bardziej sensownie niż odwrotnie. Nikt roztropny nie kupuje wzmacniacza za kilkanaście tysięcy i kolumn za 1 tys. typu magnat supreme 1000, czy Stx f-200.
Nie można zresztą mieć za dobrych kolumn... Od strony technicznej też da im radę, sony nie jest jakiś słaby, a bx2 to nie np. Focal Utopia.

Cytat

Jeśli jest ktoś wstanie opisać różnice między Audio BX2 a obecnymi głośniczkami (ZG 20-C) będę bardzo wdzięczny.

Kiedyś słuchałem u znajomego kolumn ALTUS 200 lub 300 i wiem że aż takiego zapasu mocy i mocnego basu mi nie potrzeba. Pięć minut słuchania i zaczęła boleć mnie klatka piersiowa icon_smile.gif


Monitor Audio BX 2 mają mięsisty, energiczny bas, lekko ocieplony, wyrażną górę, są dość efektywne to też plus. Dobre wykonanie. Co do brzmienia kolumn ZG to już niepamiętam, nawet jak patrze na zdjęcia... ale raczej nie jest tak spójny. Zresztą jak grają bx 2 czy 5 w ogóle ta marka , czy inna możesz chyba posłuchać, nie mieszkasz na pustkowiu.
Co do drugiego zdania to nie rozumiem, bo zapas mocy to moze mieć wzmacniacz, a nie kolumny, bo kolumny są biorcą prądu, nieraz tak dużym że słaby wzmacniacz może nie dawać rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do drugiego zdania to nie rozumiem, bo zapas mocy to moze mieć wzmacniacz, a nie kolumny, bo kolumny są biorcą prądu, nieraz tak dużym że słaby wzmacniacz może nie dawać rady.


Zgadzam się w 100%. Wieczorem dość często po prostu nie kontaktuję i czasem piszę takie dziwne rzeczy.

Żartobliwie mówiąc co do tego pustkowia niejeden mieszkaniec Cieszyna stwierdził by że mieszka jednak na pustkowiu. Ale przyznaję. Jest dużo sklepów w Bielsku z tym że niestety ciężko z czasem wolnym u mnie aby się wybrać tak aby sklepy jeszcze były otwarte i dlatego szukam wskazówek co warto kupić na forach.

Dzięki wielkie za pomoc. Do jutra przemyślę zakup czy kupować nowe czy może używane lub w ogóle się wstrzymać i faktycznie pojeździć po sklepach w wolne dni i posłuchać co jak gra.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie monitory możesz kupić za ok. 1-1,4tys zł możesz przekonać się szukając czegoś na jakiejś porównywarce, tylko tam wpisz przedział cenowy mniejszy bo kolumny mają cenę za sztukę icon_wink.gif oferta będzie spora więc w wolnej chwili można poczytać w necie jakieś testy. Po świętach pewnie będzie większy wybór używanych na aukcjach, a i w sklepach szansa na zniżki i niższą cenę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...