Skocz do zawartości

DVD nie działa... jak podłączyć bez odtwarzacza DVD??


pudipudiopvideo

Recommended Posts

Witam

Mam problem... ostatnio dostałem używane kino domowe samsung PS-RXT500. Nie wiem czy tak jest w każdym kinie domowym ale 2 głośniki (tylne) są podłączone bez przewodowo (ale nie jestem pewny czy rzeczywiście z subwooferem a nie bezpośrednio z DVD ale nie ma problemu żeby podłączyć przewodowo) a przednie i centralny przewodowo z subwooferem, następnie dziwnym kablem którego jeszcze w życiu nie widziałem (dorzucam zdj) jest podłączany do DVD a od DVD jest jedyna droga do podłączenia całego zestawu np do telewizora. problem polega na tym że odtwarzacz dvd nawet się nie włącza; i tu jest pierwsza opcja która rozwiąże problem. otóż kiedy włączam odtwarzacz pilotem lub bezpośrednio przyciskiem czerwone światełko gaśnie a po sekundzie znów się zapala lecz DVD nie reaguje kompletnie... znajomy mi powiedział że to wina "zimnych lutów" cokolwiek to jest... jeśli nie przychodzi wam nic do głowy to czy da się podłączyć bezpośrednio z subwoofera ów kablem do rzekomego telewizora jakąś przejściówką?

Prosił bym o jasne i oczywiste odpowiedzi gdyż jak widać jestem kompletnym likiem jeśli chodzi o takie sprawy... Z GÓRY DZIĘKUJĘ !!!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro głośniki bezprzewodowe(jeśli chodzi i sygnał), to paradoksalnie powinny mieć chociaż przewód do prądu. Sprzęt z nazwy dość egzotyczny, pewnie stary i jak zawsze w przypadku takiego "all in one" jest problem, bo jak stacja bazowa uległa uszkodzeniu, czy są spalone głośniki, to najczęściej całość jest do kosza. Takie elemnty stanowia całość i działają w 99% tylko ze sobą. Bo do plastikowego kina nie podłączysz dużych kolumn, a małych kolumn, tych od plastikowego kina, nie podłączysz do prawdziwego amplitunera.
Jak masz kolegę co zna się na elektronice, czy chociaż lutowaniu, niech zobaczy środek- co do tych lutów, ale naprawiać w serwisie raczej się nie opłaca, zwłaszcza jak sprzęt starszy bez aktualnych kodeków, wejść cyfrowych itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ma normalnie wejścia hdmi itp więc chyba tak stare nie jest... owszem głośniki "bezprzewodowe" są podłączane do takiej skrzyneczki a ona wysyła sygnał do DVD... głośniki nie są raczej spalone ale z dobry rok/dwa nie używane. pod nazwą "stacja bazowa" mam rozumieć że chodzi ci o sam odtwarzacz wydaje mi się że działa gdyż poprzedni właściciel stwierdził że odkąd DVD przestało "oddawać płyty" przestał używać sprzętu... mam nadzieje że chodzi o te zimne luty i rzeczywiście gdzieś jest luka i prąd nie trafia do jakiś tam podzespołów. ale zostawmy sam odtwarzacz... czy jest możliwość wykorzystania całego zestawu 5.1 bez DVD i podłączyć do telewizora ?? po prostu czy istnieje jakaś przejściówka z kabla na zdj tak żeby podłączyć bezpośrednio subwoofer z głośnikami do telewizora?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to co nazywasz DVD , to jest stacja bazową. To z niej odbywa sie sterowanie i ja podłączamy do TV.
W subwooferze sa końcówki mocy dla głośników które sie do niego podłącza i do głośnika basowego który jest w jego obudowie.
Ta skrzyneczka do której podłącza się głosniki tylne jest również wzmacniaczem. Ten łączy sie bezprzewodowo ze stacją bazową.
Przejściówki do tego subwoofera z końcówkami mocy raczej nie dostaniesz, bo jest nia właśnie to co nazywasz DVD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...