Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 3000 zł


Tropik

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Poszukuję dobrego zestawu w granicach 3000 zł (wzmacniacz/amplituner + kolumny, ew. subwoofer do tego). Muzyka jaką słucham to najczęściej elektroniczna (pokroju https://soundcloud.com/amon-tobin/sets/isam ) i post-rock (Muse), stąd zależy mi na głębokim basie ale też na pozostałych pasmach.

Charakterystyka pomieszczenia odsłuchowego to prostokąt o wymiarach 7m x 5m, także jest to dość spory pokój.

Jeżeli chodzi o wzmacniacz, to miłym dodatkiem byłaby łączność bluetooth dzięki której mógłbym go parować ze smartphonem.

Lubię posłuchać GŁOŚNO. :>

Ma być to zakup na kilka ładnych lat. Wiem, że cena jaką chcę przeznaczyć nie powala, ale może jednak coś przyzwoitego się znajdzie? icon_wink.gif


Pozdrawiam Forumowiczów!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kupisz sobie 2x http://www.skleptonsil.pl/210665/altus-300-czarne + jakiś dobry wzmacniasz i masz na lata


Ale forumowicz chciał dobry zestaw i chce muzyki posłuchać .

Tropik chyba jednak większe kolumny, bo 35 kw2 to nie dwadzieścia parę na które quantum 675 byłyby ok, zwłaszcza że lubisz głośno i z dobrym basem.
Ten bth to konieczność, nie można kabelkiem połaczyć ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Używki nie wchodzą w grę. Bluetooth konieczny. Uparłem się na tego HK3770 - to źle?


Nie źle, ale ustawiłeś parametry zakupu jak na ustawionym przetargu, nowy, bluetoth konieczny, moc jest, nawet niepotrzebne w takim wypadku przy bth port usb- ciężko coś innego wybrać niż HK.
Tylko reszta planu się sypie, bo budżet źle podzielony, na kolumny powinna iść większa część budżetu. Tu zostaje 1000 zł na kolumny, a do w miarę przyzwoitego amplitunera i na taką powierzchnię i wymagania, nowych dobrych kolumn nie kupisz poniżej 2 tys.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granica 3 tysięcy którą wytyczyłem, jest dość luźna. Jeśli znalazłoby się coś wartego uwagi za 3600 zł to również nie pogardzę. icon_smile.gif

A co Państwo powiedzą na Harman Kardon HK 3700 ? Wiem że jest bez bluetooth ale niemal 500 zł tańszy! Wróćmy zatem do wersji z pierwszego posta, gdzie Bth byłby miłym dodatkiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli 1600zł na dwie kolumny. Wpisz w skąpcu, filtr kolumny podłogowe, od 750-850zł sztuka, wyjdzie jedna strona kwiatków...




Pytanie czy... coś wartych kwiatków z dobrą specyfikacją do muzyki elektronicznej? Czy nawet jeśli na kolumny przeznaczę 2 tys. , jestem zdany na "pierwsze lepsze" ze skąpca?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy nawet jeśli na kolumny przeznaczę 2 tys. , jestem zdany na "pierwsze lepsze" ze skąpca?



1) Przecież możesz, nawet powinieneś poszukac też na stronach sklepów, salonów muzycznych, może trafisz coś droższego po przecenie z ekspozycji, czy w "chwilowej promocji", poczytać testy, jeśli nie czytałeś. Mam nadzieje że planujesz gdzieś potem odsłuch, bo może to co dla Ciebie jest dużym basem dla innego jest normą, tak jak głośność, a co z wysokimi tonami ?

2) Czy jesteś zdany na "pierwsze lepsze" ze skąpca, nie bardzo rozumiem, a tam są według Ciebie jakieś niegodne "pierwsze lepsze" produkty, przecież są kolumny, czy wzmacniacze po kilkadzisiąt tysięcy, więc takie kulawe chyba nie są.

3) Skapiec był tylko propozycją, pewnego przeglądu, większego wycinka produktów w tym budżecie, niestety ja z tamtych czystym sumieniem nie jestem w stanie Ci polecić jakiejś pary, bo masz spore oczekiwania, spory salon.
Słuchałeś czegoś, co mógłbyś podac za punkt odniesienia, że brzmiało dobrze ? ( dla Ciebie ) Bo jak pisałem, każdy ma inny punkt odniesienia- tak jak dla debiutującego forumowicza w drugim poście altus jest dobry i ma dobry bas, a mój emerytowany sąsiad zachwalał że Tico wchodzi mu w zakręty jak po szynach icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jaka w tym przedziale cenowym jest godna uwagi i ma najlepszy stosunek ceny do jakości? Rozumiem że każdy odczuwa inaczej dźwięk ale są chyba jakieś utarte kanony i polecani producenci? : )


Nie ma nic za darmo dobry stosunek jakości do ceny ma Indiana Lina nota 550, ale ona jest do 20m kw. jest nieduża, cena dobra bo marka jeszcze "nie jest tak zmanierowana" Przyzwoicie z niektórymi wzmacniaczami zagra Tannoy V4 , a najgłośniej jbl es 80 ( proszę mi nie wypominać że proponuje w takiej sytuacji budżetu i metrażu jbl es ale jednak lepsze niż taga czy jamo ), jest jeszcze Tonsil maestro II ( jednak lepszy od altusa). Jedak nie proponuję bo na 90% nawet jbl 80 moga byc zbyt małe, a bas mało nasycony.

Cytat

I na jaką moc głośników/amplituera powinienem patrzeć przy tym wymiarze pokoju (5 x 7 m)?


Wzmacniacz owszem mocny (oby nie tylko na papierze) natomiast moc głośników to taki pusty parametr, nie koniecznie obrazujący głośność, bardziej wytrzymałość na moc wzmacniacza. Moga być głośniki bardzo mocne, a ciche i odwrtotnie nieco mniejsze a głośniejsze, chodzi o parametr efektywność dB. Kolumna 91dB zagra dwa razy głośniej na tym samym ustawieniu volume od kolumny 87dB.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jacek75, Twoje rady są dla mnie bardzo pomocne! Ale mam jeszcze kilka pytań:

- Dlaczego JBL z serii ES nie słyną z najlepszego zdania? Tak przeczesywałem fora i nieraz się natknąłem na taką właśnie opinię.
- Czy im więcej drożności na kolumna, tym jest lepsza? Czy np 2-drożna może być tak samo dobra niż 4-drożna ? Jak to wygląda z tą drożnością?

Cytat

solidne z dobrym basem, QAcoustic 2050i, Yamaha ns777, jbl es90.



- Czy bas jest na tyle solidny, że nie będę potrzebował subwoofera?

Przepraszam za tak laickie pytania ale nigdy nie miałem okazji przesłuchać tego typu kolumn. Ze sprzętu jaki słyszałem, to tylko 5.1 HARMANA KARDONA i bardzo mi się podobało ale nie chcę się bawić w kino 5.1 , tylko stereo 2.0 / 2.1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki jacek75, Twoje rady są dla mnie bardzo pomocne! Ale mam jeszcze kilka pytań:

- Dlaczego JBL z serii ES nie słyną z najlepszego zdania? Tak przeczesywałem fora i nieraz się natknąłem na taką właśnie opinię.
- Czy im więcej drożności na kolumna, tym jest lepsza? Czy np 2-drożna może być tak samo dobra niż 4-drożna ? Jak to wygląda z tą drożnością?

Cytat

solidne z dobrym basem, QAcoustic 2050i, Yamaha ns777, jbl es90.



- Czy bas jest na tyle solidny, że nie będę potrzebował subwoofera?

Przepraszam za tak laickie pytania ale nigdy nie miałem okazji przesłuchać tego typu kolumn. Ze sprzętu jaki słyszałem, to tylko 5.1 HARMANA KARDONA i bardzo mi się podobało ale nie chcę się bawić w kino 5.1 , tylko stereo 2.0 / 2.1.



Niema takiej zasady że im lepsze kolumny tym więcej głosników.
Również to że jest ich mniej nie oznacza że musi być lepiej.

Często jednak tak jest że lepszy dźwięk można uzyskać z mniejszej ilości głośników , za to lepszych.
Zwykle droższe serie danego producenta są lepsze icon_smile.gif od tańszych.
Więcej dróg dźwięku oznacza też bardziej rozbudowaną zwrotnicę.
To doprowadza że jeśli u jednego producenta mamy bardziej rozbudowane kolumny w tej samej cenie co droższe i prostsze,
musiano na czymś zaoszczędzić.

JBL ES nie są bardzo złe, mimo że zrobiono je z dość niskiej jakości podzespołów,
Wybór kolumn to zwykle kwestia gustu lub przypadku.
Dobrze jest posłuchać ich przed zakupem.
A najlepiej posłuchać ich u siebie w domu.
Niedrogie i duże kolumny z dużą ilością głośników maja tą zaletę że nie wymagają zwykle drogiej elektroniki.
Cokolwiek do nich nie podepniemy nie zrobi dużej różnicy.

To właśnie kolumny decydują jak będzie grał nasz sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

- Dlaczego JBL z serii ES nie słyną z najlepszego zdania? Tak przeczesywałem fora i nieraz się natknąłem na taką właśnie opinię.


Miałem jbl serii e 80, wybrałem je zamiast wspomnanych dużo ładniej i efektowniej wykończonych jbl serii es, dźwięk w "e" był dla mnie bardziej plastyczny, nieco przyjemniejszy od es, ( mimo że patrząc z perspektywy bas jest i tak średnio nasycony, bez dobrej kontroli) , a podwójny głośnik wysokotonowy w "es" to trochę pic na wodę, mamy tu aż 5 głośnikową kolumnę. Cenowo es były wtedy droższe od e. Oczywiście JBL es 90 w dniu premiery kosztowały 3200zł -sporo test http://audio.com.pl/testy/jbl-es90:1, teraz mozna je kupić za 1700zł-1900zł i jesli ktoś ma takie pieniądze i musi kupić nowe do dużego salonu, cena jest bardziej realna i uczciwa.


Cytat

- Czy im więcej drożności na kolumna, tym jest lepsza? Czy np 2-drożna może być tak samo dobra niż 4-drożna ?


Chyba bardziej chodzi Ci o ilośc głośników, np . dwu głośnikowe. Bo droznośc dotyczy podziału zwrotnicy, może być np. kolumna dwu drożna, a 3 głośnikowa.
Wracając do pytania, czy 2-drożna( głosnikowa) może być tak samo dobra niż 4-drożna, tak, a często lepsza, ale...
Wolałbyś 7 miejscowego Mercedesa vito, czy dwu osobowego/drzwiowego mercedesa C cupe ? Chyba przyjemniej w tym C cupe, niby mniej auta, ale jakby lepsze, bardziej wyrafinowane . Ale..zależy ile osób ma rodzina, wtedy trzeba kompromisu, przy kupnie. Wszystko zalezy od konstrukcji, firmy, ceny, a w końcu oczekiwań.
Wracając do kolumn...Teoretycznie 2 głośnikowa kolumna podłogowa, czy monitor za np. 800zł będą lepsze, bardziej dopracowane, przebadane, niż kolumny z 5, 6 głosnikami za te same pieniądze.
Konstrukcje dwu głośnikowe, drogie, mogą uchodzić za bardziej audiofilskie, mają precyzyjny spójny dźwięk, ale z drugiej strony czy droga 4 głośnikowa kolumna jest gorsza, nie, swoje musi kosztować, często ma inne przeznaczenie np. większy salon, może inna muzyka, oczekiwania.
Np. QAcoustic 2050i mają bardzo mocny nasycony dżwięk, plastyczny, dokładny, a mają 3 głośniki, jak dla mnie lepszej jakości i przyjemniejszy niż 5 głośnikowe jbl es 80 ( 90 mają wiekszej średnicy głośniki). Gdybyś miał pokój koło 20-max25 m byłyby super tak jak mx4. Z missionami mx jest problem raz są raz znikają na jakiś czas. Jak są to ceny są zróżnicowane mx4 widziałem po 1600zł ale i po 2400zł para, natomiast mx5 od 1900zł do 2500zł, więc te mx 5 używane z allegro trochę z ceną przesadzone.
Natomiast Magnat quantum 677 za ok. 2tys powinny dobrze sparwdzić się w takim salonie i grają lepiej niż jbl es 80, czy 90. JBL es90, czy yamaha ns-777 , Cantonów posłuchać w nawet w media, jakbys nie miał salonu blisko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Cytat

Cytat

- Dlaczego JBL z serii ES nie słyną z najlepszego zdania? Tak przeczesywałem fora i nieraz się natknąłem na taką właśnie opinię.


Miałem jbl serii e 80, wybrałem je zamiast wspomnanych dużo ładniej i efektowniej wykończonych jbl serii es, dźwięk w "e" był dla mnie bardziej plastyczny, nieco przyjemniejszy od es, ( mimo że patrząc z perspektywy bas jest i tak średnio nasycony, bez dobrej kontroli) , a podwójny głośnik wysokotonowy w "es" to trochę pic na wodę, mamy tu aż 5 głośnikową kolumnę. Cenowo es były wtedy droższe od e. Oczywiście JBL es 90 w dniu premiery kosztowały 3200zł -sporo test http://audio.com.pl/testy/jbl-es90:1, teraz mozna je kupić za 1700zł-1900zł i jesli ktoś ma takie pieniądze i musi kupić nowe do dużego salonu, cena jest bardziej realna i uczciwa.


Cytat

- Czy im więcej drożności na kolumna, tym jest lepsza? Czy np 2-drożna może być tak samo dobra niż 4-drożna ?


Chyba bardziej chodzi Ci o ilośc głośników, np . dwu głośnikowe. Bo droznośc dotyczy podziału zwrotnicy, może być np. kolumna dwu drożna, a 3 głośnikowa.
Wracając do pytania, czy 2-drożna( głosnikowa) może być tak samo dobra niż 4-drożna, tak, a często lepsza, ale...
Wolałbyś 7 miejscowego Mercedesa vito, czy dwu osobowego/drzwiowego mercedesa C cupe ? Chyba przyjemniej w tym C cupe, niby mniej auta, ale jakby lepsze, bardziej wyrafinowane . Ale..zależy ile osób ma rodzina, wtedy trzeba kompromisu, przy kupnie. Wszystko zalezy od konstrukcji, firmy, ceny, a w końcu oczekiwań.
Wracając do kolumn...Teoretycznie 2 głośnikowa kolumna podłogowa, czy monitor za np. 800zł będą lepsze, bardziej dopracowane, przebadane, niż kolumny z 5, 6 głosnikami za te same pieniądze.
Konstrukcje dwu głośnikowe, drogie, mogą uchodzić za bardziej audiofilskie, mają precyzyjny spójny dźwięk, ale z drugiej strony czy droga 4 głośnikowa kolumna jest gorsza, nie, swoje musi kosztować, często ma inne przeznaczenie np. większy salon, może inna muzyka, oczekiwania.
Np. QAcoustic 2050i mają bardzo mocny nasycony dżwięk, plastyczny, dokładny, a mają 3 głośniki, jak dla mnie lepszej jakości i przyjemniejszy niż 5 głośnikowe jbl es 80 ( 90 mają wiekszej średnicy głośniki). Gdybyś miał pokój koło 20-max25 m byłyby super tak jak mx4. Z missionami mx jest problem raz są raz znikają na jakiś czas. Jak są to ceny są zróżnicowane mx4 widziałem po 1600zł ale i po 2400zł para, natomiast mx5 od 1900zł do 2500zł, więc te mx 5 używane z allegro trochę z ceną przesadzone.
Natomiast Magnat quantum 677 za ok. 2tys powinny dobrze sparwdzić się w takim salonie i grają lepiej niż jbl es 80, czy 90. JBL es90, czy yamaha ns-777 , Cantonów posłuchać w nawet w media, jakbys nie miał salonu blisko.



Stanęło na Yamaha A-S301 i Magnatach 677. Jestem zadowolony! Bas kumuluje się w kątach ale to problem pomieszczenia, także tym się teraz zajmę. Może jakieś pułapki basowe czy coś... W każdym razie dziękuję wszystkim aktywnym w tym wątku!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...