Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe oraz wzmacniacz/amplituner do 2500zł.


Aquaplay

Recommended Posts

Witam,
Chciałbym kupić 2 kolumny podłogowe oraz wzmacniacz lub amplituner. Chciałem sam wybrać odpowiednie nagłośnienie, ale po prostu nie znam się na tym, tak więc chciałbym skorzystać z Państwa doświadczenia i wiedzy. Ten zestaw byłby moim pierwszym zestawem stereo tak więc myślę, że kwota o której wspominałem powinna wystarczyć na początek.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
2000 zł - max 2500zł
2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany?
Nowy.
3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy?
Sprzęt stereo.
4) Jaki jest sprzęt towarzyszący?
TV
5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
3,5 m x 4 m
6) Jakiej muzyki słuchamy?
EDM, dubstep, trance, pop, rzadziej rock, metal, muzyka filmowa
7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Jednorazowy zakup.
8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony?
Możliwość podłączenia do komputera i telewizora jednocześnie (korzystając z okazji chciałbym się dowiedzieć czy będę musiał kupić dodatkowo do komputera kartę dźwiękową, jeśli chciałbym podłączyć bezpośrednio do niego amplituner/wzmacniacz ? )


Jeżeli coś pominąłem, proszę o komentarz.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Aquaplay.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że ostanio były spore metraże 25-35 m i więcej. U Ciebie spokojnie wystarczą dobre monitory z 16kami (w sensie membrany , a nie dziewczyny) i wzmacniacz stero, plus jakiś dac fiio d3 do podłaczenia audio z optyka z tv. Chyba że bardziej wolisz amplituner stero, co prawda często te tańsze bywają słabsze, ale przy niewielkich kolumnach nie będzie problemu, mocy będzie z nadwyżką.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pokoju 14 m2 ja także poleciłbym monitory. Tu znalazłem świetne choć mało znane w Polsce Bonsai Akustik Ideal na znakomitych głośnikach SEAS: http://allegro.pl/bonsai-akustik-ideal-i4871880927.html
Równie dobre, ale grające bardziej muzykalnie, ze świetną sceną stereo i dużą naturalnością Spendor S1
http://allegro.pl/audiofilskie-spendor-s1-i4907192426.html
Albo bardzo dobre, stawiające raczej na precyzję i szczegółowość z mniejszymi ale szybkimi niskimi tonami oraz super sceną stereo
ProAc Tablette 2000. http://allegro.pl/kolumny-proac-tablette-2...4899115534.html
Oczywiście do takich kolumn trzeba naprawdę dobrego wzmacniacza, choć na początek wystarczy taki w Twoim budżecie. Da się coś znaleźć. No i nieodzowne są dobre, masywne, stabilne standy. Da się takie nowe kupić już od ok. 400 zł. Używane pewnie taniej.
Bo takie kolumny grzech jest postawić na komodzie czy biurku. Dużo się straci z ich potencjału, brzmienia.

Do takiego pokoju możesz się też rozejrzeć za małymi kolumnami podłogowymi. Ale musisz sobie zdawać sprawę, że trudno im będzie klasą sprostać powyższym monitorom. Castle Chester mają ogólne dobry dźwięk i sporą muzykalność oraz niezłe barwy.
http://allegro.pl/castle-chester-made-in-u...4886303772.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, chyba zdecyduje się na te Bonasi Akustik Ideal tylko widzę, że nigdzie nie ma nowych kolumn, na allegro jest tylko 1 oferta używanych. Chciałbym je "obsłuchać" na żywo, bo nie chce kupować takiego sprzętu w ciemno, a z tego co szukałem to praktycznie nigdzie w Polsce nie można ich kupić, a co dopiero obsłuchać. Dlatego też jakbyś mógł mi podać jakieś "łatwiej" dostępne monitory to byłbym wdzięczny. I jeszcze sprawa wzmaczniacza/amplitunera - na co sie patrzyć przy ich zakupie, możecie mi polecić jakieś sprawdzone modele?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony zaproponował bym wzmacniacz Denon PMA-720AE i kolumny Magnat Quantum 673
Za 2,7K widziałem zestaw z Magnatem Quantum 675, które sądzę że też nie powinny być za duże.

Na początek można zacząć od podłączenia wzmacniacza do karty dźwiękowej która jest w komputerze.
Nawet te wbudowane w płyty główne mają zróżnicowany poziom jakości dźwięku na wyjściu.
Potem można się zastanowić nad ewentualną jej wymianą lub użyciem DACa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...