Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 700 zł + kable głośnikowe


Peebuls

Recommended Posts

Poszukuję wzmacniacza. Muzyka głównie metalowa/rockowa, choć czasem coś innego również się zakręci icon_smile.gif. Rozmiar pokoju: ok. 4,5m X 3,5m. Posiadam kolumny MB Quart MCS 690 (czy na tych kolumnach zauważę w ogóle różnicę we wzmacniaczu za 300-400 zł, a za 700 zł?). W miarę możliwości prosiłbym również o wypowiedzenie się w kwestii kabli głośnikowych bardziej doświadocznych użytkowników. Do tej pory miałem styczność tylko z najprostrzymi, bardzo tanimi przewodami. Czy zamiana na nieco lepszy (do 50-60 zł) zmieni cokolwiek? Pod wzmacniacz planuje podpiąć CD, gramofon oraz ew. komputer (aux). Z racji przedziału cenowego celuję w używane wzmacniacze icon_smile.gif.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim wzmacniaczu grasz teraz? Przypomnij. Albo na jakim grałeś do tej pory?
Napisz także czego szukasz w brzmieniu. Co Ci się podobało a co nie podobało w tym jak grał dotychczasowy wzmacniacz?
Jeśli dobrze się poszuka, to na pewno taki wzmak za 700 zł zagra lepiej od tego za 300 - 400.
A kable to ma być 50 - 60 zł za całość, czy za metr? Bo jak za całość, to nie oczekuj niczego szczególnego w porównaniu z tymi, które masz. No, chyba, że trafi się jakaś okazja.
Poza tym lepsze kable, to nie tylko poprawa rozdzielczości/ przejrzystości zestawu. Ale można nimi również troszkę skorygować pewne rzeczy w brzmieniu.
I dlatego jak to zwykle polecam zostawić je na koniec, po skompletowaniu zestawu.
Oczywiście nie możesz zaniedbać także interkonektów. Tu też szukałbym później czegoś choć po 100 - 150 zł za parę. Różnica będzie słyszalna.
Jaki odtwarzacz CD planujesz podpiąć pod wzmacniacz (marka, model)? O gramofon nie pytam, bo zakładam, że będzie pasował niemal do wszystkiego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A na jakim wzmacniaczu grasz teraz? Przypomnij. Albo na jakim grałeś do tej pory?
Napisz także czego szukasz w brzmieniu. Co Ci się podobało a co nie podobało w tym jak grał dotychczasowy wzmacniacz?
Jeśli dobrze się poszuka, to na pewno taki wzmak za 700 zł zagra lepiej od tego za 300 - 400.
A kable to ma być 50 - 60 zł za całość, czy za metr? Bo jak za całość, to nie oczekuj niczego szczególnego w porównaniu z tymi, które masz. No, chyba, że trafi się jakaś okazja.
Poza tym lepsze kable, to nie tylko poprawa rozdzielczości/ przejrzystości zestawu. Ale można nimi również troszkę skorygować pewne rzeczy w brzmieniu.
I dlatego jak to zwykle polecam zostawić je na koniec, po skompletowaniu zestawu.
Oczywiście nie możesz zaniedbać także interkonektów. Tu też szukałbym później czegoś choć po 100 - 150 zł za parę. Różnica będzie słyszalna.
Jaki odtwarzacz CD planujesz podpiąć pod wzmacniacz (marka, model)? O gramofon nie pytam, bo zakładam, że będzie pasował niemal do wszystkiego.



Brzmienie wzmacniacza Kenwood KA-5090R było całkiem OK, tylko jakby basu mi brakowało. Niestety ciągle coś z nim było nie tak a miejscowi spece od elektroniki nie potrafili rozgryźć co, więc sprzedałem go jako uszkodzony i za te 300 zł zakupiłem Duala PA-5060, który ma aktualnie problem z jednym kanałem (gra ciszej) i ogólnie średnio mi pasuje jego brzmienie. To miała być taka przejściowa opcja i właśnie teraz przymierzam się do wymiany na coś lepszego. Jeśli chodzi o odtwarzacz CD to szczerze mówiąc niczego jeszcze nie planowałem (pewnie będzie w stosownym czasie oddzielny temat icon_smile.gif). Póki co priorytetem jest wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ciągle nie odpowiedziałeś jak ma grać wzmacniacz, czego oczekujesz? Czy wiesz o co pytam, czy nie bardzo?
Chodzi o barwę dźwięku, o charakter jego grania. Czy ma być ocieplony, miękki, soczysty, z dobrze wypełnioną średnicą, czy raczej konturowy, jaśniejszy, ostrzej, bardziej twardo grający? Ma uwypuklać, czy raczej sprawić by delikatniej zagrał jakiś wycinek pasma itp... .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...