Skocz do zawartości

YAMAHA HTR-6040 + ... ?


Estek

Recommended Posts

Witam serdecznie
kilka dni temu stałem się posiadaczem : YAMAHA HTR-6040 HDMI/USB (mogę oddać / kupić inny w podobnym przedziale cenowym)
Aktualnie poszukuję głośników najlepiej 8/6.OHM znalazłem kilka opcji ale przed zakupem postanowiłem się poradzić specjalistów ponieważ w tej dziedzinie jestem zielony
Niżej opcje które aktualnie mam na celu :
JBL tlx 181
JBL lx8
JBL HLS620
Jamo s426 hcs 3
Jamo S606

budżet max 1k używane lub nowe
a także głośnik centralny który mam na oku :
Acoustic Energy AE 107C
Do wzmacniacza posiadam również aktywnego suba Jamo 410SW

Proszę specjalistów o podpowiedź co wybrać
zapomniałem dodać info o metrarzu salon 26m2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolumny mają być wyłącznie do kina( o muzyce nie wspominasz) i z subem to nawet niewielkie jamo 426, amplituner spokojnie da im radę, ale muzyka w stereo będzie wtedy słaba, bo to wątłe kolumny a duży salon . JBL tlx 181 sporo za duże, nawet jak nie na powierzchnię 26m, to za duże na ten słabiutki amplituner, nie pociągnie ich, nie ruszy dobrze membran. Ewentualnie jamo 606, ale one potrzebują miejsca z boku ze względu na specyficzną budowę.
Może prędzej wielkością te JBL HLS620, tylko czy dobrze zrozumiałem te propozycje to tylko fronty, czy całość 5.0 ? Bo potem proponujesz głośnik centralny AE ... nie rób tak głosniki powinny być od kompletu. Jak masz tak szyć z kawałków, to lepiej poszukać całego zestawu 5.0 używnego z jakiejś aukcji.
Bo z nowych 5.0 za 1-1,2tys zł warte zainteresowania to w zasadzie taga 606, Jamo s506 (sporo lepsze od 426), ewentualnie yamaha ns50, potem to już jakieś wynalazki typu koda, prism, m-audio, m-techy, no name'y.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumiałem iż delikatnie mówiąc ta yamaha 6040 nie nadaj się do muzyki? Tak naprawdę dla mnie najlepszym rozwiązaniem będzie uniwersalny zestaw który posłóży jako kino domowe ale pozwoli również nacieszyć ucho gatunkami typu : Pop / Hardstyle/ Hardcore / Hip Hop.
Yamahe 6040 kupiłem za 100euro , sugerowałem sie ceną / 8ohm / wejściem usb/hdmi i pewnością że uciągnie znalezione na aukcji głośniki JBL LX8 które mogę zakupić za 180euro. W ten sposób chciałem połączyć suba jamo 410sw / JBL LX8 / + ew. tyły i centralny , dobrze że tutaj zajrzałem bo już się szykowałem na ten weeken cisnać nad Holenderskie morze po LX8.
Z tego co wdzę muszę spędzić tutaj więcej czasu zanim podejmę jaką kolwiek decyzje o zakupie głośników o mały włos i prawie każdy głośnik byłby z innej parafii =p

Wracając do tematu wcześniejsze modele które wysyłałem znalazłem na holenderskiej stronie na początku szukałem w obrębie +/- 50km powoli zwiększałem swój zasięg aż dojechałem na wcześniej wspomniane morze po JBL LX8 (niestety staram się pogodzić z faktem iż nie mogę ich zakupić ze względu na słaby wzmachol)
link do głośników Taga 606 : http://link.marktplaats.nl/m873585637
JBL LX8
http://link.marktplaats.nl/m868284968
Z recenzji użytkowników zauważyłem iż większość jest zadowolona z tych głośników 300 euro też nie majątek i wszystkie głośniki oprócz suba z jednej parafii.
Pozostaje pytanie czy przystać na twojej propozycji czy nadal drążyć temat zaczynając od samego wzmacniacza? Fakt faktem posiadam yamahe 6040 ale w każdym momencie moge ją oddać i poszukać czegoś innego dokładając 200-400 zł więcej tylko czy jest sens bawić się w takie kombinacje? Nie zapominając iż mieszkam w NL więc na odsłuch w PL nie ma co liczyć.
Głównym celem było połączenie wszystkich głośników + PS3 lub Adapter MHL + Tablet lub Smartfon ew. dysk zewnętrzny podpięty pod USB ( sam nie wiem czy tak się da)
Proszę o rozpatrzenie mojego dylematu icon_smile.gif

A niżej HLS620 bez wzmacniacza ponieważ nie obsługuje HDMI / USB
http://link.marktplaats.nl/m877470840
napisałem do gościa że mogę dać za nie 130euro ale nie odpisuje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety większość amplitunerów kinowych, tych tańszych, słabszych, gdzie zasilacz często jest koło 250-300W nie radzi sobie dobrze ze średnimi, czy większymi kolumnmi. Nie chodzi tu o to że nie jest głośno, ale np. bas gra połowę słabiej niż powinien i jest słabej jakości. Może być tak że taki amplituner dynamiczniej zagra z kolumnami oczko mniejszymi, niż z większymi, po których spodziewałbyś się potęgi np. basu. Objetnica mocy takiego sprzętu 5x 100W, 5x130W to fantazja broszury reklamowej, zwłaszcza przy zasilaczu poniżej 300W, realnie robi się koło 50-60W na kanał przy 8 ohm, a kiedy właśnie kolumna jest większa i skłania się ku 4 ohm(a to norma), zaczynają się problemy z płaskim dźwiekiem, brakiem basu. W kinie owszem pomoże subwoofer i jakoś to będzie, ale w muzyce kiedy słuchasz na dwu przednich kolumnach, robi się cienko.
Lepiej chyba patrzeć w takim wypadku na tylna tabliczkę znamionową, choć oczywiście inaczej brzmi pioneer, denona, harman nieco inaczej yamaha, onkyo.
Faktycznie zestaw głośników 5.0 brzmi dobrze jeśli jest jednej marki, serii/modelu, a subwoofer może być inny. Chyba lepiej kupić zestaw nieco mniejszy i niższej klasy typu taga 606, niż jakieś monstra jbl txi 181 plus reszta każda z innej strony świata.
Dysk zewnętrzny , pendrive np. z muzyka, zazwyczaj się da, większość obsługuje katalogi z poszczególnymi "płytami", choć zdarzają się sprzęty że usb obsługuje piosenki w kolejności bliżej nieokreślonej.
Nausznie się przekonałem że takie najtańsze amplitunery kd z nr 3xx, 4xx w nazwie, choć i wyższe też ze słabym zasilaczem, a szumnymi zapowiedziami mocy ponad 5x100W, grały z dużą kolumną ciszej i mniej nasyconym dźwiękim niż sterofoniczny wzmacniacz 2x50W.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup Jamo S 606 HCS 3 cena 265 euro używane trzy lata stan " Zo goed als nieuw " z pudełkiem pełen komplet.
Niestety musiałem zrezygnować z LX8 na których mi bardzo zależało ponieważ htr6040 mógł nie podołać z tego co pisał Jacek , zapytałem właściciela na czym używał głośników i odpisał Harman Kardon HK 3390 i ja również według niego nie powinienem mieć problemu z podłączeniem i słuchaniem muzyki na głośnikach ponieważ posiadam (HTR-6040) 5x100w a jego HK 3390 ma zaledwie x80 i wszystko niby działa , ale czy tak jest to już tylko wiedzą wtajemniczeni :]

Prawdopodobnie w ten weekend pojadę po głośniki , przed zakupem postanowiłem kupić kable które pozwoliły by połączyć z amplitunerem :

Wszystkie głośniki jamo s 606 hcs 3 , na zdjęciach dorzuciłem opis

Play Station 3 , prawdopodobnie posłuży jako odtwarzacz filmów dvd , resztę filmów/muzyki z YT etc. prawdopodobnie będę odtwarzał przy pomocy Adaptera MHL i Tableta szajsunga 3.0

Telewizor KDL-40V3000

UPC Media Box - zwykły bez nagrywarki

Subwoofer JAMO SW 410 E

Na zdjęciach dodałem informacje o wymiarach , sam salon ma ok. 45m2 te 24/25m2 wyliczałem biorąc pod uwagę wnękę gdzie będzie wszystko stało(wid na zdjęciach)


Czy sam amplituner HTR-6040 i głośniki wyżej wymienione nie będą potrzebować dodatkowego korektora lub przedwzmacniacza aby wszystko dobrze grało?
Czy należy coś dokupić aby poprawić jakość dźwięku ?
Pisząc przedwzmacniacz czy też korektor sam do końca nie wiem czy używam poprawnych pojęć mam nadzieję że zrozumiecie zielonego.

I na koniec pytanie z połączeniem do PC który znajduje się w pokoju komputerowym nad salonem a dokładnie piętro wyżej , to pytanie zostawiłem na sam koniec ponieważ cały czas wydaje mi się iż mogę mieć problemy z przesyłaniem obrazu ew. dźwięku. W kompie posiadam :

Karta dźwiękowa : creative x fi gamer pro platinum fatal1ty champion series
Karta graficzna : XFX 7950 BE DD 3GB 384bit

Kombinuje z tym komputerem ponieważ cały czas się zastanawiam czy obraz i dźwięk odtwarzany z kompa nie byłby lepszy od muzyki filmów odtwarzanych na PS3 lub Tablecie , połączenie PC również pozwoliłoby mi na zdalną obsługę urządzenia przy pomocy adaptera wifi + myszka i klawiatura na dole w salonie.
Jeśli byłyby problemy z przesyłaniem obrazu / dźwięku mógłbym złożyć " media pc do salonu " z wcześniej wymienioną kartą dźwiękową / graficzną oczywiście jeśli takie kombinacje mają sens i naprawdę poprawiłyby jakość dźwięku / obrazu

Troszkę tutaj zamotałem ale mam nadzieję że domyślicie się co kombinuję , a poniżej zdjęcia :




Czekam na odpowiedź icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, 26, potem 45m kw...tylko pisałem że jamo 606 potrzebują przestrzeni dokoło bo mają głośnik basowy z boku, w 45 m salonie (6,5m na 7m) nie powinno być z tym problemu , a tu wciskasz kolumny długą wąską szczelinę, gdzie normalna kolumna by się dusiła. Nie dość że boczny głośnik to br z tyłu.

Cytat

Niestety musiałem zrezygnować z LX8 na których mi bardzo zależało ponieważ htr6040 mógł nie podołać z tego co pisał Jacek , zapytałem właściciela na czym używał

Czy sam amplituner HTR-6040 i głośniki wyżej wymienione nie będą potrzebować dodatkowego korektora lub przedwzmacniacza aby wszystko dobrze grało?
Czy należy coś dokupić aby poprawić jakość dźwięku ?



A za wielkie byłyby JBL tlx 181, tak pisałem...
Korektory tzw. tryby, efekty dźwieku ma wbudowane już amplituner kinowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymiarami i z umiejscowieniem, bo nawet nie trzeba być melomanem czy jakokolwiek to nazwać, żeby zauważyć że wstawienie kolumn w taki korytarz(tuba akustyczna) jakim jest ta wnęka, dodatkowo kolumn w jej rogi między komodę da zły efekt. Mały odstęp kolumn L i P , bliskość ścian też nie nastraja dobrze, dźwięk może wylatować z tej wnęki nieco wymieszany. Zwłaszcza położenie głównych głośników jak w jamo 606, 15-20cm do bocznych ścian, lub komody dałoby dudnienie.
W takiej systuacji- zabudowania z 3 stron kolumny w zasadzie tylko kolumny z przednim brefleksem i takich szukaj, jamo s426? hmm już lepiej Taga 606, dźwięk będzie jednak lepszy niż w jamo 426.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...