Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Przegladajac forum ntaknelem sie na rozmowy dotyczace kabli do glosnikow, i troche mie to zainpirowalo...Ale jestem zielony w tym temacie nie jestem audiofilem tylko amatorem probojacym jakos ubarwic sobie zycie chcacym cos zrobic,
lecz mam budrzet ograniczony z tytulu tego ze ciagle sie ucze wiec szukam rozwiazan w miare przystepnych cenach co poprawily by chociaz w jakims stopniu jakosc sluchanej muzyki...

Jakoz iz tak jak napisalem jestem zielony nigdy sie nie interesowalem sprawa okablowania zawsze gdy wymienialem sprzet szedlem do sklepu audio i wybieralem najgrubszy kabel ktory zapewne jest z pochodzenia firmy krzak, a tu na forum wymieniacie takie ladnie brzmiace nazwy tych kabli ktore niestety nic mi nie mowia icon_smile.gif

Dlatego zalozylem tego posta...
Prosil bym o jakis zaryswoany obraz czego mozna sie spodziewac bo zmianie okablowania do glosnikow, jakie kable maja wlasciwosci poszczegolnych firm itd...jesli by to bylo mozliwe prosil bym o jakoas pomoc wlasnie dobze kabli kwote mam zacna cos w granicach 25zl za metr icon_sad.gif Nie wiem czy cos mozna do takiej kwoty wybrac bo w pisujac nazwy kabli ktore przeczytalem na forum to ciarki mie przechodzily (cena)...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym slucham muzki....

Kolumny altus 300 (nie wiem czy to ma znaczenia ale kupilem je jak mialy roczek)
Wzmak Technics su-810

Muzyki najczesciej slucham z kompa bo jest mi wygodniej (sb audigy) profilaktycznie do wzmaka
podlaczone jest dvd soniacz z ktorego raczej nie korzystam, wlasnie w niedalekiej przyszlosci zaczne kompletowac swoj sprzet
...zakupic jakies cd typowe do odtwarzania muzki z plyt itd

Co moge ci pwiedziec o kablach jakie obecnie mam w sumie nic szczegolnego bo sie na tym nie znam tak jak napisalem wybralem taki w miare najgrubszy obw 2cm i to tyle co o nich wiem:(...
Dlugosci kabli jakie potrzebuje to na jedna strone 3,80m na druga 3m nie wiem czy w standardach sa takie kable chyba ze kupie z tzw metra...
Nie wiem co to jest ten interkonekt (zn ten zasilajacy)

Jesli moge poruszyc nastepny watek ktory mie interesuje a nie chce w sumie zasmiecac forum nowymi postami...
Wlasnie mam zamiar poprzestawiac kolumny i zastanawiam sie na czym je najlepij postawic bylo pisane o jakis marmurach itd te standy ktore maja okreslona wyskosc raczej odpadaja bo gdybym je zastosowal to kolumna by byla prawie pod sufitem icon_sad.gif chodzi mi raczej o rozwiazanie na podloge co podstawic najlepij pod te kolumny (licze sie z kosztami i prosil bym o niepodawanie jakis linkow do podstawek chociaz za 100zl bo i tak tego nie kupie icon_sad.gif
kombinuje jak moge ale sam nic nie wskuram wiec licze na jakas pomoc

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraż sie ale Twojemu zestawowi nie pomogą żadne kable co najwyżej mogą jeszcze pogorszyć
odbiór muzyki poprzez obnażenie niedostatków Twojego sprzętu.
Kable to ostatni szlif w skompletowanym zestawieniu , nie są uniwersalne z jednym sprzętem
zagrają a w innym nie.
Dlatego skup się na wymianie sprzętu a potem przydzie czas na kable a na razie graj na tym
co masz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innym prostym rozwiązaniem są płytki terakoty lub glazury. Pod płytki możesz podłożyć lub podkleić np. podkładki filcowe, ew. kawałki korka.
Droższe rozwiązanie, choć nie zawsze to dwie płytki granitu lub marmuru grubości 3-5 cm. Czasami można dogadać się z kamieniarzem i wykona takie cokoliki z tzw. ścinków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glazure albo terakote powineinm miec gdzies w domu bym musial poszukac narazie wybiore te rozwiazanie... nad tymi podkaldkami marmurowymi tez juz myslalem i napewno w przyszlosci to zastosuje...

Jesli chodzi wlasnie o rozwiazanie z glazura czy moge pod ta glazure podkleic dobrej jakosci gume grubosc 2cm bo akurat
mam takie cos dopasowane do glosnikow (obecnie tego uzywam) w zamian za ten filc czy raczej rozejzec sie za filcem?? icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rarytasem byloby odizolowac podstawki od podloza jakimis kolcami icon_smile.gif nie mowie ze musza to byc orginalne zakupione w sklepie ale zawsze mozna porozmawiac ze znajomym tokarzem i moglby wytoczyc np: walka z blachy kwasowej.

sam kiedys mialem taki kolce i bardzo dobrzy odizolowaly moje glosniki od podlaza.

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k wielkie dzieki juz wiem o co chodzi icon_smile.gif

Jeszcze taka druga sprawa troche odbiegla od tematu postu
Kolega wyzej doradzil mi zmiane sprzetu myslalem o tym calkiem powaznie i mysle ze z wymiana samych kolumn
by nie bylo problemu (chyba) bo gdybym sprzedal altusy podejzewam ze starczylo bo mi na magnat monitor 1000... ewentualnie bym dolozyl jakies nie wielkie pieniadze do tych monitorow...co myslicie na temat tych kolumn??byla by to pozytywna zmiana z altusow na te magnaty??...lecz pozostaje problem wzmacniacza tak jak napisalem mam technicsa su 810 z ktorego jestem nie zadowolony nawet jesli wspolpracuje z altusami icon_sad.gif za niego bym dostal nie wielkie pieniadze i tu zaczynaja sie schody poniewaz kolega powiedzial mi ze lepiej by bylo tez jak bym kupil nowy wzmak ze sklepu i wtedy musze sie liczyc przynajmniej z wydatkiem zedu 1000zl (jak dobze pojdzie) a to calkowicie odpada ;/ wiec ma sens wymieniac kolumny i kupic uzywany wzmak...czy jest sens sie w to bawic?? czy przetrzymac jeszcze troche i jak zrobic podmiane sprzetu to na all nowy...prosze o jakas porade co do tego tematu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ,że nie obraziłeś się o moją sugestię nt. wymiany sprzętu ?
Przerabiałem podobne klocki 20-25 lat temu i uwierz mi szkoda czasu ,życie jest za krótkie żeby
marnowac czas na takie byle co.Lepiej posłuchać rad ludzi ,którzy mają już to za sobą, skorzystać
z ich doświadczeń i "skoczyć" od razu trochę dalej.
Nie trzeba na to od razu jakieś astronomicznej kasy ,kolumny które wymieniłeś na początek mogą
być ,dobierz do tego wzmacniacz i będzie dobrze.Nie musza to być urządzenia nowe przy odrobinie
szczęścia i rad kolegów można trafić na coś niezłego z drugiej ręki.
Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono Master

Nie nie obrazilem sie icon_smile.gif Myslalem nad wymiana sprzetu juz przedtem tzn od razu jak odwiedzilem te forum icon_smile.gif
Masz calkowita racjie ze lepij sie posluchac rad ludzi ktozy maja wieksze doswiadczenie w tych sprawach ode mnie
Dlatego odwiedzilem te forum bo planowalem jakies zmiany ale jeszcze nie bylem przekonany w ktorym kierunku te zmiany maja pojsc, wiec dzieki wam wszytskim za sugestie i porady juz przynajmniej wiem co mam robic icon_smile.gif najprawdopodobniej w przyszlosci (moze niedalekiej nawet) w przyszlosci dlatego ze w sumie 5 miesiecy temu zmienilem cale audio ktore mialem (o boze co ja za wynalazki posiadalem ^^ ) wlasnie na to co teraz mam i musze troche odsapnac i pomyslec jak to zgrabnie zrealizowac kolejna zmiane zeby nie wydac pieniedzy a nie uzyskac zadnego efektu

Jeszcze raz dzieki

I Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...