Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne - 150-160 zł + karta?


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu mam głośniki Microlab B77. Bardzo sobie chwalę, grają naprawdę świetnie jak na tą cenę [jakoś ok. 200-220 zł chyba], jednak rzadko mam okazję sprawdzić ich prawdziwą moc, bo jednak mieszkam z rodzicami, często zmęczeni i ciężko poszaleć.Tak więc w końcu czas zadbać o bardziej nauszny sprzęt. Miałem wcześniej AKG K404, które były wystarczające do tego [aczkolwiek uszy od nacisku, i głowa od metalowego pałąka bolały po godzinie]. Jednak dwukrotne próby przelutowania wtyku nie pomogły i słuchawki po prostu umarły [a nie będę oddawał do specjalisty]. Tak czy siak były średnio wygodne, i do domu lepiej coś na całe uszy - pełne nauszne. Do czego mają być?

- szeroko pojęta muzyka gitarowa od cięższego rocka/punku do metalu (jednak żadne black-death-growl metale icon_wink.gif Sabaton, Hunter, Bullet for my Valentine, sporo damskiego gotyku tj. Within Temptation, Delain)
- często też do gier, jednak nie jakiś hardkorowych przez Sieć, gdzie potrzebuję nieziemskiego pozycjonowania (obecnie spędzam po pół dnia przy DA: Inkwizycja do 2:00-3:00 icon_wink.gif )

Wypatrzyłem sobie AKG K514 MK II. Z tego co poczytałem, to nie mają mocno wyróżnionego basu, co mi bardzo pasuje. Bas ma sobie grać w tle za gitarami + słyseć miłe "pukanie" stopy perkusyjnej (bądź wiercenie, zależne od gatunku icon_wink.gif ). Do telefonu (SGS4) mam Brainwavz R1, które właśnie w cięższych metalowych kawałkach zbyt wbijają mi wręcz w mózg stopę perkusyjną. Wysokie tony są piękne i czyste po wsłuchaniu, jednak czasem zbyt schowane za basem. I wolałbym żeby w nowych nausznych to było nieco bardziej przytłumione i zrównoważone.
Nie jestem takim audiofilem i to tylko moje odczucia. icon_wink.gif Jednak trafne? I K514 mi powinny podpasować?

I teraz druga rzecz - do czego będą podłączone. Cóż...niestety zintegrowanej karty. I poczytałem w Sieci, że jednak takie K514 potrzebują małego kopa od jakiejś lepszej karty dźwiękowej, to prawda? Najtańszą i sensowną wypatrzyłem Asusa Xonar DG, która podobno ma jakiś tam wzmacniacz słuchawkowy nawet. Byłaby wystarczająca [o ile w ogóle potrzebna] ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Po pierwsze, zapytanie bardziej pod dział Pc-Audio. Biorąc pod uwagę jednak sam wybór słuchawek,w t ym przedziale cenowym niewile mozna wymagać. Miałem te słuchawki o których piszesz (AKG K514 MKII), aczkolwiek krótko jako zastepcze. Jesli chodzi o dźwięk to jest w miarę tak jak się naczytałeś. Te słuchawki grają górą bardziej, ale nie przesadnie. Bas nie jest ich domeną, aczkolwiek jest on zdecydowanie lepszy niż u konkurencji (w tym przedziale cenowym). Piszesz coś o grach... Tutaj polecam słcuhawki Creative Aurvana Live! Podobny przedział cenowy, a do muzyki są rewelacyjne. Świetna scena! Nie wiem jak z dostepnością, ale zapewne jeszcze są do kupienia.

Pamiętaj o wygrzaniu słuchawek.

Nawiasem mówiąc, ten przedział cenowy jest dośc okrutny. Można jednak trafić na brzmienie aspirujące do nieco wyższej półki. Miałem podobnie kilka lat wstecz, i mając te 150 zł w kieszeni zdecydowałem się na Koss Porta Pro, które są słuchawkami mobilnymi, a na których słuchałem w domu, dosłownie - tak dobrze grały. Są u mnie po dzien dzisiejszy u mnie.

Nie wypowiem się na temat karty, bo nie słucham muzyki w ten sposób. Patrz dział o ktorym wspomniałem, albo poczekaj na odpowiedzi innych z forum icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się jednak że Creative Aurvana Live! może mieć zbyt dużo basu.
I bez problemu można je kupić.

Jeśli chodzi o podłączanie do wyjścia dźwięku z płyty głównej to w brew pozorom można się tu spotkać z różną jakością.
Zdarzają się nawet wbudowane w płytę główną wzmacniacze specjalnie dedykowane do słuchawek. ( Jednak nie liczył bym na to że producent nie poinformował by o tym)
Zwykle problemem bywa zbyt mała siła głosu jaką możemy w ten sposób uzyskać.
Asus Xonar DG może ten problem rozwiązać.
Ma wbudowane wyjście cyfrowe (optyczne) umożliwiające podłączenie do takiego zewnętrznego DACa.
Jednak jego parametry często ustępują układom wbudowywanym w płyty główne tego producenta.
Wg specyfikacji obsługuje tylko częstotliwości próbkowania do 96 kHz
To dość dziwne bo układy na nim zawarte powinny umożliwić do 192 kHz

Do współpracy z dźwiękiem z płyty głównej komputera potrzebujemy zwykle słuchawek o niewielkiej impedancji i sporej skuteczności, która pozwoli nam słuchać muzyki z wystarczającą dla nas głośnością. Problem może tu stwarzać np. niski poziom głośności dźwięku jaki oferuje TV DVB-T z podłączonego do komputera urządzenia. Problem ten może czasem rozwiązać wyjście słuchawkowe głośników podłączonych do wyjścia z karty dźwiękowej. Najlepszym rozwiązaniem jest tu wzmacniacz słuchawkowy.

Trudno mi polecić jakiś model słuchawek.
Większość dobrych słuchawek z tego przedziału cenowego ma dość obfity bas.
Jeszce więcej ma upośledzone przetwarzanie górnego skraju pasma. ( dla wielu osób jest to do zaakceptowania)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...