Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w wyborze kina domowego


Misiek00

Recommended Posts

Witam Forumowiczow!
Od pewnego czasu nosze się z zamiarem kupna kina domowego, z przeznaczeniem muzyka 50% i TV 50%.
Ale może po kolei. Mam telewizor z podpiętym do niego dyskiem 2Tb, na którym mam trochę koncertów, filmów i muzyki. Do tego chce kupić amplituner + głośniki ( na razie 2 ). Z odtwarzaczem Blu Ray będę musiał poczekać.

Interesuje mnie sprzęt używany.

Na amplituner planuję przeznaczyć około 850 zł, na kolumny do 1000.

Powierzchnia pokoju 20m2
Najciężej określić mi będzie rodzaj muzyki jakiej słuchamy – blues, rock ( Santana, Clapton, Sting, Elton John, Dire Straits, Pink Floyd), czasem cos mocniejszego jak np. ACDC, Metallica

Funkcje jakich oczekuję od amplitunera – nie znam się na tym , ale jako, że zależy mi na tym by sygnał z dysku podpiętego do TV, był przekazywany do amplitunera – potrzebuję HDMI,
fajny byłby port USB i obsługa Flac ale w tej cenie to chyba nie osiągalne,
na radio internetowe też bym się nie obraził icon_razz.gif

Wpadł mi w oko Pioneer VSX 1020 na znanym portalu aukcyjnym za 820 zl

Reasumując – tą tematyką zacząłem się interesować kilka tygodni temu, przeczytałem kilka magazynów audio – roczniki ,20052006,2007 –jeden z moich znajomych uważa, że to były świetne roczniki jeśli chodzi o jakość sprzętu. Jednak nie mają HDMI co zgodnie z moim, nikczemnym stanem wiedzy, je dyskwalifikuje.
Jeśli chodzi o kolumny – to już jestem kompletnie zielony
Z góry dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wygodne jest połączenie amplitunera złączami HDMI to sprzęt video można podłączać do TV bezposrednio.
Cześć audio łączymy osobno.
Sam zaś TV możemy podliczyć przewodem cyfrowym do amplitunera.
Jedli posiada on jednak menu ekranowe wówczas potrzebne jest przeprowadzenie wizji przez niego również.
Np. DVD > Amplituner > TV (na drodze analogowej)
To podłączenie służy raczej zmianom ustawień amplitunera niż do oglądania tak filmów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Misiek,
Pink Floyd, Santane na kinie domowym ?? Boga się nie boisz ? icon_smile.gif.
A tak poważnie teraz, wybrałeś bardzo dobą opcję i wątpię ażebyś znalazł lepszą, w tej cenie taki amplituner to bardzo dobra opcja, masz hdmi, masz radyjko internetowe czyli podpinasz kabelek ethernetowy i masz do dyspozycji 20.000 stacji radiowych, masz zwykłe radio i mnóstwo dekoderów.
Używam kina Pioneera od lat i nie zamienię go na żadne inne icon_smile.gif. Co do głośniczków poczekaj na opinie znawców bo pewnie lepiej Ci doradzą niż ja.
To tak na szybko bo własnie mam wyjazd ale wieczorkiem mogę się rozpisać i napisać Ci więcej odnośnie tego amplitunerka i opcji które będziesz miał mając taki zacny sprzęt, reasumując : warto i trudno będzie znaleźć w tym przedziale cenowym coś lepszego.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze kino domowe niz laptop + creative 5.1 icon_razz.gif może i na stereo przyjdzie kiedyś czas icon_smile.gif
To właśnie dylemat kino czy stereo - w ideale byłoby znależć kino, które radzi sobie w stereo icon_smile.gif
Bedę wdzięczny za większą dawkę informacji na temat tego amplitunera
Pozdro Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do połączenia kina i stereo..nie udało mi się to przez długi czas kombinowania i musiałem zrobić dwa zestawy oddzielnie, jeden do kina drugi do stereo ale może mam większe wymagania i Tobie taki system w zupełności wystarczy. Co do samego amplitunera to nie wiem co chcesz wiedzieć, ma mnóstwo wejść/wyjść więc możesz podłączyć praktycznie wszystko, od tv po konsole, bluray czy nawet smartfon po blutooth, po usb podłączysz pendrive i mniejsze dyski twarde, dlaczego mniejsze ? bo większość i pewnie ten też (na 99%) obsługuje partycje fat12 i fat32, dyski większe jak wiesz są już w NTFS. Oczywiście można to obejść formatując Twój dysk 2 TB pod linux lub specjalnymi, dedykowanymi programami do partycjonowania ale z doświadczenia wiem, że jest problem z czytaniem partycji, katalogów itd, co ciekawe nie jest to problem tylko tego modelu ale nawet najnowszych dopiero co ukazujących się na rynku, nie potrafię zrozumieć polityki firmy ale tego nie przeskoczymy. Z czasem możesz to jednak obejść w inny sposób a mianowicie kupić sobie jakiegoś NAS czyli serwerek na pliki np.Synology i zapakować tam nawet 8 TB (w podstawowym modelu 8TB) na muze i filmy i taki amplituner i bluray będzie fantastycznie widział Twoje pliki po sieci i lecisz bezpośrednio z serwerka. Dokupić również możesz do zestawu tanio fajny bluray, za ok. 490 zł nówka - BDP-170 z opcjami sieciowymi i masz komplet tej samej firmy na dobrym poziomie w stosunku jakość/cena i jednym pilotem obsługujesz wszystko.Co do głośniczków, to sensowną opcją jest szukanie lepszych a używek i w zestawie jak np, tutaj :
http://allegro.pl/dali-concept-6-set-sub-z...4880880543.html
Nie jest to moja aukcja icon_smile.gif i gość pewnie oddałby za 2.500 a to już zacny zestaw na którym posłuchasz muzy i kino będzie już na fajnym poziomie ale jest jeszcze wiele opcji w tym temacie, ja osobiście szukałbym kompletu czy to Dali czy JBL czy innego.
Reasumując : dobry amplituner wybrałeś, możesz dokupić dobry i tani tej samej firmy bluray i pewnie będziesz długo zadowolony, głośniczki to już temat większy bo może uda się podnieść pułap ceny icon_smile.gif.

Pozdrawiam.

P.S. Opcja dużo lepsza niż Twój lapek i Creative nawet 11.2 icon_smile.gif.

A tu masz dokładny opis amplitunerka który wybrałeś :
http://www.pioneer.eu/pl/products/archive/...020-K/page.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do samego amplitunera, czy z pendriva obslugiwane są pliki FLAC?
Wielkie dzieki za informacje, szukałem opinii na jego temat ale jakoś niewiele znalazłem - uspokoiło mnie to icon_smile.gif
Teraz musze na coś o głośnikach poczekać. Jak już wspominałem mam w planie kupić jakieś 2 kolumny, tak na początek, póżniej bedę to jakoś rozbudowywać

Opcja Pioneera VSX 1020 - z przyczyn nieobiektywnych padła :/ mianowicie nie ma pilota, mikrofonu kalibracyjnego, sprawa mi sie nie podoba - więc rezygnuję
Macie jakies inne propozycje ampli , spełniejących wymagania?
Sam oczywiście bedę się rozglądać. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O ile wygodne jest połączenie amplitunera złączami HDMI to sprzęt video można podłączać do TV bezposrednio.
Cześć audio łączymy osobno.
Sam zaś TV możemy podliczyć przewodem cyfrowym do amplitunera.
Jedli posiada on jednak menu ekranowe wówczas potrzebne jest przeprowadzenie wizji przez niego również.
Np. DVD > Amplituner > TV (na drodze analogowej)
To podłączenie służy raczej zmianom ustawień amplitunera niż do oglądania tak filmów.



Dzięki, choć niewiele z tego zrozumiałem :/
Choć jest to dla mnie kwestia bardzo istotna, bo wymyśliłem sobie, że jest to jedyny sposób na polączenie wszystkiego razem. Mam na myśli
DYSK przez USB do TV, a TV przez HDMI z Amplem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak już wiem z PW, to faktycznie, coś nie hallo z tym sprzętem i trzeba w porę odpuścić. Czy szukamy w Pionku czy wszystkich modelach i czy budżet jest sztywny czy jednak wyrwiesz ze skarpety jeszcze parę srebrników ? icon_smile.gif, pamiętaj, nie kupujesz sprzętu co tydzień icon_smile.gif.


Ciężko będzie ale zróbmy tak
Ampli do 1100,
Kolumny do 1000
Niekoniecznie Pioneer co pewnie ułatwi sprawę, choć nie ukrywam Pioneer widzi mi się najbardziej
Jak zwykle brak kasiory komplikuje życie icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla bezpieczeństwa zgrania się z większymi kolumnami(zasilacz) i ogólnego wyposażenia, kodeków , najlepszy stosunek cena, jakość, doposażenie ma seria Pioneera 5xx. Oczywiście skoro Pioneer. Porównaj na stronie producenta np. 3, 4, 5 , 8 parametry z tabelki. Chyba warto dołozyć kilka zł więcej i mieć komfort że jest ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chwili poszukiwań, przeczytaniu recenzji zainteresowały mnie takowe modele wzmacniaczy :

Harman Kardon AVR-255 - 1099 zł

- brak USB :/ za to z wyglądu najbardziej mi się podoba , nie bedę przepisywać testu
HK

Denon AVR - 1912 - 990 zł
Denon

Onkyo TX - NR 609 - 1149 zł
na temat tego wynalazku, niezwykle kuszącego , znalazłem bardzo wiele sprzecznych opinii, od zera do rewelacji

Co sądzicie ?

zbyt długo nie odświeżałem strony icon_razz.gif
Ten Onkyo mocno mi po głowie chodzi , poczytałem onim trochę w nocy - i jak już pisałem , strasznie dużo sprzecznych opinii... mimo to kusi Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post po drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek, sprzęt za grosze i zapewne spełni swoją funkcję bardzo dobrze więc nie ma co przezywać.
Jak będziesz już kupował następne klocki za kilka, kilkanaście tysięcy, wtedy będziemy już poważnie myśleć, tu istotnym jest ażebyś zaczął słuchać muzy i oglądać swoje koncerty icon_smile.gif.
Atakuj Onkyo, to zacny sprzęt, HK już dawno moim zdaniem odpadł z rankingu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka - nie spodziewam sie tłumów w Święta na forum , choć wielu zapewne wolałobyy posiedzieć przed kompem od siedzenia przy karpiu icon_razz.gif
A teraz do sedna - aukcja sobie leci i na razie sie jej trzymam, ale pojawilo mi sie takie pytanie - to mnie bedzie kosztowac okolo 1000 - 1100 zl, czy nie lepiej doplacic 100 i kupic nowego Pionka VSX 528, z tego co widze ma te same funkcje co ONKYO? Wiem dużo tych pytan
Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie opinii jak by to zagrało w stereo i jak na razie niewiele znalazłem
Zawsze uważałem, że co nowe to nowe, gwarancja i te sprawy...
Nigdzie nie zasuwam icon_razz.gif od 3 dni w wyrze leże bo mnie jakiś wirus dopadł - mam w końcu chwilkę czasu na poczytanie o sprzęcie. Swoją drogą przeglądam od wczoraj magazyny Audio odnośnie kolumn - mam wrażenie , że już kompletnie nic nie wiem icon_razz.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko luz - ja zostałem zwolniony z domowych obowiązków icon_razz.gif
Szperam dalej icon_smile.gif

No przyszedł czas na kolumny, po przeczytaniu posiadanych przeze mnie materiałów, recenzji - z tego co jest obecnie do kupienia ( chodzi mi dalej o sprzęt używany ) , w oko wpadły mi takowe:

ELAC 105

MISSION M33I

ELAC 207

ELTAX LIBERTY 5+
ELTAX LIBERT 5+

I teraz pytanie - jak to będzie grało, z licytowanym Onkyo NX-NR 609

Wiem, brzmi to okrutnie wirtualnie, ale sprawe sam sobie postwiłem w sposób takowy : jeśli wygram licytacje to staję się szczęśliwym lub mniej posiadaczem w/w Onkyo , a jak nie to lece w Pionka VSX 528

Jeśli wiecie coś o tych głośnikach , poprosze o komentarze
P.S. Jeśli przeszkadzam w przedświątecznych przygotowaniach - wybaczcie : Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post po drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

O ile wygodne jest połączenie amplitunera złączami HDMI to sprzęt video można podłączać do TV bezposrednio.
Cześć audio łączymy osobno.
Sam zaś TV możemy podliczyć przewodem cyfrowym do amplitunera.
Jedli posiada on jednak menu ekranowe wówczas potrzebne jest przeprowadzenie wizji przez niego również.
Np. DVD > Amplituner > TV (na drodze analogowej)
To podłączenie służy raczej zmianom ustawień amplitunera niż do oglądania tak filmów.



Dzięki, choć niewiele z tego zrozumiałem :/
Choć jest to dla mnie kwestia bardzo istotna, bo wymyśliłem sobie, że jest to jedyny sposób na polączenie wszystkiego razem. Mam na myśli
DYSK przez USB do TV, a TV przez HDMI z Amplem.



Chyba każdy TV z HDMI ma wyjście cyfrowe TOSLINK ( optyczne ) lub SPDIF (elektryczne 1 RCA)
Co więcej starsze telewizory wymagały takiego podłączenia poza HDMI do przesłania sygnału cyfrowego dźwięku do amplitunera.
Z założenia HDMI od początku było jednokierunkowe.
Z czasem wymyślono takie coś jak ARC. Audio zawsze idzie tylko do telewizora lub tylko z telewizora do wzmacniacza.
Dlatego wykorzystuje się ten sam przewód wewnątrz HDMI do transmisji danych cyfrowych w obie strony ( nigdy równocześnie)
Dlatego , jeśli kupisz używany amplituner bez ARC to musisz go również podłączyć dodatkowym przewodem cyfrowym.

Kiedy nie było jeszcze HDMI istniał sprzęt AV i często lepiej było sygnału video nie przesyłać przez amplituner.
Często nawet w dość dobrym sprzęcie po takim przejściu sporo obraz tracił.

A ja pisałem że TV można podłączyć po prostu do wzmacniacza ( bez względu na to ile ma kanałów ) do wbudowanego DACa lub podłączonego z zewnątrz.

Ribondeal
Nie zgodzę się że nie da się pogodzić dobrego kina z dobrym stereo w ogóle.
Kanały przednie do stereo dobrze jest zasilać z dobrego wzmacniacza.
Taki można podłączyć do wyjścia pre-out z procesora AV.
Taki wzmacniacz (stereo) może być podłączony do innych użądleń stereo.
Są również końcówki mocy które można równocześnie podłączyć do sprzęty AV i do przedwzmacniacza stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...