Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w wyborze kina domowego


Misiek00

Recommended Posts

Model 207 to już coś więcej niż 105, czy eltaxy, ich nowszy model Elac 207A (z wstęgowym jestem) to kolumny za ponad 5tys... podczas gdy sympatyczne missiony kosztowały koło 2 tys, a nawet potem sporo taniej, choć polecam je, bo mają swój urok i przyjemny dźwięk, mission 33 z allegro za 700-1tys wart jest przygody.
Elcki są warte posłuchania, warto to zrobić, są w salonach, tylko czy tak świetne do kina i na pierwsza przygodę, dla osoby która nie słuchała za wiele ?, nie ma w nich kinowego efekciarstwa pompowanego basu itd, bas owszem niski i szybki, z dobrą kontrolą i zróżnicowany, barwa średnicy ładnie nasycona, całość melodyjna, wyraźna góra. Ameryki nie odkrywam , są testy, można posłuchać... może mały szkopuł, a nawet duży, są wymagajce prądowo, często spadki poniżej 5ohm, bywa że i 4 - z czymś słabym, niedobranym zagrają cienkim głosem.
http://www.elac.de/en/archive/archiv_produkt_alt.php?f=44161

Eltaxów nie znam, ale możesz poczytać w necie sporo jest .
Do mission m33, łatwo dostaniesz fajne efekty bipolarne i centarlny, lub zwykłe m30 i centralny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moby..nie pij już!! icon_smile.gif, nigdzie nie napisałem,że kino to będzie dobre stereo, źle doczytałeś icon_smile.gif, zawsze powtarzam : kino do kina, stereo do muzyki !!

Misiek, co do głośniczków to musisz zapiepszać jak wydobrzejesz do salony i posłuchać bo z Tobą może być różnie icon_smile.gif, musisz sobie upolować swój dźwięk tak ażebyś był happy bo nam się może co innego podobać a Ty szukasz ostrej jazdy i basu co normalne przy Twoich koncertach icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty mnie źle zrozumiałeś icon_smile.gif
Właśnie chodzi mi o to że można połączyć dobry dźwięk stereo z kinem.
Osobiście nie rozumiem zachwytów dźwiękiem kinowym ( również w prawdziwym kinie)
Gdzie subwoofer gra ze słabą kontrolą i przypomina walenie w tekturowe pudło.
Towarzyszy mu dość mocno zdeformowany głos. I tak można by tak dalej ....
Dobry dźwięk to dobry dźwięk.
Jeśli jest zniekształcony , nie jest dobry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest postawić to wszystko obok siebie:)

Do oglądania filmów bardzo dobre jest zwykłe stereo (również)

Nie wiem czy wiesz jak JBL rozwiązał połączenie zaawansowanego kina domowego z możliwością słuchania na nim muzyki.

Jest system elektroniki Procesor i dobierane w odpowiedniej ilości końcówki mocy.
Do tego podłącza się kolumny. W kinie działają jako dwudrożne z wysokotonowymi z tubami
, lub do muzyki 3-drożne z kopółkowym wysokotonowym. Głosnik niskotonowy jest zawsze ten sam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że pomyliłeś wątki bo mamy dwa podobne na forum icon_smile.gif, misiek nie chce dobrej elektroniki tylko sensowny piecyk i taki ma już w polowaniu, natomiast kolega w wątku obok grubo poszedł po łuku na dzień dobry i tu fakt, można zniżyć poprzeczkę icon_smile.gif. Coś lepszego może kupić jak ma na to fundusz, jak nie ma to znasz zasady....jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za wszelkiej maści komentarze - to wszystko na prawdę pomaga, czasem wumaszając na mnie konieczność głębszego szperania - ale to dobrze. Czuje, że mnie to zaczyna interesować...no ale nie o tym miało być...
Onkyo poszło za 1075 zł - nie do mnie jednak, jak już wcześniej pisałem w tym układzie dopłacę do nowego Pionka VSX 528 - ale to dopiero po świętach lub nawet w Nowym Roku. Taki jest plan. No chyba, że się coś nadarzy na znajomym portalu okazyjnym icon_razz.gif
Póki co znikam - życzac wszystkim Forumowiczom
Wesolych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !
Sytuacja wygląda tak - zamówiłem Pionka VSX 528 - stało się to faktem, więc proszę, miejcie litość dla mego wyboru icon_razz.gif
Teraz poszukuję kolumienek - jak już wcześniej pisałem, chciałbym zacząć od kolumn stereo. Tak na początek. Później pomyślę o reszcie, ale chciałbym to tak rozegrać, co by mi na przyszłość sensowne fronty z nich zostały. Przeznaczyć mogę max 1000 zł.
Z tego co wyczytałem, z tzw budżetówek Eltax Liberty 5+ prezentuje się nieźle, gdzieś wyczytałem ,ze Dali 105 i tak się bujam od opini do opini...
Pomożecie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...