Skocz do zawartości

Rozstawienie kina 5.1 w salonie


bajaczek

Recommended Posts

Wiem, że nie jest to idealny zestaw do tego metrażu ale w przyszłości będzie przeniesiony do mniejszego pomieszczenia (nie jest wykończone na dzień dzisiejszy).
taga harmony tav-306 v.2 i subwoofer vigor sw-8 i do tego amplituner vsx-329. Zestaw przeznaczony do oglądania filmów, współpracować będzie z projektorem. Salon mam w wymiarach około 4,2-10 [m]. Miejsce do oglądania jest gdzieś na wysokości 5-6m od ekranu. Do tylnych (surrond) kupiłem na allegro uchwyty, które mogę pochylać lekko albo obracać w poziomie. Subwoofer musi być dość blisko amplitunera, bo na razie mam krótki kabel ~2m.
Pomocnych jak zawsze forumowiczów proszę bardzo o porady jak dobrze rozmieścić głośniki i kolumny. Z góry serdecznie dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłeś ? Faktycznie kolumny podłogowe z 10cm głośnikami "basowymi" to nieczęsta konstrukcja, może lepiej takie z 13 Taga 506 ? Nienajmocniejszy amplituner jeszcze da spokojnie radę, a jak coś ma suba do pomocy.Bo w tych 40 metrach te wąskie kolumny o niskiej efektywności będą miały ciężko, a udzerzenia chyba nie będzie raczej dobrego..
Kolega ma duży salon to ustawił sub bardziej w połowie salonu, przy ścianie. Kwestia gustu, eksperymentów, kabel do suba jednak musisz dokupić dłuższy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...