Skocz do zawartości

gramofon


Recommended Posts

witam

w niedalekiej przyszlosci chcialbym wstapic w zacny swiat czarnej plyty i posiadaczy gramofonow. przed ewentualnym zakupem chcialby zasiegnac paru informacjii:

- na co zwrocic najwieksza uwage podczas zakupu gramofonu?
- czy kupowac gramofon ramie i wkladke osobno?
- jakiej firmy gramofon najkorzystniej byloby kupic?

na ten cel chce przeznaczyc tak do 3tys zlotych tj: gramofon ramie i wkladka. sprzet chce kupic nowy.

takze bardzo prosze szanownych forumowiczow o rady i sugestie.

z gory dziekuje i pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytalem troche informacji na temat tych wlasnie gramofonow i pozytywnie sie do nich nastawilem i widze ze jestescie ze mna zgodni icon_smile.gif

Pro-Ject 1X pressio III
Pro-Ject RPM 5

obydwa modele w przyblizonej cenie (ok 2tys). coz mozecie mi o nich blizej powiedziec. moze ktos z Panstwa posiada lub posiadal ww gramofony i moze mi troche o nich napisac.

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam obecnie gramofonu Pro-Ject 2Xperience z wkładką Sumiko Blue Point No.2. Wcześniej miałem gramofon Pro-Ject z niższej półki obecnie już nie produkowany.
Wymienione przez Ciebie gramofony warte są swojej ceny i tak jak napisał wcześniej Fono Master ważne jest aby dobrać dobry przedwzmacniacz i wkładkę. Jeśli chodzi o pre to myślę, że Pro-Ject PhonoBox SE byłby dobrym wyborem.
Na Twoim miejscu kupiłbym jeden z wymienionych przez Ciebie gramofonów. Oba prezentują zbliżony poziom.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim miasteczku pod Londynem w ktorym mieszkam stoi w sklape ze sprzetem audio wlasnie wymieniany przeze mnie gramofon RPM 5. mysle ze wypozycze go do domu i przynajmniej narazie poslucham wraz z jakims pre.

wrazenia z odsluchu zapamietam i podziele sie nimi z Panstwem.

pozdrawiam icon_smile.gif

P.S stoi tam jeszcze RPM 1. jest to jak dobrze sie orientuje najnizszy z seri RPM. jak myslicie czy na moje male doswiadczenie w tej dziedzinie nie bylby wystarczajacy. czy moze odrazu zainwestowac w bardziej zaawansowany z mysla o przyszlosci...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie skoncentruje sie na modelu RPM5 lub na 1X pressio III choc tego drugiego nie widzialem zeby stal ale napewno bedzie mozna zamowic...

zrobie odsluchy i wtedy zobaczymy icon_smile.gif

narazie i tak mecze sie z wyborem wzmacniacza do mojego cd coplanda. tutaj (u mnie w miasteczku) nigdzie nie moge znalezs proponowanej przez Panstwa koncowki mocy USHER 1.5 i jakiegos przedwzmacniacza do niej. oni sa tutaj zakochani w swoich brytyjskich markach i napewno sa tutaj godne propozycje dla mojego cd ale niestety ceny - masakra icon_sad.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek angielski chyba jest najbardziej hermetyczny ze wszystkich.W niemieckiej czy francuskiej prasie coś tam jeszcze chwalą nie swojego u nich raczej nie.Cieszymy się że dołączyłeś ,do tych którzy chcą swoje wrażenia opisać. Jest to bardzo ważne bo nie sposób posłuchać wszystkiego a na pewno by się chciało.Niestety u nas na głębokiej prowincji(Szczecin to jak mówią wioska z tramwajami) nie bardzo da się posłuchać coś ciekawego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...moze to nie do konca tak wyglada icon_smile.gif sklep w moim miasteczku jest troche maly powierzchniowo i bez zadnego "zaplecza magazynowego" przynajmniej tak mi sie wydaje. A roznego rodzaju sprzetu stereo jak i kina domowego jest naprawde duzo.

moze w tym tygodniu uda mi sie zamowic RPM5 i zasmakuje odsluchow icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie osobiscie takie rozwiazanie jest dobre. idziesz do sklepu zamawiasz dany model (jak nie ma na sklepie) i w 2, 3 dni sciagaja dla ciebie od dystrybutora i wtedy go kupujesz.

pamietam jeden ze sklepow w szczecinie mial "niby" magazyn w piwnicach w bloku. tragedia!!!! brud wilgoc poprostu masakra...

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...