Skocz do zawartości

sonus faber minima amator


_Martin_

Recommended Posts

witam.
pokój 12m2.od jakiegos czasu jestem posiadaczem kolumn sonus faber minima amator. I mam problem z doborem wzmacniacza do tych głosnikow, mialem okazje testowac lampe sonic frontiers SFC-1 lampa grala tak jak tego oczekiwalem lecz bass był zbyt niski przy spokojnym odsłuchu, dopiero przy wiekszych obrotach grało jak nalezy. szukam lampy badz hybrydy chodzi mi o ciepły, przyjemny dzwiek z ładnym basem.
pytanie jest takie w ktorym kierunku isc ? jakiej firmy szukac, badz modeli? mam na oku vincnet sv-227 (3900zł) , lub vincent sv-236 mk2 ( 4500-5000)
prosze o wyrozumiałosc, jestem nowy w tych sprawach icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Zacne masz te głosniczki i myślę, że bardzo dobrym tropem idziesz icon_smile.gif.
Jeśli nie zraziłeś się do lampki ale jak widzę jednak bardziej chcesz w hybrydę to Vincent jest the best ale gdybyś jednak z czasem planował zmienić głośniczki na podłogówki to lepszą opcją będzie zestaw przyszłościowy Vincenta czyli zestaw dzielony :
Przedwzmacniacz SA-31MK oraz końcówka SP-331MK, jeśłi pozostanie na tych głośniczkach na dłużej to proponuje zasuwaj z głośniczkami do salonu i poproś ażeby podłączyli Ci oba zestawy które sam sobie wybrałeś bo to dobry trop a sam będziesz słyszał różnicę i który bardziej Ci odpowiada no i przede wszystkim , czy takie granie Ci odpowiada icon_smile.gif ale moim zdaniem wybrałeś bardzo dobry trop. Pamiętaj jeszcze o Vicku 237 i nie patrz na cene w salonie...mi salon mój zaproponował go za 5.700 a to już bardzo dobra cena i sprzęcik icon_smile.gif, warto i jego posłuchać przy wyborze.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy usłyszałem te małe monitorki u znjomego a zagrały jak dobre podłogówki no i nie potrafilem wyjsc bez nich icon_smile.gif nie koniecznie musza być vincenty. lecz czytałem bardzo dobre opinie no i jest mozliwosc doboru odpowiedniej ilości basu i wysokich tonow, no i dodatkowo ma lampy na ktorych mi zalezy icon_smile.gif czekam tez na inne propozycje... przedział cenowy do 5000 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum kilku mądrych kolegów więc zapewne doradzą Ci sensownie bo opcji jest wiele, ja akurat przyglądałem się Vickowi bo tak jak napisałeś, bardzo dobry sprzęt i dobre pieniąszki oraz połączenie tranzystorka z lampką, sama lampka mnie nie urzekła dlatego dla ocieplenia jakaś lampka OK ale nie sama lapmka icon_smile.gif.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin, jak tam, żyjesz? Zaglądasz tu jeszcze?
Ja bardzo lubię serblinowskie Sonus Faber. A model Minima Amator znam dość dobrze. Są to naprawdę świetne kolmny. Są wyposażone w bardzo dobre przetworniki. Wysokie tony obsługuje specjalna wersja D-28 Dynaudio a średnie i niskie 140 mm SEAS z polipropylenową membraną o zmodyfikowanej strukturze.
Sam byłem kiedyś zaskoczony jak zagrały w ponad 30 metrowym pomieszczeniu i dawały tak mocne niskie tony ze swych niewielkich głośników. Napędzał je wzmacniacz Densen DM-10. Nie wzięły się z niczego stwierdzenia, że SF i Densen dobrze razem grają.
Ty chyba myślisz o wzmacniaczu lampowym. I tu jak najbardziej twierdzę, że to dobry pomysł.
Ale nie jakieś mocne hybrydy, tym bardziej dzielone, pewnie jeszcze mocniejsze konstrukcje. Bo po co Ci to w 12 m2?
Tylko postawiłbym na wyrafinowanie, barwę dźwięku, muzykalność. I kilkanaście, dwadzieścia kilka watów z takiego wzmacniacza z pewnością Ci tu wystarczy. Oczywiście, że jakaś hybryda (Unison Research, Jolida, Audio Aero), czy nawet wzmacniacz pracujący w klasie A (Sugden A21a, też mógłby być.
Wśród lampowych szukałbym takich marek jak Unison Research, Ayon (tu trzeba by wymienić lampy sterujące na dobre NOSy, jeśli to wzmacniacz z fabrycznie montowanymi E-H), JJ Electronics, TRI, Prima Luna ... możliwości, marek jest sporo.
Na Lebena CS-300 masz trochę za mało pieniędzy, ale jakbyś gdzieś znalazł w dobrej cenie, to zdecydowanie polecam!
Tu masz stronkę, gdzie też można znaleźć różne wzmacniacze: http://www.hifi.pl/gielda/audio.php

I tu mam takie uwagi, pytania, na które chciałbym abyś jak najrzetelniej oraz w miarę szczegółowo odpowiedział.
Nie bardzo tylko rozumiem o co chodziło z tym, że bas był zbyt niski? To, że nisko schodzi, to chyba dobrze i należy się cieszyć.
Ale być może miałeś na myśli, że był zbyt mocny, obfity, dominujący?

Ciekaw jestem z jakim źródłem ma ten system u Ciebie pracować? Bo tu byle czego też nie podłączysz. No i na koniec zostanie okablowanie, by ten dźwięk dopieścić. Ale to naprawdę na koniec. chyba, że masz jakieś ciekawe głośnikowe i interkonekty. Jakie?
Nie napisałeś też nic o muzyce jakiej słuchasz. A to bardzo ważne.
Kolumny mam nadzieję postawiłeś na dobrej jakości standach? Jakie masz albo zamierzasz nabyć?
Mam też nadzieję, że pomimo ciasnego pokoiku masz trochę miejsca by odsunąć kolumny od ścian. Bo wówczas dużo lepiej grają, bez podbić (choćby niskich tonów) i podbarwień dźwięku.
Ja kupując kiedyś Minuetto od pewnego pana ze zdziwieniem zobaczyłem, ze u niego grały postawione na półce w bezpośredniej bliskości ściany tylnej. Nic dziwnego, że nie chciały dobrze grać.
Jeśli chodzi o wzmacniacz Sonic Frontiers, to na jakich grał lampach? Pewnie właściciel tego wzmacniacza zna odpowiedzi na te pytania. To bardzo fajny, solidnie zbudowany wzmacniacz. Może wystarczyło dać inne lampy? Bo to jest bardzo dobre w takich wzmacniaczach, że w zależności od lamp potrafi dość różnie zagrać. Najczęściej są to zmiany dużo większe niż wymiana kabli.

I na koniec mała uwaga. Mając na myśli bas, nie piszemy bass, bo to znaczy co innego w języku polskim (http://pl.wikipedia.org/wiki/Bass). A najlepiej nazywać je niskimi tonami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel hey dziekuje ze chwile poswieciles i pomogłes mi. słuchaj kabelki jakie mam to monkey cable clarity diamondback 3,3mm2, i rca z tej samej serii clarity. A co do niskich tonow to chodzilo mi zeby było mocniejsze podbicie przy spokojnym odsłuchu. muzyka jaka lubie to rock, pop, elektroniczna, czasami jakis blues. standy triangle ts 200 bardzo ładnie sie prezentuja icon_smile.gif nie wiem na jakich lampach grał Sonic...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, czyli źle Cię zrozumiałem. Zbyt niski bas, rozumiesz jako zbyt słaby. Czyli chciałbyś mocniejszy przy cichym odsłuchu.
No to w takim razie dobrze by było szukać takiego wzmacniacza, który tak gra. Ja pamiętam, że z Densenem grało dobrze, wyraźnie, nawet przy cichym słuchaniu. Ale być może potrzebujesz po prostu mało "audiofilskiego" rozwiązania, czyli wzmacniacza posiadającego
regulację niskich tonów albo filtr "loudness". I używać tego gdy słuchasz niezbyt głośno.
większość wzmacniaczy lampowych nie ma jednak takich regulacji. Tranzystorowe niektóre mają. Im lepsze tym rzadziej ale mają.
ale są takie firmy, które wciąż wyposażają swoje wzmacniacze w regulatory barwy dźwięku.
Możesz się także za takimi jak Luxman i Accuphase rozejrzeć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...