Skocz do zawartości

Kino domowe do ok. 3000 zł - prośba o pomoc.


gizmo7878

Recommended Posts

Witam,

Na początku nadmienię iż nie jestem audiofilem.
Poszukuję kina domowego do ok 3000zł. Będziemy słuchać w ok 60% TV a 40% audio.
Pomieszczenie ma ok 31 m2, na posadzce parkiet. Mam już wypiszczoną instalację pod głośniki - jak wg załączonego rysunku.
Ja jestem w klimatach rocka, a żona Santana, Clapton ...
Zestaw raczej 5.1 - tak są gniazda...
Co możecie polecić??
Z góry dziękuje za odpowiedź.

salon.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Bardzo profesjonalnie podeszłeś do tematu zamieszczając dawkę informacji i fote salonu bo to bardzo pomaga przy doborze odpowiedniego zestawu.
Musisz jeszcze na wszelki wypadek dodać o czym mamy mówić czyli czy kino domowe to :
amplituner kina , bluray i zestaw głośników 5+1 to raczej wiemy, czy jakaś inna konfiguracja ?
Co do stwierdzenie...nie jestem audiofilem...nie kupisz kina audiofilskiego za 3.000 z całą pewnością icon_smile.gif.

Nowym, w miarę sensownym zestawem w tym budżecie jest i nowym zestawem nie używka:
http://allegro.pl/kino-domowe-pioneer-vsx-...4847016765.html

Zestaw z subem ale bez bluray który możesz dokupić za ok.500 zł tej samej firmy :
http://allegro.pl/pioneer-vsx-528-zestaw-k...4840310044.html

Są to typowe zestawy do kina 5.1, nie rozbudujesz tego w przyszłości więc jak jest opcja, że kiedyś będziesz chciał np.ATMOS to troszkę inna liga i inne zestawy.

Całkiem sensowne zestawy z radiem internetowym, odtwarzaniem wielu formatów, dość uniwersalne ale nie jakiś chłam czyli na podstawę brałbym taki amplituner i taki bluray ale z zestawem głośnikowym można pocudować jeszcze bo salonik to nie kanciapka jakaś 12 metrowa icon_smile.gif. Co do przyjemnego słuchania muzyki na takim zestawie kina, to już temat kontrowersyjny i wszystko zależy od Waszych oczekiwań ale zestaw popularny i zapewne możecie umówić się z żoną w jakimś sklepie, salonie i odsłuchać na żywo taki zestaw a wtedy zdecydować czy to Was zadowala, nie polecam kupowania bez odsłuchu.

Przestudiuj uważnie specyfikacje podaną i poczekaj na inne typy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Atmos... kolejny wynalazek piarowców, żeby wyciągnąć kasę od naiwniaków na nowe ampli.Bo te z ubiegłego roku są już passe,już niestety nie działają dobrze i tak w ogóle to już nic przez nie nie słychać icon_confused.gif



Może nie do końca tak jak piszesz ale umówmy się..to już nie jest dla "Kowalskiego" i do mieszkanka M-3 w bloku icon_smile.gif, jest to raczej rozszerzony tryb surround, bardziej rozbudowany dźwięk przestrzenny i tyle. Ja już w blokach nie widzę systemów 7.2 a co dopiero Atmos icon_smile.gif no ale nie wiemy jakie ma oczekiwania kolega a Jego salonik nie przypomina mi raczej M-3 icon_smile.gif a więc zostawmy temat do czasu aż się wypowie zainteresowany icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Atmos... kolejny wynalazek piarowców, żeby wyciągnąć kasę od naiwniaków na nowe ampli.Bo te z ubiegłego roku są już passe,już niestety nie działają dobrze i tak w ogóle to już nic przez nie nie słychać icon_confused.gif



Może nie do końca tak jak piszesz ale umówmy się..to już nie jest dla "Kowalskiego" i do mieszkanka M-3 w bloku icon_smile.gif, jest to raczej rozszerzony tryb surround, bardziej rozbudowany dźwięk przestrzenny i tyle. Ja już w blokach nie widzę systemów 7.2 a co dopiero Atmos icon_smile.gif no ale nie wiemy jakie ma oczekiwania kolega a Jego salonik nie przypomina mi raczej M-3 icon_smile.gif a więc zostawmy temat do czasu aż się wypowie zainteresowany icon_smile.gif.



Witam,

Salon jest w domku szergowym. Kupiłem go rok temu i wtedy robiłem drobny remont w salonie. Elektrycy poradzili mi rozprowadzenie instalacji pod głośniki i tak się stało. Teraz chcę wreszcie ją wykorzystać icon_smile.gif


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam,
Salon jest w domku szergowym. Kupiłem go rok temu i wtedy robiłem drobny remont w salonie. Elektrycy poradzili mi rozprowadzenie instalacji pod głośniki i tak się stało. Teraz chcę wreszcie ją wykorzystać icon_smile.gif Wczoraj w Saturnie sprzedawca bardzo polecał głośniki M-audio classic 9200, ale nie byłem przekonany...

Pozdrawiam


Witaj,
Głośniczkom podziękuj icon_smile.gif, napisz więcej, na czym słuchałeś, czy poświęciłeś więcej czasu na odsłuch i więcej zestawów czy tylko jeden na szybko ? icon_smile.gif.
Bez odsłuchu się nie obędzie, masz fajny metraż i trzeba to na maxa wykorzystać a nie jakieś głośniczki popierdółki icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Witam,
Salon jest w domku szergowym. Kupiłem go rok temu i wtedy robiłem drobny remont w salonie. Elektrycy poradzili mi rozprowadzenie instalacji pod głośniki i tak się stało. Teraz chcę wreszcie ją wykorzystać icon_smile.gif Wczoraj w Saturnie sprzedawca bardzo polecał głośniki M-audio classic 9200, ale nie byłem przekonany...

Pozdrawiam


Witaj,
Głośniczkom podziękuj icon_smile.gif, napisz więcej, na czym słuchałeś, czy poświęciłeś więcej czasu na odsłuch i więcej zestawów czy tylko jeden na szybko ? icon_smile.gif.
Bez odsłuchu się nie obędzie, masz fajny metraż i trzeba to na maxa wykorzystać a nie jakieś głośniczki popierdółki icon_smile.gif.



Witam,
Amplituner Onkyo HTE630B. Słuchałem swojej skladanki tak z 5-8 min - różnie kawałki i było w miare ok. ale na hali to na pewno efekt jest inny. W załączeniu zdjęcie tego zestawu. Słuchałem też zetsawu Pioneer-a z głośnikami Jamo, ale to była tragedia... W wiem że w sklepie takim jak Saturn to na pewno dobrze nie poradzą, więc napisałem tutaj...

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślę, że bez przesadyzmy finansowego, ten zestaw by Cię zadowolił :
http://allegro.pl/onkyo-3d-bd-sp309-tx-nr5...4898039837.html

Mówię o głośniczkach icon_smile.gif bo Onkyo to dobry wybór tylko głośniczków nam brakuje do tego co wybrałeś icon_smile.gif.

Takie coś :
http://www.ceneo.pl/23592782;3107-0v.htm



Jeżeli chodzi o głośniki to czy się różni zestaw special edition od tego:
http://nautilus2.pl/index.php?route=produc...;product_id=836
??
Wycofuję wszysto pisze icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem pierwszy lepszy przykład na zestaw głośniczków lepszy od tego co słuchałeś icon_smile.gif, tu jest już duży wybór więc policz ile możesz wydać na ampli, ile na bluray i zobacz ile na głośniczki, będzie łatwiej icon_smile.gif.
Te głośniczki które pokazałeś w linku, powinny Cie już zadowolić ale pewnie opcji jest jeszcze dużo icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na Yamaha RXV-675. Do niej szkoda by podłączać zbyt kiepskie kolumny typu Taga 606.
Do tego amplitunera warto by podłączyć coś takiego (nie chodzi o ten sklep ) http://nautilus2.pl/index.php?route=produc...product_id=1893
Tyle że to jest już ~3,4k za kolumny bez subwoofera. Na początek można się bez niego obejść.
Te kolumny powinny dobrze współgrać z żywym charakterem tej Yamahy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moby...daj juz dzisiaj spokój z forum icon_smile.gif lub przeczytaj uważnie tytuł wątku icon_smile.gif, równie dobrze mogę polecić koledze Dali Helikon 800 icon_smile.gif.
Taga to dobre rozwiązanie cena/jakość a nie, że kosiorskie głośniczki, z całą pewnością lepsze niż Jamo i wynalazki M-AUDIO icon_smile.gif.



Po prostu wie co to za badziew jest taka tania Taga i temu podobne.
Szanuję ich za to że tego nie kryją w opisach firmowych icon_smile.gif

Do takich kolumn wystarczy podstawowy model z oferty danego producenta elektroniki.
Szkoda wydawać więcej na to pieniędzy. I tak te pudełka nie wykorzystają potencjału nawet podstawowego modelu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ale kiedyś może zmienić głośniki, nie koniecznie od razu cały system a na razie niech poczuje co to w miarę sensowne kino bo przecież od czegoś trzeba zacząć to raz a dwa budżet jest znacznie ograniczony więc nie ma za wielkiego pola do popisu, postaraj się zmieścić w tym budżecie a ja chętnie poczytam Twoje typy icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą, ma bardzo fajny zestaw a jak kiedyś poczuje ochotę na większą radość z odsłuchu, sprzeda głośniczki tylko i dokupi lepsze a klocki zostają a więc cała akcja bez kosztownej operacji a tylko mały zabieg icon_smile.gif, ma dobre kino, jako takie głośniczki ale z subem i zestaw perspektywiczny icon_smile.gif tzn.elektronike.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...