Skocz do zawartości

TrueHD/DTS z pc?


bajaczek

Recommended Posts

Mam właśnie na stanie pioneera vsx-329, komplet głośników taga harmony tav-306 v.2 i subwoofer sw-8 tez od tagi. Do tego blu-ray lg bp 440. Cały sprzęt gra z projektorem benq w1070 zamontowanego pod sufitem.
Nurtuje mnie jednak pytanie czy jest możliwość podpięcia laptopa do amplitunera i do projektora tak aby odtwarzał dźwięk 5.1? Czytałem trochę w sieci i jest to dość kłopotliwe.
Spotkał się ktoś z takim problem? Jest w ogóle taka opcja? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że model laptopa jest utajniony icon_smile.gif
Właśnie sporo zależy od niego.
Nowe laptopy mają często wyjście HDMI i taką drogą należało by podłączać do sprzętu AV , jeśli posiada takie wejście (pioneera vsx-329 ma takie)
Jeśli posiada wyjścia SPDIF(cyfrowe elektryczne) lub Toslink (optyczne) należy podłączać ta drogą.
Sporo kart dźwiękowych laptopów posiada możliwość emulowania SPDIF na wyjściu analogowym. Potrzebna jest wtedy przejściówka na RCA.
Niektóre maja ukryte wyjście TOSLINK w głębi gniazda jack 3,5mm w wersji mobilnej. Potrzebny jest wtedy albo odpowiedni kabel optyczny z potrzebnymi końcówkami, albo stosowna przejściówka.
Jeśli nasz komputer i tego niema pozostaje kupić zewnętrzną kartę dźwiękową podłączana pod port USB z wyjściem cyfrowym.
Sprawę odczytu odpowiednich standardów dźwięku załatwia oprogramowanie odtwarzające.
Często wersje oem dodawane do urządzeń mają zablokowane funkcje standardów dźwięku wyższej jakości.
Wybierając kartę dźwiękowa dobrze jest kupić ją z takim oprogramowaniem jakie jest nam potrzebne.
Taki program w pełnej wersji kupowany osobno może wyjść drożej niż dopłata do modelu z takimi funkcjami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A teraz mam takie pytanie. Mam pc z radeonem 6670 hd (wejscie hd) podpiąłem do ampla i potem do projektora i nie czytał w taki sposób, dopiero bezpośrednio z projektora do pc działał. Jak musiałbym to wszystko podpiąć żeby cieszyć się obrazem na projektorze z pc i dźwiękiem przetworzonym do 5.1 również z komputera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś podłączył wyjście ampla do wejścia radeona , wówczas mógłbyś zobaczyć obraz na monitorze lub tym co podłączyłeś do wyjścia tej karty graficznej icon_smile.gif) z tego co zostało podłączone do tego ampla. Podejrzewam jednak że podłączyłeś wyjście radeona do wejścia amplitunera. Wtedy oczywiście wejście projektora należy podłączyć do wyjścia ampa. Złącze HDMI jest z zasady jednokierunkowe (poza audio przy wykorzystaniu ARC). Reszta to kwestia pogrzebania w ustawieniach. Dźwięk można wyprowadzić z komputera na kilka sposobów. Najprościej jest podłączyć na drodze analogowej, lepiej z wyjścia cyfrowego (jeśli karta dźwiękowa takie ma). Obraz ma zawsze kierunek od OUT>>>>>>IN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...