Skocz do zawartości

Pioneer VSX-924 czy Denon X2000


Hadzbe

Recommended Posts

czesc wszystkim!:)

Posiadam leciwą Yamahe Rx V795a ktora pora wymienic:)
dziala z frontami Jamo s718 i centrem oraz tylnymi rowniez z serii S.

no wlasnie.... ktory z wymienionych ampli?
pokoj jakies 25metrow, ampli musi dac rade ze wszystkim, czesto muzyka, sporo filmow i gry:)

mam zle doswiadczenia z uzywkami, wiec chcialbym zebyscie mi pomogli z wyborem z tej dwojki:)
z gory dzieki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Ja jako turbo fan Pioneera nie powinienem się odzywać bo wiadomo co doradzę icon_smile.gif ale Pionek posiada bluetooth oraz WiFi co jest dość istotne jeśli ktoś używa wielu urządzeń jak smartfony, jest to duże udogodnienie. Oba urządzenia spokojnie wystarczą na pokój 25 metrów natomiast co do głośniczków to już kwestia dyskusyjna ale jak do tej pory jesteś z nich zadowolony, to nie ma się czym martwić a z czasem możesz się pokusić o coś lepszego ażeby w pełni cieszyć się dźwiękiem.
Oba urządzenia posiadają taką samą moc i funkcje poza przewagą Pionka z bluetooth i WiFi, jak dobrze przeczytałem, Pionek posiada w zestawie już moduł WiFi co pozwala oszczędzić ok.200 zł na dodatkowy moduł. Nie ma tu dwóch radykalnie innych urządzeń więc wybór zależy już tylko od Ciebie ale ja bym wybrał Pionka icon_smile.gif, używam ich od lat i jestem bardzo zadowolony a obecnie kupiłem najnowsze modele i jestem turbo zadowolony icon_smile.gif, wybór należy jak zawsze do Ciebie ale... udaj się do sklepu, salonu i posłuchaj obydwu, posłuchaj obsługi co powiedzą i tu nie powinno być ściemy za dużo bo ta sama cena więc będzie im wisiało co kupisz, oczywiście jest kwestia na czym mają większą prowizję i co im lepiej schodzi ale ucha nie oszukasz, będziesz słyszał co Ci bardziej odpowiada.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dzieki za odzew:) no wlasnie Pionek dostal nagrode EISA i to tez o czyms swiadczy, mimo to denon kusi i nie moge sie zdecydowac;) a co do uzywania z inna elektronika to zgadza sie... mam ajpoda 5g..mam note 4 wiec wifi i te sprawy przydadza sie zawsze;)



W takim wypadku, to już nie masz co myśleć i zasuwaj po Pionka icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby się wypowiedzieć sam zainteresowany. Pioneer i Denon w kinie są według mnie bardziej po ciepłej stronie mocy, brzmienie jest masywne, mocne, natomiast amplitunery kinowe yamahy, onkyo grają nieco bardziej jasno, analitycznie. Co kto lubi. Modele które planujesz kupić nie kosztują 99,99zł tylko wiecej i warto posłuchać, zapoznać się z niefajną obsługą amplitunera danej firmy, zwłaszcza że są dostepne nieraz pod jednym dachem. Zaś jak masz kabel z netem to moduł wifi nie jest tak ważny, są ważniejsze sprawy w sprzęcie grającym,( pomoć moduł wifi oryginalny mozna zastapić czasami jakimś zwykłym tańszym innej firmy, ponoć)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Właśnie w dwóch sklepach polecili mi onkyo 636. Ale niestety aż tyle nie chce wydać...



A teraz nie rozumiem...Pioneer i Onkyo kostuj tyle samo więc jak nie chcesz tyle wydać ? icon_smile.gif :

http://www.euro.com.pl/amplitunery/pioneer...;ceneo_spo=true

http://www.sklepokazji.pl/onkyo-tx-nr636-7...hdmi-p-131.html

Dokładnie tak jak napisali koledzy, jestem mało wiarygodny jak ktoś piszę czy wybrać Pioneera czy coś inne icon_smile.gif, zawsze Pioneer !! icon_smile.gif ale jak byś napisał
Onkyo czy Denon, Maranz, Yamaszka to napisałbym Onkyo icon_smile.gif.

Tak jak pisałem, zasuwaj do sklepu i posłuchaj tego co Ci radzimy i sam zdecydujesz po odsłuchu i będzie....wiarygodnie icon_smile.gif a to , że kolega napisał, że słyszał zle opinie o Pionku to wiesz jak jest....o wszystkim źle i dobrze słychać no i kolega nie leci na kinie Pionka więc dla mnie nie wiarygodny icon_smile.gif.
Może Moby napisz na czym jedziesz z KD dla jasności sytuacji i wiarygodności opinii icon_smile.gif.
Moby a ja spotkałem się z wkur.... użytkownikami kina Yamaszki które polecasz icon_smile.gif.
O Onkyo nie napiszę złego słowa więc jest jakaś sensowna alternatywa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Właśnie w dwóch sklepach polecili mi onkyo 636. Ale niestety aż tyle nie chce wydać...



A teraz nie rozumiem...Pioneer i Onkyo kostuj tyle samo więc jak nie chcesz tyle wydać ? icon_smile.gif :

http://www.euro.com.pl/amplitunery/pioneer...;ceneo_spo=true

http://www.sklepokazji.pl/onkyo-tx-nr636-7...hdmi-p-131.html

Dokładnie tak jak napisali koledzy, jestem mało wiarygodny jak ktoś piszę czy wybrać Pioneera czy coś inne icon_smile.gif, zawsze Pioneer !! icon_smile.gif ale jak byś napisał
Onkyo czy Denon, Maranz, Yamaszka to napisałbym Onkyo icon_smile.gif.

Tak jak pisałem, zasuwaj do sklepu i posłuchaj tego co Ci radzimy i sam zdecydujesz po odsłuchu i będzie....wiarygodnie icon_smile.gif a to , że kolega napisał, że słyszał zle opinie o Pionku to wiesz jak jest....o wszystkim źle i dobrze słychać no i kolega nie leci na kinie Pionka więc dla mnie nie wiarygodny icon_smile.gif.
Może Moby napisz na czym jedziesz z KD dla jasności sytuacji i wiarygodności opinii icon_smile.gif.
Moby a ja spotkałem się z wkur.... użytkownikami kina Yamaszki które polecasz icon_smile.gif.
O Onkyo nie napiszę złego słowa więc jest jakaś sensowna alternatywa.






no niestety;) Pioneera i Denona moge miec w okolicach 1600-1700zl. a tak co kilka stowek do gory robi sie niekonczaca opowiesc...a to jest jedyny moj przedzial cenowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dolega Twojej Yamashe ? może to nie ją należy wymienić ?
Wydaje mi się nonsensem wymieniać amplituner na nowszy model z niższej półki jeśli chodzi o dźwięk.
Chyba że że to co masz jest uszkodzone i niema sensu naprawiać.
Funkcje dostępne w nowych modelach można uzyskać w inny sposób.
Może lepiej dozbierać i pomyśleć o lepszych kolumnach ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa strona gra ciszej:) oczywiscie da sie to wyregulowac byle pokretlem i jest rowno, czasem okazjonalnie sie tez wylaczy raz na ruski rok:)

pozatym brak HDMI troszke psuje to wszystko... i ile do TV podlaczam optykiem....do PC coaxialem.... to mnie ratuje:)
pozatym jak to jest z tymi wszystkimi formatami z kina? sporo tego ogladam... Yamashka ogarnia DTS i DOLBY DIGITAL.... ale przeciez jest duzo wiecej bezstratnych formatow i to mnie tez kieruje w strone czegos nowszego.

przed chwila np. ogladalem Guardians Of Galaxy:) 3d. na tv Samsung 50lh6400 dzwiek Dolby Digital(ew. DTS) po optyku z tv puszczony, odtwarzaniem zajal sie tv z dysku.

Moja rx v795a obsluzyla tez pare 18tek kilka lat temu:) z Jamo moimi doslownie wszystko plywa w pokoju takie ma uderzenie... jest ze mna hmm....8 lat praktycznie bez awarii:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obsługę formatów dźwięku które obsłuży TV i nie obsługuje Yamaha to trzeba ustawić wyjście z TV na LPCM
Widzę ze nie chodzi o lepszy dźwięk, tylko nowocześniejszy amplituner.
Na tych kolumnach pewnie gorsza jakość dźwięku nie będzie zauważalna.
Jeśli jeden kanał cichnie , może to być kwestia zimnych łutów. (albo czegoś innego)
Sadzę że lepiej pomyśleć o naprawie tego sprzętu.
Kolumny nie są (chyba) zbyt szczęśliwie dobrane (kwestia gustu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny i ampli kupione kupe czasu temu:) jako mlodziak, po bardzo okazyjnej cenie poprostu:)

a czy lepszy dzwiek w filmach nie wiaze sie z posiadaniem Dolby TrueHD, dts-HD Master Audio i Dolby Pro Logic IIz
i innego wsparcia dla nowszych formatow niz zwykly digital i dts w moim? czy to poprostu chwyt marketingowy i szkoda zwracac na to uwage?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej klasie kolumn myślę że ma to małe znaczenie.
Dolby TrueHD, dts-HD Master Audio na BD wcale nie są częste.

Do głośnego grania dobrze jest zadbać o dobrą wentylację.
Ważne jest żeby nic nie stawiać na wzmacniaczu. To bardzo częsty błąd.
W instrukcji prawie zawsze jest informacja ile należy pozostawić przestrzeni wokół.
Kiedy grasz cicho to nawet z kiepską wentylacja jakoś działa.
Przy kiepskim chłodzeniu nawet moc szybko spada.

W takim budżecie zmieścisz Onkyo TX-NR535

Jeśli TV jest dobry i nowoczesny ampli nie musi mieć nawet hdmi.
LPCM to format całkowicie bez kompresji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dziekuje za propozycje;)
a co myslicie w takim razie o TX-NR636 Onkyo?
w 2 salonach mi polecono onkyo do moich kolumn.

czy bedzie to juz napewno lepiej gralo od obecnej Yamahy i bedzie dobrze gralo?icon_smile.gif



Najlepszą opcją jest pojechać tam gdzie Ci proponowali Onkyo i niech Ci zaprezentują to Onkyo i Yamaszke a wtedy sam będziesz wiedział co Ci bardziej odpowiada icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...