Skocz do zawartości

Pomoc w sprawie Taga Harmony TAV 606


Banan79

Recommended Posts

Witam wszystkich w swoim pierwszym poscie na forum.

Mam pytanie dotyczace kolumn TAGA HARMONY TAV 606 czy ktoś wie jak wyglądają one w srodku? Chodzi mi dokladnie o to że chce je powiesic na scianie na takich uchwytach tv :

DSC01446.jpg



W kolumnie natomiast uchwyt chcę zamontowac tutaj:

DSC01446.jpg



Wiem wiem, zaraz powiecie powinny stać na podłodze i takie tam... nie wchodzi to u mnie w gre a po drugie będą one na tych uchwytach skierowane na kanape na której siedzę... takze darujcie sobie od razu komentarz w stylu powinny stac i takie tam...

wiem że niektórzy rozbierali takie kolumny takze proszę o pomoc czy wiercąc otwory na uchwyt w tym miejscu zaznaczonym na fotce nie uszkodze nic co by wpłyneło na kolumnę negatywnie?

Czekam na odp i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na to co tam jest lub niema. Odradzał bym przykręcanie do nich takich uchwytów wkrętami do drewna.
Tylna ścianka jest na tyle cienka że połączenie takie nie można uznać za bezpieczne. Koniecznie trzeba do tego odkręcić głośniki i przykręcić śrubami z nakrętkami po przewierceniu tej ścianki na wylot. Do tego należy pamiętać o konieczności użycia podkładek dla zwiększenia powierzchni na której rozłoży się nacisk od wewnętrznej strony kolumny. W grę mogą jeszcze wchodzić śruby meblowe (stolarskie) z łbem soczewkowym, tego typu : http://www.irma.pl/thumbnails/mid/product/...7c2d8606ee2.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest poważny problem. Najprawdopodobniej pierścień wokół głośnika jest wklejony. Wtedy należało by go bardzo ostrożnie wyważyć. Może przy tym ulec uszkodzeniu. Gorzej jeśli cały głośnik jest mocno przyklejony. Aby coś więcej się dowiedzieć można najpierw odkręcić gniazdo z tyłu kolumny. Ono jest przykręcone od zewnątrz. Może wystarczy je odkręcić i to wystarczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...