Skocz do zawartości

T.amp TA 1050 + Denon AVR X1000


Szustak

Recommended Posts

Witajcie.
Zakupiłem ostatnio końcówkę mocy t.amp ta1050 i do niej Zeuski, i chciałbym podłączyć końcówkę do amplitunera Denon avr x1000.
Nigdy wcześniej nie miałem styczności z końcówką mocy i po prostu wole się poradzić ludzi o większym doświadczeniu w tym temacie, ale do sedna..

Końcówka ma z tyłu dwa wejścia jack 1/4 tylko podpisane jako XLR Pin2+ i TRS Tip+.
Czy mogę kupić w takim razie kabel 2x jack 1/4 na jeden jack 1/4 i wiadomo 2x J" do końcówki pod te dwa wyjścia a jeden J" pod wyjście słuchawkowe w Denonie ?
Czy to jest prawidłowe podłączenie ? Aktualnie mam 3 przejściówki mini jack na duży do tego 2 kable jack jack i przejściówka z dwóch jack małych na jeden i udało mi się tak podłączyć aczkolwiek nie chciałbym czegoś spalić bądź uszkodzić.
Denon ma wyjście pre-out ale tylko na subwoofer więc to chyba odpada bo zeusy wtedy podawały by tylko niskie tony prawda ?
Niestety innego przedwzmacniacza jeszcze nie mam a prosto do karty dźwiękowej podłączać nie chce bo nie daj Boże zapomniałbym ściszyć na pasku to amen.
Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda że zrobiłeś właśnie tak jak tego zrobić nie należało. Użyłeś rozgałęźnika stereo do rozdzielenia sygnału na 2 przewody stereo.
Najlepiej by było zaopatrzyć się w odpowiednie przewody np. w sklepie muzycznym. Jeśli to ma być tylko prowizorka , pisałem o wtyczce ( z gniazdem stereo jack 3,5 mm) której używa się powszechnie do słuchawek w trakcie przelotów lotniczych. (wychodzą z niej 2 wtyki jack mono). Coś takiego możesz zobaczyć na tym zdjęciu: http://twojepc.pl/html/sluchawki_zen/002.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć jakie jest maksymalne napięcie wyjściowe z gniazda słuchawkowego.
I jakie napięcie jest w stanie przyjąć końcówka mocy którą podłączasz.
Zwracał bym uwagę na to żeby nie odkręcać zbyt mocno pokrętła głośności w Denonie przy mocno ściszonych kanałach w końcówce mocy. Trzeba poeksperymentować i obserwować czy nie dochodzi do przesterowania. Nie jest to zalecane podłączenie.
Trzeba pamiętać przy zakupie przewodu rozgałęziającego , aby z jednej strony był to jack stereo a po drugiej stronie 2 mono.
Rozgałęzienie Sygnału stereo na 2 stereo i mono na 2 mono da taki sam efekt jak teraz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...