Skocz do zawartości

Kóry wzmacniacz wybrać. Do 500zł


PiotrekSGL

Recommended Posts

Zamierzam skompletować sobie budżetowy zestaw stereo. Zaczynam od wzmacniacza. Muzyka jakiej słucham jest dość zróżnicowana, ale na pewno przeważa wszelki metal, rock, grunge, blues, czasami coś elektronicznego (Prodigy itp.) i różne spokojniejsze nuty. Pokój 17m2.

Kolumny chcę zbudować sam, więc dobieranie wzmacniacza pod kolumny tutaj odpada. Bardziej chciał bym poznać Wasze opinie na temat kilku sprzętów które wytypowałem. Jak grają, czy mają jakieś wady, z czym porównywaliście? Mi zależy na tym żeby grały dość równo w całym pasmie, czyli bas nie natarczywy i wszechobecny, a soprany nie jazgotliwe. Nie wiem jak to inaczej określić. Ma się dać przy tym wytrzymać...

Kolejność przypadkowa:
Rotel RA-713: http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-713-...4913371545.html - tego miał bym możliwość posłuchać
Denon PMA-560: http://allegro.pl/denon-pma-560-oryginal-s...4918862596.html
Denon PMA-860: http://allegro.pl/denon-pma-860-i4900076535.html
Denon PMA-360: http://allegro.pl/denon-pma-360-2x60w-top-...4926980127.html
Yamaha AX-496: http://allegro.pl/yamaha-ax-496-solidny-mo...4895879579.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcję kolumn przedstawiłem w innym temacie - http://forum.audio.com.pl/Amplituner-stere...wie-t40432.html

Aż tak skrajnie to nie powinno wyjść. Wiem, że chcieli byście mnie zlinczować za te kolumny - "bo się nie znasz", "nigdy nie budowałeś", "po co budować jak można kupić?" itd. - mimo to, zaryzykuję. Jestem takim typem człowieka, który lubi się bawić w różne dziwne rzeczy (często nie mając żadnego doświadczenia). Mam za sobą lakierowanie motoroweru komar, renowację motocykla WSK, a nawet zdarzyło mi się zbudować działający model trebusza (średniowiecznej machiny miotającej) icon_biggrin.gif Teraz wiem, że pewne rzeczy zrobił bym inaczej, ale przynajmniej zdobyłem jakieś doświadczenie - niekoniecznie przydatne w życiu, ale w dalszym ciągu doświadczenie...

Tak więc - zakładając, że mam zwyczajne kolumny 8ohm'owe - który z wymienionych wzmacniaczy zagra przyzwoicie? Ewentualnie proszę o inne pozycje warte uwagi (oczywiście we wskazanym budżecie).

Komar przed:

Po:


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem, że chcieli byście mnie zlinczować za te kolumny - "bo się nie znasz", "nigdy nie budowałeś", "po co budować jak można kupić?" itd. - mimo to, zaryzykuję. Jestem takim typem człowieka, który lubi się bawić w różne dziwne rzeczy


Do odważnych świat należy, skoro masz zaplecze (garaż, narzędzia, trochę pokory i zapał ), to je skonstruuj. Ładne malowanie, aerograf, pędzel ?
Też ostanio popełniłem lakierowanie porysowanej górnej pokrywy sprzętu, pięknie mi wyszło, ładniej niż oryginał icon_wink.gif
Celowałbym w denona 860, 560, może jeszcze doradzi coś Rafał z forum bo miał sporo Denonów i Marantzów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ładne malowanie, aerograf, pędzel ?


Metodę najłatwiej wytłumaczyć za pomocą filmu: https://www.youtube.com/watch?v=nAmvavELsFw

Cytat

Celowałbym w denona 860, 560, może jeszcze doradzi coś Rafał z forum bo miał sporo Denonów i Marantzów.


Jest to jakiś punkt zaczepienia. Poczytałem o tych Denonach i ludzie piszą, że seria x60 jest dobra. Oczywiście w tej cenie.

Fajnie by było gdyby wypowiedział się ktoś kto miał do czynienia z tym Rotelem (lub podobnym).
Na początku byłem nastawiony tylko na czarne sprzęty, ale ten wygląda całkiem przyzwoicie.


Kolumny jak już pisałem - w nowym roku. W sumie, to nie mogę się doczekać icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Rotele są bardzo fajne, przyjemnie i dynamicznie grają. Jeśli nie obawiasz się takich zabytków, bo być może trzeba będzie za jakiś czas coś tam w nim grzebnąć, to jak najbardziej. Z takim tunerem jak na zdjęciu prezentowałby się jeszcze lepiej.
Tak, Denony z serii x60 są udaną serią. Jeśli Cię stać kup mocniejszy, ale taki 560 powinien wystarczyć do 17 m2.
Yamaha też jak najbardziej ale raczej modele AX-500, AX-700.
No i oczywiście trudno zdecydowanie polecić jakiś konkretny wzmacniacz, bo nie wiadomo jak zagrają kolumny, jakie brzmienie będzie potrzebne, jakie będzie do nich i przede wszystkim do Twojego gustu pasowało.
I tu może lepiej kupić jakiś bardziej popularny wzmacniacz jak ww Denony czy Yamahy, który możesz w razie czego łatwiej bez większych strat sprzedać, jeśli się okaże, że coś tam się nie zgrało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad awaryjnością takich leciwych sprzętów i może rzeczywiście sobie odpuszczę.

Co do brzmienia, to zawsze można spróbować skorygować zwrotnicami, lub w ostateczności zmienić ten wzmacniacz na inny...

Tak czy siak, trzeba spróbować. Zostanę przy tym Denonie.

Mam jeszcze jedno pytanie - cena za tego PMA-560 jest w porządku, czy za wysoka?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane, że będzie się coś działo. Ten wzmacniacz może przeżyć niejeden dużo młodszy. Ale zawsze jest taka możliwość.
Czasami warto jednak zaryzykować dla dobrego brzmienia. Ale oczywiście nie namawiam.
Cena tego PMA-560 jest za wysoka. Powinna być ok. 250 - 350 zł. W cenie ok 500 zł można się już rozglądać za wyższym modelem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeżeli nie boisz się starszych konstrukcji, to polecałbym Ci zainteresować się także marką Sansui.
Modele z serii AU, czyli 217,317,417,517 ... są świetnie grającymi piecykami. W tym przedziale cenowym śmiało można kupić np. 317-tkę. No 417 będzie już trochę droższa, ale pamiętam, że kiedyś widziałem na Allegro Sansui AU417 coś w okolicach 700 zł.
Wzmacniacz gra dynamicznie i barwnie. Brzmienie jakie oferuje z pewnością jest ciepłe i nie natarczywe, tak więc jeżeli lubisz taki, to byłby to wzmacniacz dla Ciebie.
Obecnie jest na Allegro AU317, a także kilka ciekawych propozycji innych modeli tej marki, np. SANSUI AU-X301, ale modeli z tej serii nie znam. Musiałbyś popytać kolegów z Forum, wiem, że są tutaj ludzie mający wysokie modele tej serii.
Bardzo dobrym wzmacniaczem jest także wielokrotnie polecany Grundig Fine Arts V3, V4 (ten ostatni kupił jeden z użytkowników w granicach 500 zł, model rzadko spotykany, no chyba że kupisz na eBayu). Wzmacniacz jest mocny, można napędzić nim spore kolumny podłogowe, ale nie wiem w jakie planujesz wyposażyć swój pokój.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam dość ograniczony budżet. Te 500zł które podałem, to już jest z zapasem. Wolał bym coś tańszego, ale dobrze wiedzieć w co ewentualnie jeszcze mogę celować. W razie gdyby coś się zmieniło z finansami (lub w przyszłości chciał bym zmienić wzmacniacz), to będę miał na uwadze zaproponowane modele.

Póki co, walczę sam ze sobą, czy brać tego Rotela czy Denona. Za Denonem przemawia fakt, że jest młodszy i pewnie w przyszłości będzie go łatwiej sprzedać, gdybym chciał wejść na wyższy poziom.

Póki co, mam zwykłą mini wieżę Aiwa (swoje lata ma) i wydaje mi się, że co bym nie kupił, to zagra lepiej od niej. Tym bardziej, że nawet nie mam żadnego punktu odniesienia w kwestii brzmienia, bo nigdy nie miałem okazji na spokojnie posłuchać innych droższych sprzętów. Najpierw muszę jeszcze poczekać na zwrot kasy za poprzedni wzmacniacz, który odesłałem. Później będę kombinował skąd wziąć więcej pieniędzy icon_biggrin.gif

Najgorsze jest to, że jak chcę coś kupić, to staram się możliwie najtaniej, ale z zachowaniem przyzwoitej jakości. A kończy się tak, że to co mi się na prawdę podoba i spełnia moje oczekiwania, jest o wiele droższe i muszę się bardziej wykosztować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...