Skocz do zawartości

Jak podłączyć prawidlowo zestaw


Radzikk

Recommended Posts

Właśnie skompletowalem swój pierwszy zestaw ,

Klipsch F1
oraz
Rotel Ra820ax, niestety oba dostałem bez kabli . Mam lekki dylemat jak to poprawnie podłączyć , czytałem na forach ale kolumny bywAja różne oraz padają terminy których nie znam

Z tego co się dowiedzialem

Klipschy podlaczam poprzez kabel 2 zylowy ( Kolumna ma 4 wejścia dwa czarne i dwa czerwone, jak mam to zrobić i czy dobrego kabla używam)

Wszystko podlaczam do Rotela w ten sam sposób co wyżej
Następne rotela podlaczam przez 2 chincze które ostatecznie przypinam również do tv

Czy dobrze chciałbym zrobić ? Oraz proszę o wyjaśnienie niektorycch z ww niejasności pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w kolumnie są 4 przyłącza, to czarne powinny być ze sobą spięte zworą. Również czerwone powinny być ze sobą spięte razem w taki sam sposób. Dwużyłowy przewód podłączamy jednym przewodem do jednego czerwonego a drugim do jednego czarnego złącza.
Jeśli TV ma wyjście 2x RCA to możesz do niego podłączyć tego Rotela.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo podłączysz telewizor do wzmacniacza przejściówką minijack - 2xRCA (cinch). Ale jakość dźwięku nie będzie zbyt dobra.
Chyba, że tuner cyfrowy, DVD, czy inne urządzenie przesyłające sygnał do telewizora ma wyjścia analogowe RCA. (L i R)
Jeśli jest (pewnie tak) wyście cyfrowe w telewizorze (musisz sprawdzić w instrukcji obsługi telewizora jakie) mógłbyś kupić jakiś niedrogi DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy) i podłączyć do niego telewizor odpowiednim kablem a dalej do wzmacniacza kablami RCA. Taki DAC dałby Ci lepszej jakości dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...