Skocz do zawartości

Tannoy 611


gohoo

Recommended Posts

witam,

Ponieważ to mój pierwszy wpis na tym forum chciałbym wszystkich przywitać. Oto powód mojego wpisu: postanowiłem zmienić swój system audio bazujący na starych Altusch 70. Zacząłem od kolumn. Po godzinach spędzonych przed monitorem postanowiłem zakupić (niestety przez internet - bez możliwości odsłuchu) kolumny Tannoy 611 z serii Sixes. Rzadkie kolumny z głośnikiem dual-concentric. Bardzo chwalone na forach. Stan kolumn i samych głośników pomimo wieku oceniam na bardzo dobry. Dzisiaj podłączyłem i . . . no właśnie prawie wcale nie słychać sekcji rytmicznej - poziom basu jak w Altusach. Wiem, że pokoju nie mam idealnego jeśli chodzi o akustykę. Zdesperowany przeniosłem zestaw do pokoju ok 25mkw (pustego) trochę się poprawiło, ale i tak miernie. I teraz pytanie czy AMPLITUNER KENWOOD KR-A3080 może być przyczyną? Słucham rocka więc włączam na przykład Scorpions'ów odkręcam potencjometr i głośniki niskotonowe tylko delikatnie drżą - wychylają się w granicach dziesiątych części milimetra, czy to nie za mało?

Może ktoś z forum miał podobny problem, albo posiada 611. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A normalnie w jakiej wielkości pokoju ich słuchasz?
"Jeździłeś" nimi po pokoju (bliżej, dalej ścian, różny rozstaw itp.) by zobaczyć czy się coś zmieni? Jeśli nie, polecam.
Pomijając to, że słuchałem kiedyś tych kolumn i grały jak dla mnie bardzo nijako, to faktycznie duża wina może być tu po stronie
amplitunera Kenwooda. To niestety dość niski model. Ani wydajny prądowo ani z odpowiednim charakterem.
Jeszcze inna sprawa, to czytałem gdzieś o problemach tych kolumn z marnym okablowaniem wewnętrznym. Może trzeba by tam zajrzeć, do środka. Zobaczyć w jakim stanie są kable. Może coś innego zauważysz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel chyba masz rację, też na mnie jak dotąd super wrażenia nie zrobiły, dziś próbowałem z innym aplitunerem Denona schodzą w miarę nisko tylko przy pokrętłach basu ustwionych na maksa, mój "normalny" pokój do słuchania to ok 15mkw (ale otwarty na kuchnię), też pomyślałem o kablach, odkręciłem głośniki i kable wyglądają całkiem przyzwoicie, teraz mnie zastanawia czy nie zostały wymienione bo przypomniałem sobie, że były jakieś nadruki na izolacji, wygłuszenie w środku też jest chyba nowe, teraz testuję różne ustawienia kolumn, poprawa niby jakaś jest, ale szału mnie ma . . . nie wiem czy po podłączeniu do dobrego pieca będą w stanie się obronić
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wymieniał kable wewnątrz, to powinien mieć pojęcie i gorszych chyba nie włożył, zresztą tak drastycznych zmian jak piszesz bym się nie spodziewał.
Warto będzie pożyczyć klasyczny wzmacniacz, mocny, aby zobaczyć gdzie leży wina. Jak kolumny ok i mają odpowiedni, dobry wzmacniacz to wystarczający bas w nagraniach jest kiedy ustawisz tony na zero. Inna sparwa że w takim położeniu inne częstotliwości tez maja szanse lepiej się pokazać i zaistnieć, nie przykrywane przez sam bas, a w zasadzie wyższy bas, bo pokrętło "bass" to zakres i wycinek koło 100Hz. Oczywiście może być tak jak pisze f1angel że to nieciekawy model tej zacnej firmy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Podobnie stawiałbym na amplituner. Powinieneś przetestować kolumny na mocniejszym piecu, masz taką możliwość ?
Masz znajomych, gdzie mógłbyś dokonać testu ? Jeżeli nie, możesz zabrać kolumny na odsłuch do jakiegoś salonu pod pretekstem doboru wzmacniacza do nich. Nie są zbyt duże, więc nie będzie to problem jak z dużymi kolumnami podłogowymi. Skąd piszesz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynałem odsłuch na wszystkich pokrętłach regulacji tonów w pozycji "0", ale przy cichym słuchaniu - jak małe radyjko tranzystorowe:) góra i średnica jeszcze do wytrzymania
A teraz apel:
może na forum zajdzie się bratnia dusza z okolic Bielska Białej chcąca posłuchać (nie)udanej konstrukcji zacnej firmy, będę bardzo zobowiązany, nie mam za bardzo pomysłu z kąd pożyczyć dobry wzmacniacz,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Gibson już o tym myślałem, jeśli nie znajdzie się jakiś forumowicz tak będę musiał zrobić,
ale jestem coraz bliższy decyzji zwrotu kolumn

teraz wróciłem z odsłuchu z większego pomieszczenia, najlepszy był gdy siadłem tuż przy samej ścianie, uważam, że trochę pokoju "zabrakło" może po prostu bas nie mieści się w pomieszczeniu, załączam plik z rysunkiem mojej rezydencji, a może po prostu monitorki [attachment=5026:pok_j.pdf]. . . [attachment=5026:pok_j.pdf]

jeszcze legenda:

- czerwone to kolumny,
- fotele chyba jakoś widoczne
- po 3 metrach pokój zamienia się w kuchnię icon_smile.gif
- to co zasłania jedną kolumnę to stół

pok_j.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...