Skocz do zawartości

CD+Spotify do moich B&W


kaktus

Recommended Posts

Cześć, zanim przejdę do tematu, jako nowy forumowicz chciałem się przedstawić. Mam 37 lat, mieszkam pod Wawą w domku jednorodzinnym, muzyki słucham od dziecka, ale jej jakością zacząłem interesować się dopiero w 2006 r. Po dłuższej przerwie wracam do hobby. Odwiedziłem po kilku latach przewy Audio Show i znowu złapałem bakcyla.
Niestety nie posiadam odrębnego pomiszczenia do odsłuchu, a przy dwójce "nadających" dzieci słuchanie muzyki to prawdziwe wyzwanie. W ciągu dnia gadaja jedno przez drugie a w nocy śpią, więc też trzeba umiarkowanie z głośnością.
Na szczęście od kilku lat moja małżonka z większym zrozumieniem podchodzi do mojej pasji, więc jest szansa na zakupy.

Słucham w zasadzie wszelkiego rodzaju muzyki, od klasycznej i filmowej, przez klimaty około jazzowe (np. Diana Krall, Jazz nowoorleański), rockowe (tu raczej klasyka, Pink Floyd, Deep Purple, Queen, Dire Straits), współczesny POP, ale i Basement Jaxx czy różne ciekawe zespoły jak The Piano Guys czy The Lost Fingers.
Pokój ma około 30 m2, ale niestety sprzęt wraz z TV jest wciśnięty w kąt - pokój jest bardzo nieustawny, schody, wejście do przedpokoju, wejście do kuchni, 3 pary okien balkonowych.

W latach 2006-2008 składałem zestaw po kątem kina domowego. Kupiłem wówczas nastepujące klocki:
-DVD Pioneer DV 565A - odtwarzał SACD i DVD-A, ceniony za dobrą jakość muzyki i przyzwoity obraz,
-amplituner ONKYO TX-SR601E
-Głosniki B&W: Front DM 603 S3, central LCR 60 S3 , tył DM 600 S3.
-PSP3

Dlaczego znowu zakupy? Padło mi jakiś czas temu DVD. Kino jest odtwarzane na PSP3 i w zasadzie wszystko jest ok (irytuje tylko głosny wiatrak), tylko nie mam na czym suchcać muzyki. PSP do tego się nie nadaje - za głosno pracuje, irytuje obsługa wymagająca włączania TV, dźwięk jest konwertowany przez amplituner, co nie jest dobrym rozwiązaniem).
Dlatego zacząłem się rozglądać za odtwarzaczem CD. W międzycasie odkryłem bogactwo muzyki w serwisach streamingowych Spotify/ Deezer więc pomyślałem że znajdę odtwarzacz, który pozwoli obsłużyć muzykę z sieci, z USB, oczywiście też FLACi i będzie przyzwoicie odtwarzał płyty CD (kolekcję SACD i DVDA mam skromną więc moge te formaty odpuścić).
Wpadł mi w oko CD od Yamahy CD-N301, ale nigdy ie przepadałem za sprzętem tej firmy. Może była to kwestia amplitunerów, ale Yamahy zawsze brzmiały metalicznie, szorstko z przesterowaną górą - mi są bliższe ciepłe barwy ale jednocześnie detaliczne, żebym słyszał wyraźnie wszystkie instrumenty ( stąd ciepłe Onkyo i detaliczne B&W). Może jednak lepiej kupić używany CD (tu trochę strach że znowu padnie) i do tego urzadzenie streamingowe?
Proszę o poradę. Budżet do 2 tys. PLN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że mieszkasz koło Warszawy. Zrób sobie kiedyś w weekend wycieczkę do centrum i posłuchaj w jednym lub kilku salonach jak grają takie sieciowe odtwarzacze z CD. Jeśłi nie Yamaha, to może Onkyo C-N7050. Droższy, ale z lepszymi możliwościami.
Co do używanego odtwarzacza CD i osobnego z funkcjami sieciowymi nie będę namawiał.
Bo w sumie każdy starszy czy nowszy, każdy odtwarzacz CD może się kiedyś zepsuć. A Ty jeśli będziesz słuchał stereo nadal na amplitunerze KD, to chyba jednak niuanse brzmieniowe, lepsza jakość dźwięku nie są dla Ciebie najważniejsze?
Ale może się mylę i myślisz nad dalszym upgrade swojego systemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa taki budżet i wymagania że wygrywa tylko 301. Gdyby nie to że CDN 301 ma spotify ( czym pewnie zaskarbia klientów) wolałbym, oddzielny funkcjonalny i wyposażony odtwarzacz sieciowy plus używany odtwarzacz CD, lub nowego bluraya np. pioneer bdp170.
Dlaczego ?, nawet jeśli przyjmiemy, że jakość muzyki jest z nich taka sama,( lub jej nie usłyszysz), to obsługa oddzielnego odtwarzacza sieciowego jest lepsza z racji dużego czytelnego ekranu i obsługi zrobionej tylko pod sieć, a nie jeszcze płyty.
Wybór odtwarzaczy sieciowych w tym budżecie nie jest duży, Pioneer A30, Denon dnp 720( plus za dodatkowe radio cyfrowe), tak więc zostanie kasy na klocek bluraya, kable i szampana. Jest też Pioneer A50 ( plus za wejście cyfrowe, choć w tej cenie to niewielka łaska). Niestety nie mają wymienianego Spotify, ma je w tym budżecie droższy Denon dnp 730. Konkurentem dla CDN Yamaha 301 jest wspomniany jużwielofunkcyjny droższy Onkyo C-N7050, ale tez chyba bez spotify.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie skupiać sie na obsłudze Spotify tylko ogarnąć tą funkcjonalność dzięki Airplay? Jeżeli dobrze rozumiem można dzięki temu puszczać muzykę prosto ze spotify lub Wimpa odpalonego na telefonie? Czy w tej sytuacji znajdę ciekawsze rozwiązania w tym budżecie?
Co do rozwijania systemu to niewykluczone, że do cd podłącze w przyszlosci wzmacniacz stereo, ale na pewno coś używanego do 1.000 pln (swoją drogą co zagra dobrze z tymi bowersami?). Dlatego BR odpada-nie będzie w przyszłości dobrze grać ze wzmacniaczem.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...