Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem karty dzwiękowej pod PCI-Express, a mianowicie Aim sc808.

Odrazu mam pytanie czy karta z Pci-Express 1.1 będzie działała w gnieździe PcI-Express 2.0 ?

Do tego chcę kupić głośniczki 2.1 Edifiera C3.

Mój budżet wynosi około 1100 zł na głośniki i kartę, znajdę może coś lepszego ?

Posiadam aktualnie też suchawki CAL! z recablingiem.

Jestem zielony jeśli chodzi o dzwięk, dlatgo pytam się bardziej obytych icon_smile.gif

Mój pokój ma wymiary około 3m na 3m.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Za 1100zł możesz kupić głośniki, wzmacniacz i DAC (rodzaj zewnętrznej karty dźwiękowej), które razem zagrają lepiej niż to co wybrałeś. Przeczytaj sobie ten wątek: link.
Opisano tam taki zestaw:
Głośniki CANTON Plus D (te głośniki się nie sprzedały więc może jeszcze można je kupić) lub w Niemczech: Canton Plus D.
Wzmacniacz SMSL SA-60 (lub bliżej: LINK).

Do tego DAC. Jeżeli masz wyjście USB to np. taki:
Audiotrak Prodigy Cube USB (ten DAC ma także wyjścia słuchawkowe).

Jeżeli natomiast masz w komputerze wyjścia cyfrowe i/lub optyczne to raczej taki (generalnie lepiej jest łączyć DACa przez wyjście cyfrowe/optyczne niż USB):
TDA 1543 DAC MUSE.

Jeżeli chciałbyś coś większego niż zestaw na biurko to fajnym zestawem byłby:
-wzmacniacz Grundig V3 (do kupienia na kleinanzeigen.ebay.de lub ebay.de w cenie do 75 euro; na allegro bywa sporadycznie)
-głośniki GRUNDIG BX 2000 (VB oznacza, że cena jest do negocjacji; w grę wchodzi najczęściej cena do 100-120 euro; bywają także na allegro w cenie do 500zł)
-DAC - jak wyżej.

Przesyłkę z Niemiec zamówisz na przesylarka.pl.

A wogóle jeżeli interesuje Cię sprzęt stereo to napisz do moderatora, żeby przeniósł Twój temat do zakładki "stereo" - tam więcej osób się udziela.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, ja jednak zostane przy wybranym przezemnie sprzęcie ( chodzi mi o małe satelitki na biurko )- tylko, teraz wyszły nowe głośniczki Edifiera nie C3, a C3x.... zastanawiam sie jednak gdyż posiadają wzmacniacz, natmiast karta aim sc808 również go posiada... => niespalą się te głośniki ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie czuje się dobrze w temacie glośników komputerowych, owszem stykam się z nimi, czasem z ciekawości włączę coś w sklepie, w pracy. Oczywiście zdaje sobie sprawę że do biurka z PC są dla wielu osób wystarczające i zwłaszcza do gier itp., natomiast do muzyki już średnio.
Do kupna dodatkowego DACa do zestwu za 1000zł mam mieszane uczucia, zresztą tak jak do kupna DACa za 700zł do wzmacniacza za 700zł, czy CD za 700zł, wolałbym chyba kupić lepszy wzmacniacz, lub inne CD, może odłożyć na inne kolumny. Wydaje mi się że w penym budżecie trzeba się zastanowić czy jest potrzebny, aż tak bardzo, czy nie lepiej przesunąć tych pieniędzy na coś bardziej dojrzałego w brzmieniu- kolumny wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...