Skocz do zawartości

Zestaw Stereo ~ 1000 - 1300 zł


Atom_

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum.
Z racji tego że to mój pierwszy post więc miło mi was wszystkich gorąco powitać a sam się przedstawię - jestem Atom.

Wracając do głównego tematu chciałbym zmienić mój sprzęt stereo, który ma już x lat.
Otóż do tej pory posiadałem Denon AVR 600 RD i kolumny Tonsil Perfect 150.
Wiem wiem, to jest amplituner i użytkowanie go w stereo to jest bluźnierstwo, ale do tych kolumn nic lepszego nie było mi potrzebne więc tak zostało icon_smile.gif

Otóż na zestaw chciałbym wydać w przybliżeniu 1000 - 1300 zł.
Pokój w którym będzie to grało ma 25 m^2.
Muzyki jakiej głównie chcę słuchać jest to muzyka filmowa a więc potrzebny jest bardzo dobrej jakości i nisko schodzący bas, żeby potrafił mocno przywalić i żeby pięknie przechodził w średnie tony, żeby kontrabas czy wiolonczela były dobrze reprodukowane, również chciałbym żeby całe pasmo średnicy było dobrze słyszalne icon_smile.gif
Oczywiście będzie też grała inna muzyka pop/ czy coś jak dziewczyna się dorwie icon_biggrin.gif

Kolumny które wpadły mi w oko :
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-iq-ted...4921347852.html

A wzmacniacz taki:
http://olx.pl/oferta/amlituner-yamaha-ax-7...html#e2fe514b05

Myślicie że będzie to dobry zestaw?
Czy jednak będę musiał poszukać mocniejszego wzmaka żeby napędzić te kolumny?
Czy może w ogóle odpuścić sobie te kolumny i poszukać czegoś zupełnie innego bo na pewno się da lepiej/ inaczej skonstruować zestaw do moich wymagań ?

Liczę na waszą pomoc i pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw w sumie ciekawy. Może zagrać trochę za jasno a nawet za ostro. Poza tym średnica nie będzie zbyt soczysta, dobrze wypełniona. Ale oczywiście co kto lubi.
Wzmacniacz do tych kolumn jeśli chodzi o parametry techniczne powinien być wystarczający. Kolumny także w takim pomieszczeniu powinny się dobrze sprawdzić.
Te konkretne kolumny z Twojego linku mają trochę wgniecioną nakładkę przeciwpyłową w górnym głośniku niskotonowym.
Można to pewnie wyciągnąć, są sposoby. Nie powinno wpływać znacząco na dźwięk, prawdopodobnie będzie nie do usłyszenia.
Wzmacniacz czy kolumny mogłyby być pewnie inne, ale chyba za takie pieniądze trudno byłoby kupić coś lepszego.
Za dopasowanie do Twojego gustu nie ręczę. Najlepiej, wiadomo, byłoby tego posłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeżeli szukasz mocnych nisko schodzących niskich tonów, to mam dla Ciebie propozycję świetnych kolumn w niezłej cenie, a mianowicie :
http://allegro.pl/dali-400-piekne-i4927433850.html
[ DALI 400 ]
Do Twojego metrażu spokojnie wystarczyłyby Dali 350, tak więc te poradzą sobie bez problemu.
Jakiś czas temu jeden z kolegów kupił właśnie 350-tki do salonu o powierzchni 24 m2 i do tego udało się upolować Grundiga FA V4, jest bardzo zadowolony. Jeżeli byłbyś zainteresowany tymi kolumnami i szukałbyś informacji, ewentualnie opinii kogoś, kto je aktualnie ma, pisz do Kolegi SuchyX.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty Zieluwid masz pamięć kto co kupił, co ma. A może sobie zapisujesz? icon_wink.gif
Rzeczywiście Dali 400 plus ww Yamaha zagrają bardzo ciekawie razem. Tu już nie będzie za ostro na górze a średnica dużo lepsza.
Z niskimi tonami też powinno być dobrze, choć to w dużej mierze zależy od specyfiki akustycznej (modów własnych pomieszczenia),
od ustawienia kolumn w pokoju (odległości od ścian itp.)
Oczywiście jak pisałem wyżej, które kolumny wybierzesz zależy od tego jaki dźwięk preferujesz. Tego nie jestem w stanie przewidzieć.
To powinieneś wiedzieć Ty. Choć po Twoim opisie bardziej stawiałbym na Dali.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie zapisuję. Pamiętałem, że to chyba jedyny użytkownik ze Skierniewic oprócz mnie. Ale muszę się przyznać, że znalezienie tego tematu trochę mi zajęło.
Jednakże myślę, że te kolumny byłyby odpowiednie, zawsze Atom możne pogadać z SuchymX w razie wątpliwości.
Dlatego też zależało mi na znalezieniu tego tematu.
Dobrą propozycję byłyby też Cantony np. Fonum, a dużo, dużo lepszą Ergo, ale to już trzeba by było wydać trochę więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo f1angel za odpowiedź.
Za jasno, za ostro i średnica nie dobrze wypełniona? To w takim razie odpada - bo to przeciwieństwo tego czego oczekuję icon_smile.gif
A jakbym wybrał inny Wzmacniacz to góra by się trochę uspokoiła a środek poprawił w tych kolumnach? Np: któryś Sony z serii ES ?
Czy lepiej pójść drogą którą proponuje Zieluwid

Dziękuję i Tobie Zieluwid za podlinkowanie kolumn i nakierowanie mnie na użytkownika które takie kolumny posiada icon_smile.gif
A czy DALI 450 są lepsze od 400 ?
Pytam ponieważ ten Pan z allegro posiada obie pary i są w praktycznie takiej samej cenie.

Co do CANTON ERGO to są takie dostępne na olx.
http://olx.pl/oferta/kolumny-canton-ergo-7...html#e42ce6ea07
Jeżeli to te które miałeś na myśli i rzeczywiście są tak dobre jak mówisz to może rzeczywiście pójść w te Cantony ?
Cena chyba nie najgorsza ? I powiedz mi proszę jaka jest różnica klas w odniesieniu do DALI 400?

Mam jeszcze jedno pytanie, bo w sumie nie daleko ode mnie pojawiły się DALI 450 studio 16 Hertz :
http://allegro.pl/dali-450-modyfikowane-st...4936025594.html

Co o nich myślicie, czy sprawdziły by się w mojej muzyce i ile one są tak naprawdę warte jeśli chciałbym skończyć aukcje przed czasem ?
Umówiłem się z tym Panem jutro na odsłuch, bo przyznam się szczerze nigdy nie miałem do czynienia z DALI i chcę zobaczyć co te kolumny tak naprawdę potrafią icon_smile.gif

Drodzy koledzy, dylemat goni dylemat dlatego liczę że podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami i przepraszam, że aż tyle pytań zadaję icon_biggrin.gif
Ale zrozumcie Świeżaka który chciałby jak najlepiej wydać swoje ciężko zarobione pieniądze icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze, że masz dużo pytań, to świadczy o tym, że jesteś określony odnośnie tego co chciałbyś osiągnąć brzmieniowo.
Te Dali 450 są modyfikowane, nie wiadomo jak to brzmi po zmianach, trzeba by było posłuchać (tak więc, bardzo dobrze, ze się na odsłuch wybierasz). Daj znać o wrażeniach.
A to czy się zdecydujesz, to inna sprawa, ajk to na jak długo chcesz sprzęt zakupić. Chodzi o to, że jak na krótko, to czasami ciężko bywa z odsprzedażą sprzętu, którego pierwotna konstrukcja była zmieniona. No tak jest i tyle, więc nie chciałbym, abyś się naraził na koszty i rozczarowanie. Zawsze łatwiej sprzedać coś, co nie spełnia Twoich oczekiwań brzmieniowych, bo po prostu nie spełnia, niż nie spełnia i do tego jest modyfikowane.

Cantony z Twojego linku, to już przyzwoite kolumny w swojej cenie i także warte inwestycji. Tutaj jednak brzmienie będzie nieco ostrzejsze niż w Dali. To nie znaczy, że będzie gorsze. Niskie są także nisko schodzące i mocne, a średnica może być bardziej uwydatniona, wysokie nie natarczywe. Moim zdaniem, Cantony grają bardziej sztywno niż Dali, tutaj może okazać się, że jak ktoś lubi brzmienie troszeczkę bardziej rozciągnięte, nabrzmiałe, pulchne (wybacz określenia, ale czasami nie wiem jak wytłumaczyć coś co słyszę), a może bardziej będzie pasować określenie mięsiste, to Dali może być dla niego trafnym wyborem.

Z tego co jeszcze mogę powiedzieć o Cantonach, to wykonanie tych kolumn, to majstersztyk. To jest w 100% to co lubię. Solidna stolarka i dbałość o detale podkreśla charakter tej marki. A które bardziej Tobie przypadły by do gustu, trudno powiedzieć, każdy słyszy inaczej ...
Musiałbyś posłuchać i jednych i drugich, no ale wiadomo, że czasami nie ma takiej możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 400 zagrają odrobinę lepiej niż 450, ale to zależy co kto lubi. Jak widzisz mają inne głośniki (patrz nakładka przeciwpyłowa w środku głośników średnio-niskotonowych)
Canton Ergo generalnie zagrają chyba lepiej jakościowo, precyzyjniej, szybciej ale z mniejszym wypełnieniem średnicy, nie tak miękko.
Czyli jednak nie tak jak lubisz. Trzeba by szukać miękkiego, soczyście grającego wzmacniacza do nich, z dobrą średnicą.
A za pieniądze jakie Ci zostaną nie widzę takiego, który by w dodatku napędził choćby przyzwoicie Cantony.
Te modyfikowane 450, to z jednej strony bardzo ciekawa opcja, ale ma też pewne wady. Bo to w tej chwili już zupełnie inne kolumny
i tak naprawdę nie wiadomo jak grają. Oczywiście odsłuch, to super pomysł, zawsze polecany.
Ale miej na uwadze, że jeśli nawet uda Ci się je kupić, to w razie czego mogą być później (no nawet za kilka lat, jak będziesz chciał czegoś lepszego) trudności z odsprzedażą. Bo ludzie na ogół nie lubią tuningowanego sprzętu. Na ogół.
Poza tym nie wiadomo jak wysoko pójdzie aukcja. Ile warto dać? Wobec powyższego trudno powiedzieć. Bo skoro lepiej graja, mają lepsze przetworniki, to nawet więcej. Ale patrząc na trudności w odsprzedaży, pewnie nawet nie tyle.
Ciekawe na ile dogadałbyś się ze sprzedającym?
No i gdzie w takim razie wzmacniacz do nich? Bo takie kolumny potrzebowałyby już czegoś lepszego, by wydobyć swój potencjał.
Na odsłuch oczywiście weź swój amplituner. Może nawet sprzedający się uśmiechnie, gdy go zobaczy, ale znasz brzmienie tego ampli
i będziesz wiedział co wnoszą kolumny. Bo na innym wzmacniaczu (też oczywiście posłuchaj na tym co ma sprzedający) to już zagra zupełnie inaczej, pewnie sporo lepiej.

Czyli ogólnie mam dość podobne przemyślenia w tym temacie jak Zieluwid.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Otóż do tej pory posiadałem kolumny Tonsil Perfect 150.

potrzebny jest bardzo dobrej jakości i nisko schodzący bas, żeby potrafił mocno przywalić i żeby pięknie przechodził w średnie tony, żeby kontrabas czy wiolonczela były dobrze reprodukowane, również chciałbym żeby całe pasmo średnicy było dobrze słyszalne


Cóż w perfect 150 mega uderzenia nie było, niskiego zejścia, niepokoju i jakiegoś ciepła płynącego z głośnika też, przynajmniej ja nie doświadczyłem, ale też nie byłem fanem basu nawet jako małolat ( dziwne), teraz mnie czasem nachodzi ochota na niskie tony, ale też w granicach rozsądku icon_wink.gif .Co nie znaczy że 150 były złe, śmiem twierdzić że duzo ciekawsze od podobnych gabarytowo altusów 70, czy 110, mildonów itd. perfecty miały lepiej ułożone wysokie tony ( w altusach była tubka i dupka icon_wink.gif ) i analityczna fajna średnicę (dedykowany tylko do nich głośnik), a bas jak to w konstrukcji zamkniętej szybki, precyzyjny.
Co więc nie kupisz będziesz wygrany, a wygrany juz jesteś bo masz fajne porady odnośnie kolumn Dali. Mało jest teraz dobrych propozycji , okres świąt jest nienajlepszy , np. przed świętami były mission m34 po 700zł teraz już są tylko po 1 tys ( i tak dobrze)
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-bw-dm-...4931651155.html
http://allegro.pl/epos-els-303-i4935743198.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ostateczna, a cena jaką sobie będzie życzył sprzedający to dwa światy. Te kolumny nie są na aukcji po raz pierwszy, zobacz tutaj :
http://allegro.pl/dali-450-modyfikowane-st...4881490276.html
[ DALI 450 ]
Jak widzisz, cena jest mocno przesadzona (za 2000 zł, można kupić np. Dali 850) , a to była cena startowa w licytacji. Dodatkowo w opisie porównuje je do Infinity Kappa 7.2, i pisze w taki sposób jakby te Kappy kosztowały z 5000 zł. A prawda jest taka, że można je kupić i za 2000-2500 zł od rozsądnego sprzedającego.
I teraz pytanie, czy ten człowiek chce sprzedać i zarobić na nich, czy może nieświadomie uważa je za niesamowicie wyjątkowe kolumny i co z ta modyfikacją wtedy ??? Kto to mu robił i czy on na prawdę wie co tam jest pozmieniane. Nie wiem.
Tutaj jest przykład oryginalnych Dali 450 :
http://allegro.pl/dali-450-okazja-oryginal-i4925169749.html
[ DALI 450 ]

Cena niska, bo moim zdaniem, za te kolumny można zapłacić w granicach 1200-1500 zł w zależności od ich stanu wizualnego (oczywiście nie wspominając o wzorowym stanie technicznym).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...