Skocz do zawartości

Prośba o pomoc z połączeniem dzwięku


ahwarek

Recommended Posts

Witam wszystkich,
Mam pytanie odnośnie podłączenia sprzętu. Zakupiłem nowy TV (LG55LA860) podłączyłem do ampli (Onkyo tx-sr608) kablem HDMI, w telewizorze pod wejście HDMI arc, w ampli pod hdmi out. Dodatkowo do ampli podpięta jest konsola (wejście Game) oraz tuner satelitarny (wejście cbl/sat). Wszystko gra super dopóki oglądam TV z satelity, ale jak chcę na TV odpalić np. YouTube (tylko tv ma wifi) to z głośników kina słychać dzwięk satelity. Może ktoś podpowiedzieć jak sprawić, żeby dzwięk nadawany z TV przechodził przez amplituner?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w instrukcji ustawienia dżwięku na podłaczeniu HDMI w amplitunerze. W moim ampitunerze (Yamaha RX-V371) przy wejsciu HDMI jest opcja wyboru źródła dźwięku, i tak wybierając przez HDMI podłączenie odtwarzacza sieciowego , mogę ustawić tak, aby dźwięk pochodził z dowolnego źródła np.wejścia optycznego lub analogowego, lub jeszcze innego. W zasadzie możesz się upewnić czy włączona jest opcja ARC w amplitunerze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprawdź w instrukcji ustawienia dżwięku na podłaczeniu HDMI w amplitunerze. W moim ampitunerze (Yamaha RX-V371) przy wejsciu HDMI jest opcja wyboru źródła dźwięku, i tak wybierając przez HDMI podłączenie odtwarzacza sieciowego , mogę ustawić tak, aby dźwięk pochodził z dowolnego źródła np.wejścia optycznego lub analogowego, lub jeszcze innego. W zasadzie możesz się upewnić czy włączona jest opcja ARC w amplitunerze.



HDMI Control (RIHD) - On
ARC - Auto
Power Control - On
TV Control - ON

Cytat

Twój kabel HDMI obsługuje wszystkie opcje tzn. masz HDMI standard 1.4 w górę, czy jaki bądź. Ludzie czesto piszą że kabel nie gra bo przewodzi tylko prąd, ale nawet cyfrowe mają różne wykonanie i funkcje, zwłaszcza w erze 3D, 4K, ARC itd. trzeba na to uważać



Przyznam, że jestem takim laikiem, że nie miałem pojęcia o różnorodności kabli HDMI i rzeczywiście mam byle jaki z marketu (może to być winą).

Zastanawiam się jeszcze nad tym czy przypadkiem nie powinienem dekodera i konsoli podłączyć do TV, bo nie wiem czy amplituner jest na tyle sprytny, żeby domyśleć się, że powinien wyłączyć dzwięk z tych urządzeń tylko dlatego, że odpaliłem YT na TV. Jednak takie rozwiązanie też nie będzie idealne bo po 1. więcej kabli będzie wisiało na ścianie a po 2. nie wiem czy telewizor nie zepsuje jakości dzwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wygląda na to, że masz właczone ARC (na wszelki wypadek sprawdź jeszcze ustawienia TV pod tym kątem) , pozostaje jeszcze kwestia wyboru źródła dźwięku przy wejściu HDMI, sprawdź dokładnie w instrukcji lub menu amplitunera metodą prób i błędów( sam miałem podobny przypadek z pomieszaniem źródeł dźwieku). No i oczywiscie, jak wspomniał kolega jacek75, kabel HDMI w wersji co najmniej 1.4 (niższe nie obsługują Zwrotnego Kanału Audio, czyli ARC, źródło : http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przyznam, że jestem takim laikiem, że nie miałem pojęcia o różnorodności kabli HDMI i rzeczywiście mam byle jaki z marketu (może to być winą).

nie wiem czy telewizor nie zepsuje jakości dzwięku.



Nie traktujmy marketu jako wylęgarni chińszczyzny po 9,99zł. W elektromarkecie są kable po 5 zł ale są i po kilkaset zł, są bomboxy po 199zł i wzmacniacze po kilka tys.
Ale tu uwaga, cena nie świadczy o wersji, możesz kupić nawet taki drogi, ale nieodpowiedniego typu kabel hdmi np. wersja 1.2, tak jak również możesz trafić odpowiedniego typu 1.4, średnio tani za np. 40-60zł. Wersja kabla HDMI jest niestety czesto winą... takich problemów. Poniżej masz tabelkę co może być nie tak...
Tak telewizor jako dodatkowy element toru audio nie jest świetnym pomysłem i partnerem, choć z drugiej strony pliki zmieszczone na YT też nie grzeszą jakością i tv chyba już wielkim mezaliansem dla nich nie jest icon_wink.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...