Skocz do zawartości

Połączenie TV+Konsola+Kino domowe


Zollw

Recommended Posts

Witam wszystkich! Na początek napiszę że jestem laikiem w tych sprawach i proszę Was o wyrozumiałość icon_smile.gif Piszę do Was ponieważ mam ogromny problem z podłączeniem Kina domowego dav dz 630 z telewizorem Tomson 40fw3323 plus konsola ps4. Mój sprzęt podłączyłem następująco: Konsola do TV za pomocą kabla HDMI, a kino domowe za pomocą eurozłącza. W ten sposób działa mi tylko jeden głośnik przedni lewewy, chyba że przestawię na inną opcję to działają dwa głośniki lewe i subwoofer. Domyślam się że jest to wina braku jakiś kabli, niestety nie wiem jaki mam zakupić żeby cieszyć się graniem i oglądaniem filmów 5.1 icon_smile.gif


Pozdrawiam i proszę o zrozumienie
Przemek icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to i tak już coś że tv wysyła sygnał z wejścia dla kabla euro- to w tv to zazwyczaj tylko wejście.
Kabel euro, tani, tez nie zawsze jest w pełni funkcjonalny, bo te profesjonalne ( dawniej przed erą hdmi) były grube jak parówka. Może nie ma wewnątrz kabelka od jednego kanału ( czasami w tanich lutowali mostkiem prawy i lewy...bywały mono )
Do sygnału audio z tv służy cyfrowe wyjście optyczne, jednak czy wypuścisz z niego 5.1 raczej nie. Po pierwsze mało audycji w tym formacie, nawet na kanałach filmowych, a i optic kabel raczej nie da rady. Owszem sztucznie przerobi kino domowe taki sygnał cyfrowego stereo na 5.1 , ale będzie to jakiś dolby prologic, nie prawdziwe dts hd 5.1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to dz630, drugie to tv. Przyszła mi do głowy jeszcze jedna opcja, czyli kupię przejściówkę z kabla optycznego na chinch, kabel optyczny podłącze w konsoli, a chinch wprowadzę do amplitunera. Myślicie że takie rozwiązanie da radę?
Dźwięk jakikolwiek wychodzi z głośników tylko gdy mam podpięte euro złącze...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...