Skocz do zawartości

Gramofon ~500 zł


Recommended Posts

Wysłałam dzis gramofon z powrotem do pana. Zobaczymy, co stwierdzi, jak go dostanie.

Odbiór osobisty jak najbardziej jest fajny, tylko że mocno zawęża możliwości. Wrzuciłam teraz moje miasto w Allegro (Kraków), poszerzyłam potem o województwo, dodałam jeszcze Katowice i okolice, a i tak jakoś dużo tego sprzętu nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Update. Pan do mnie dzwonił, doprowadził do porządku gramofon - wyregulował windę i zwiększył nacisk igły. Podobno teraz działa dobrze i nic nie buczy. Twierdzi, że jego błąd, bo sprawdzał na starej igle, a potem dał nową zapakowaną w pudełku, a tu nacisk nie był taki jak trzeba i było jak było. Potestuje go jeszcze i jak wszystko będzie ok, to mi odeśle. Dostanę go już pewnie w następnym tygodniu, mam nadzieję, że faktycznie tym razem obędzie się bez niespodzianek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pechowe to podejście. Gramofon przyjechał po raz drugi. Gra. Nie ma już wrażenia takiej płaskości dźwięku i paskudnego buczenia. Ale niestety, cichsze buczenie pozostało. Zbliżam się do gramofonu, włączonego tylko do kontaktu - słyszę ciche buczenie. Otwieram pokrywę - buczenie jest wyraźniejsze. Jak leci muzyka, słyszę też je w przerwach pomiędzy utworami. Nie jest jakieś mega mocne, ale jest wkurzające.

Gramofon jest uziemiony, jak wyciągam ten kabel, to buczy mocniej.

Jestem rozczarowana bardzo. Gramofon panu odeślę już bez opcji powrotu.
Pytanie, co dalej.

Najchętniej kupiłabym coś w Krakowie i odebrała osobiście, tyle że niestety nic ciekawego nie ma.


W międzyczasie zmieniła mi się konfiguracja sprzętowa - przybył wzmacniacz Sansui X501 i kolumny Celestion D4.
Czego do tego szukać?

Nie wiem, czy po tych przygodach mam ochotę na innego Technicsa :/

Na aukcjach jest kilka Adamów, które wcześniej polecaliście, z tym że chętnych jeszcze więcej i ceny raczej będą wysokie. Chciałabym się zmieścić tak do 800 zł mniej więcej.

Wyciągając wnioski z Technicsa - dobrze, jak jest możliwość regulacji nacisku igły. Byłoby pięknie, jakby dało się ustawić powtarzanie grania płyty, żeby ograniczyć ilość biegania do gramofonu.

Coś byście doradzili?...




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziad, bo inaczej go nazwać nie sposób !
Oczywiście odsyłaj i to on powinien pokryć koszty przesyłki.
Co do nowego zakupu, to nie inwestował bym 800 zł w Adama, to raczej naiwne. Przynajmniej ja bym tyle nie zapłacił za ten gramofon.
Wzmacniacz masz bardzo fajny, kolumny z resztą też. Czy jesteś zadowolona z brzmienia tego połączenia ?

Rozumiem, że budżet na gramofon wzrósł do 800 zł, tak ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cenę, to tak, mogę zapłacić więcej za gramofon, jeśli ma to sens. Nawet w sumie ponad te 800, traktuję to jako założenie co do poziomu kosztowego, nie mur. Gramofon na pewno ze mną zostanie na dłużej - słucham teraz winyli pomimo tego buczenia i muzyka brzmi świetnie. Słucham jazzu, na winylach lecą rzeczy z lat 50/60 - już wiem, że to po prostu lepiej brzmi na czarnych krążkach niż na CD.

Co do brzmienia sprzętu, na razie trudno mi powiedzieć. Mam go od niedawna, jeszcze bez pełnej konfiguracji. Czekam na CD, mam na razie pożyczonego Technicsa SLP500, a z tym CD nie brzmi to dobrze. Podłączony gramofon daje znacznie lepszy efekt. Wzmacniacz pewnie pójdzie jeszcze do przeglądu, jak znajdę jakiś dobry punkt / fachowca. Ściągałam go z niemieckiego ebaya, przeraziłam się, jak zobaczyłam sposób zapakowania (karton + trochę gazet). Ale gra, nic zlego się nie dzieje. Muszę jeszcze poszukać interkonektów, na razie też grają pożyczone. Także wszystko jeszcze jest w fazie przeobrażeń i oczekiwania na resztę elementów icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bardzo solidny gramofon poniżej budżetu.
Mianowicie :
http://allegro.pl/gramofon-yamaha-p-850-i5066032232.html
[ Yamaha P-850 ]

Ja miałem P-750, bardzo dobrze wspominam. Obecnie gra u mojego znajomego do dziś bez jakichkolwiek problemów. Uważam, że cena jest przyzwoita. Ja zapłaciłem za 750-tke 500 zł kilka lat temu.

Ewentualnie :
http://allegro.pl/gramofon-technics-sl-200...5072533388.html
[ Technics SL-2000 ]
A najlepiej :
http://allegro.pl/gramofon-technics-sl-1900-i5050630238.html
[ Technics SL-1900 ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wyciągając wnioski z Technicsa - dobrze, jak jest możliwość regulacji nacisku igły. Byłoby pięknie, jakby dało się ustawić powtarzanie grania płyty, żeby ograniczyć ilość biegania do gramofonu.

Funkcja REPEAT nie jest zbyt częsta w gramofonach - musiałabyś szukać wśród modeli FULL AUTOMAT.

A z tym jest różnie - niektórzy preferują gramofony w pełni manualne (po skończeniu płyty trzeba się ruszyć, bo igła będzie się niszczyła), inni wolą półautomaty (po skończeniu płyty ramię gramofonu się podnosi i wraca do pozycji spoczynkowej, a silnik się wyłącza).
No a pełen automat - wciskasz przycisk (lub dźwigienkę), silnik się włącza a ramię samo przesuwa na początek płyty, opuszcza i zaczyna się granie. A na koniec - jak w półautomacie. No i tutaj sporo modeli ma funkcję REPEAT.

Od razu powiem, co ja wybrałem...
Dla niektórych Kolegów nie będzie to zaskoczenie icon_lol.gif
... 3 systemy i 3 różne typy gramofonów icon_rolleyes.gif
No cóż - czasami jestem leniwy icon_wink.gif


A co do zakupów gramofonu ADAM (jest to półautomat), to 800zł jest wg mnie ceną zdecydowanie za wysoką (no chyba, że w idealnym stanie i z nową wkładką wartą 400zł). Ja poszedłem w inne firmy i modele i jestem zadowolony

Pozdrawiam
PS. Jeżeli w zasilaniu masz płaską wtyczkę (lub inną, którą można włożyć na 2 sposoby) to spróbuj jeszcze odwrotnie włożyć wtyczkę.
Poza tym - bywają problemy z zasilaniem w mieszkaniu i coś się sprzęga. Więc jakbyś miała chwilę - to podłącz w inne gniazdko (w innym miejscu) by zminimalizować ryzyko jakiś sprzężeń (i buczenia) i na chwilę wyłącz podejrzane urządzenia (lodówkę...).
Tylko potem włącz to wszystko - by nie ponieść szkody zdrowotnej icon_lol.gif
A masz może jakąś listwę filtrującą - by uniknąć zakłóceń z sieci?
Pożyczyłem koledze takową (no dobra - audiofilską, a nie komputerową) i problem z zasilaniem ustąpił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja poszedłem w inne firmy i modele i jestem zadowolony



A jakie modele wybrałeś?

Cytat

PS. Jeżeli w zasilaniu masz płaską wtyczkę (lub inną, którą można włożyć na 2 sposoby) to spróbuj jeszcze odwrotnie włożyć wtyczkę.
Poza tym - bywają problemy z zasilaniem w mieszkaniu i coś się sprzęga. Więc jakbyś miała chwilę - to podłącz w inne gniazdko (w innym miejscu) by zminimalizować ryzyko jakiś sprzężeń (i buczenia) i na chwilę wyłącz podejrzane urządzenia (lodówkę...).
Tylko potem włącz to wszystko - by nie ponieść szkody zdrowotnej icon_lol.gif
A masz może jakąś listwę filtrującą - by uniknąć zakłóceń z sieci?
Pożyczyłem koledze takową (no dobra - audiofilską, a nie komputerową) i problem z zasilaniem ustąpił.



Kwestię gniazdka rozczajałam wcześniej, pociągnęłam przedłużacz z kuchni - to samo.
Teraz przełożyłam jeszcze kabel zasilający - nie pomogło.

Mam listwę przy komputerze, spróbuję jutro jeszcze na niej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzedawca daje głowę, że u niego było wszystko OK???

Z tym buczeniem to jeszcze mi tylko przychodzi na myśl jakieś przebicie:
gdzieś w środku albo w 4 kablach między wkładką a jej mocowaniem do koszyka (i dalej do ramienia).
To drugie się da sprawdzić na spokojnie - bo odłączasz po jednym kabelku (każdy ma inny kolor) i podłączasz z powrotem.
Chodzi o te kabelki, które są w kompletach z HeadShellem (koszykiem) - przykładowy obrazek z aukcji na allegro
http://allegro.pl/headshell-wkladki-gramof...5003118265.html
Albo firma ze Skawiny (to chyba dość blisko Ciebie icon_cool.gif )
http://allegro.pl/uniwersalny-headshell-1-...5054290173.html

Co do gramofonów, to w skrócie
manual - ProJect
półautomat - SONY
full automat - JVC
Aha - no i jeszcze mały, fajny japoński automat z przeznaczeniem do kiepskich jakościowo płyt i obsługi przez żonę. Ale ten akurat nie ma REPEAT icon_cool.gif
Jak coś dokładniej - to mogę napisać na PW o trochę rozsądniejszej porze...

Pozdrawiam
PS. A Ty lub ktoś ze znajomych nie jeździ samochodem do Wwy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie obecnego gramofonu - pan po pierwszej naprawie twierdził, że wszystko sprawdził, wszystko jest ok, nic nie buczy i nawet mi to próbował udowodnić przystawiając do gramofonu komórkę - z marnym efektem, bo było słychać tylko, że gra icon_wink.gif

Sprawdziłam dziś jeszcze raz gramofon, podpięłam go z dala od innych urządzeń, potem jeszcze przez listę komputerową - buczy. Nawet nie grając. Kabelki są pochowane w środku, nie będę tam grzebać. Znajomy się zastanawiał, czy to nie problem z zasilaczem / transformatorem, cokolwiek tam w środku jest. No nic.

Cytat

PS. A Ty lub ktoś ze znajomych nie jeździ samochodem do Wwy?



Z Wawą nie byłoby problemu, gorzej z samochodem, bo większość wybiera pociąg, nie auto (szybciej). Mogę zagadnąć znajomego, który czasem jeździ okrężną trasą z Warszawy. A czemu pytasz o Wawę?


Cytat

Znalazłem bardzo solidny gramofon poniżej budżetu.
Mianowicie :
http://allegro.pl/gramofon-yamaha-p-850-i5066032232.html
[ Yamaha P-850 ]

Ja miałem P-750, bardzo dobrze wspominam. Obecnie gra u mojego znajomego do dziś bez jakichkolwiek problemów. Uważam, że cena jest przyzwoita. Ja zapłaciłem za 750-tke 500 zł kilka lat temu.

Ewentualnie :
http://allegro.pl/gramofon-technics-sl-200...5072533388.html
[ Technics SL-2000 ]
A najlepiej :
http://allegro.pl/gramofon-technics-sl-1900-i5050630238.html
[ Technics SL-1900 ]



Technicsy już poszły :/ Wyglądały fajnie, poza brakiem opcji repeat.
Yamaha ją ma.

Pytanie - czy ja odczuję różnicę w brzmieniu pomiędzy tym moim Technicsem SL-D310 a tymi modelami? Czy różnica jest bardziej w wygodzie, trwałości, regulacji itp?

Patrzyłam jeszcze na Allegro, z modeli z Repeat jest jeszcze:
http://allegro.pl/onkyo-cp-1028r-unikat-zo...5072261195.html (tu jest informacja o niewielkim uszkodzeniu, trzeba by to sprawdzić)
taki Technics: http://allegro.pl/gramofon-technics-sl-qx-...5014110074.html
tańszy: http://allegro.pl/technics-sl-qd22-gramofo...5037282803.html
Kenwood: http://allegro.pl/kenwood-kd-4100r-solidny...5068867677.html

Coś jest warte uwagi?

Co do Adama - pierwszy z tych kilku obecnie wystawionych gramofonów poszedł za 800, pozostałe już są na poziomie ~600, a licytacja trwa. "Trendy" się zrobił ostatnio ten sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z Wawą nie byłoby problemu, gorzej z samochodem, bo większość wybiera pociąg, nie auto (szybciej). Mogę zagadnąć znajomego, który czasem jeździ okrężną trasą z Warszawy. A czemu pytasz o Wawę?

Bo czasami jest coś ciekawego wśród znajomych - ale ja wszystkim proponuje odbiór osobisty (zarówno jak coś kupuję dla siebie i znajomych, jak i wtedy gdy sprzedaję).
Stąd moje pytanie...

Cytat

Co do Adama - pierwszy z tych kilku obecnie wystawionych gramofonów poszedł za 800, pozostałe już są na poziomie ~600, a licytacja trwa. "Trendy" się zrobił ostatnio ten sprzęt.

Na pewnym forum (na szczęście nie naszym) co jakiś czas robi się moda i nakręcanie koniunktury, a ceny wtedy robią się mocno zawyżone.
Moje zdanie o Adamach jest takie: fajny i dobry polski sprzęt, ale dla mnie granica opłacalności to 400 - max.500zł.
Ja parę lat temu swojego Adama w dobrym stanie i z nową igłą sprzedałem za 400zł i obie strony były zadowolone.

Co do Twoich linków - sklep "AudioExtasa" zazwyczaj przegina z cenami icon_sad.gif

Pozdrawiam
PS. A co do funkcji REPEAT - to ja może raz czy 2 razy z niej skorzystałem. Nie wiem jak bardzo jesteś do tego przekonana, ale może warto sobie to odpuścić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon odesłałam. Szkoda, bo trochę fajnych winyli ostatnio kupiłam.

Co do innych opcji - patrzę na gramofony z Krakowa i okolic, ale nic ciekawego się nie pokazuje. Opcja przejęcia czegoś z Wawy jest fajna, ale skoordynowanie okazji z tym, że znajomy będzie akurat wtedy w Warszawie jest ciężkie. O sklepie z używanym audio w Krakowie nie słyszałam, Google też nic ciekawego nie podpowiada. Niestety, chyba będę musiała zaryzykować z Allegro. Albo kupić nowy gramofon w sklepie, tak jak na początku zamierzałam icon_wink.gif

Opcję repeat jednak bym chciała. Za szybko winyle się jak dla mnie kończą, biegać ciągle do gramofonu jak czytam książkę z kotem na kolanach - niewygodne i kot się może w końcu zirytować icon_wink.gif

Wypatrzyłam jeszcze dziś Technicsa, Luxmana i Denona.
http://allegro.pl/gramofon-technics-sl-qd3...5073901626.html
http://allegro.pl/denon-dp-23f-quartz-wkla...5077992180.html
http://allegro.pl/luxman-pd-289-kultowy-gr...5076588409.html

Do tego dochodzi Yamaha P-850 polecana przez Zieluwida / 550 licytacja
I wcześniej wymienione
Onkyo CP-1028R / 499 zł
TECHNICS SL-QX 300 / 699zł
Technics SL-QD22 / 450zł
Kenwood KD-4100R / 800zł
(RoRo -> który to przegina z cenami? nie widzę nic o nazwie AudioExtasa")

Coś skreślić, coś podkreślić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Opcję repeat jednak bym chciała. Za szybko winyle się jak dla mnie kończą, biegać ciągle do gramofonu jak czytam książkę z kotem na kolanach - niewygodne i kot się może w końcu zirytować icon_wink.gif



Ja również przychylę się do zdania, że repeat to taki bajer. Zwróć uwagę, że na jednej stronie masz 20 minut muzyki i słuchanie jej po raz wtóry to chyba nie o to chodzi:) Ale pewnie sama wiesz najlepiej co jest dla CIEBIE istotne icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja również przychylę się do zdania, że repeat to taki bajer. Zwróć uwagę, że na jednej stronie masz 20 minut muzyki i słuchanie jej po raz wtóry to chyba nie o to chodzi:) Ale pewnie sama wiesz najlepiej co jest dla CIEBIE istotne icon_wink.gif



Nie mam z tym problemów. Często słucham cd w opcji repeat po parę razy. Teraz też przez te parę dni często wstawałam tylko po to, żeby włączyć jeszcze raz "start" dla tej samej strony winyla. To jest jazz, tego można słuchać w kółko i się nie nudzi icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Warte uwagi jest nie nadużywać tej funkcji icon_smile.gif
A do ciągłego powtarzania lepiej używać CD jeszcze lepiej plików.



Tu to mamy różne zdania icon_smile.gif Plików nie słucham i nie zamierzam. CD / winyle służą do słuchania muzyki. Nie słuchać płyty, bo się zniszczy?... No proszę... Jak się zniszczy, to można kupić nową. No chyba, że się ma unikalne winyle, cenne pierwsze wydania. Jakbym miała pierwsze wydanie ulubionych płyt Coltrane'a, jeszcze z autografem, to bym się może zastanowiła nad opcją oszczędzania. Ale tylko zastanowiła i bardziej uważała, bo to w sumie byłaby fantastyczna przyjemność posłuchać tego u siebie na gramofonie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że jeśli kupujemy dzisiaj winyle to dla ich dźwięku. Zdarte go tracą i brzmią inaczej niż powinny. Pewnie że zawsze można kupić następną płytę. Tyle ze tak z włączonym powtarzaniem, zwykle nie słuchamy zbyt uważnie. A muzyka z plików może brzmieć znacznie lepiej niż z CD ( z płyty winylowej brzmi inaczej ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ulubione płyty, których słuchałem bardzo często i nie zauważyłem zniszczeń, bez przesady.
A już o słuchaniu plików, zamiast cd to na prawdę śmieszne założenie.
W ogóle nie rozumiem takiego podejścia. To jakbym miał ubierać rzeczy, których nie lubię, lub źle się w nich czuję, tylko dlatego że moje ulubione się zniszczą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...