Skocz do zawartości

mało basu


lukazi

Recommended Posts

witam forumowiczów,
moj temat na pewno nie jest nowy, ale moje pytanie będzie dość proste.
Mianowicie od kliku dni jestem posiadaczem powyższego zestawu i jak się okazało w miare wyczuwalny bas jestem w stanie osiągnąć przy dość wysokiej głośności i z basami przekręconymi na max w amplitunerze. Przy głośności umiarkowanej i bez basu wyregulowanego na maxymalny nie ma mowy o fajnym, tłustym, niskim tonie.
Słucham dużo muzyki elektronicznej i filmowej. Tam bas jest niezbędny.
Proszę o odpowiedź na pytanie czy będę w stanie przy dobrym ustawieniu osiągnąć oczekiwany efekt czy może jedyne rozwiązanie to subwoofer?
Proszę mnie oświecić czy subwoofer to standard, czy może kolumny za 3000!!! pln powinny spełnić oczekiwania?
Jestem w stanie zwrócić sprzęt i wymienić na inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, również mam Elac 68.2 i jestem mega zadowolony, ich kupno poprzedziłem odsuchami innych kolumn, czesto droższych, choc jeszcze niedawno 68.2 kosztowały 4 tys. Z racji tego że wcześniej miałem jbl e80(firma uchodzi za oferującą sporo basu), Elacki miażdzą je w każdym aspekcie, równiez potężnego niskiego basu, kontrolowanego basu, oczywiście brzmienie średnicy i wysokich też 3 klasy lepsze. Nie zawsze tak było pięknie, bo elacki to kolumny 4 ohmowe i potrzebują wmacniacza, a nie słabego amplitunera. Powiem tyle że teraz słucham na source/pure direct i nie musze kręcić basem w prawo.
Proponowałbym kupić wzmacniacz typu Nad c326bee, lub chociaz 326, denon 720, marantz 6004,będie ok, Pioneer a30, Yamaha as500 też dadza radę ale dźwięk będzie nieco rozjaśniony w górze i średnicy, amplituner kinowy musiałby być mocno drogi i mocny. Słaby da niestety bas jak pukanie w pudło, a potrafi być pięknie nasycony, mięsisty i niski.
Być może problemem jest złe ustawienie w menu amplitunera jakiś parametrów, zobacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Potrzebowałem wszystkich zalet amplitunera kina domowego, wifi, bluetooth, radia internetowe, serwisy muzyczne,



Zabrakło najważniejszego, że potem ma to grać, a pomyśleć że ten ampli kosztuje ponad 2kzł, co by było z tańszym amplitunerem za 1 tys ? Problemem może też być jakość muzyki z kiepskich źródeł przez bth z PC, komórki itd. serwisów może. Masz solidne dobre grube kable głośnikowe ?
Tak więc tańszy wzmacniacz i dla laika pozornie słabszy, ale mający lepsze zasilanie, przy wymagających kolumnach pokonuje amplituner . Popatrz jeszcze na te ustawienia w menu KD, może masz jakieś odcięcia pasma, kolumny przednie ustawione jako small, a nie large it. itd .
Widać lepszym rozwiązaniem dla miłośników muzyki z sieci jest jednak normalny wzmacniacz, a nie amplituner kinowy ( bo jest do kina ) i oddzielny odtwarzacz sieciowy, wtedy kolumny grają jak powinny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj, również mam Elac 68.2 i jestem mega zadowolony...


dzięki bardzo za odpowiedź.
z Twojej opinii wynika, że Elaki na pewno są w porządku. Faktycznie widać w nich basowy potencjał, ale przy dużej głośności i odpowiedniej muzyce.
Kwestia wzmacniacza.
Dostałem do sprawdzenia Onkyo TXNR 636, podobno wyciągnie więcej niskich tonów.
Chciałbym jednak pozostać przy jednym z tych amplitunerów. Posprawdzam popytam i być może rozejrzę się za subem.. Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Problemem może też być jakość muzyki z kiepskich źródeł przez bth z PC, komórki itd. tanich serwisów może. Masz solidne dobre grube kable głośnikowe ?
...
Popatrz jeszcze na ustawienie w menu KD, może masz jakieś odcięcia pasma, kolumny pzrednie ustawione jako small it. itd .

dzięki, posprawdzam wszystko, ustawienie kolumn, ustawienia w ampl. Odsłucham z CD
Kable mam grube, miedziane, podłączenie w normalnym trybie, nie bi amp. Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

[Faktycznie widać w nich basowy potencjał, ale przy dużej głośności i odpowiedniej muzyce.
Kwestia wzmacniacza.
Dostałem do sprawdzenia Onkyo TXNR 636, podobno wyciągnie więcej niskich tonów.


Właśnie nie, grają już dobrze, co dla mnie ważne, już od niskich poziomów głośności, słychać pomruki i zejścia basu basu w filmach(czasem oglądanych), a jak pisałem nie odkręcam jakoś basu w prawo. Bas ma raczej twardy, nasycony, kontrolowany charakter(choć zalezy jak widać od piecyka), a np jbl bardziej pompują powietrze, ale bas jest taki efekciarski, dużo, ale nie z tych niskich. Tunele bas-refleks mam zatkane.
Wydaje mi się że subwoofer warto kupić, w sumie jest to konsekwencją wyboru i zakupu amplitunera kinowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się, że mogą grać tak jak opisujesz, jak są odpowiednio wzmocnione.
To nie pozostawia mi wątpliwości, że muszę się skupić na jednostce zasilającej i tu szukać rozwiązania Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Dnia 29.12.2014 o 11:54, zieluwid napisał:

Cześć.

Skoro zależy Ci na słuchaniu muzyki, to dlaczego kupiłeś zestaw kina domowego ? Niskie, a raczej ich brak w przypadku muzyki na KD, to pospolity problem.

Nie pieprz o wymianie na stereo nawet amplituner za 1 zł powinien mieć dobry mocny bas sprzedaje tego trochę od jvc do Nad czy Arcam jeśli nie ma basu a wszystko to jest zjebcony amplituner i nie pierdzielic o jakości sprzętu bo mam najzwyczajniejszego kenwood za 100 i bas jest mocny pseudo znawcy audiofile od 7 boleści. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...