Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Mission M32i


adrianosisko

Recommended Posts

Witajcie!

Przyszła pora na zmianę starego JVC AX-700 na coś lepszego icon_smile.gif
Średnica i góra jest idealna w połączeniu z Mission M32i według mnie (no może prawie, bo czasem odejmuję trochę treble przy głośniejszym słuchaniu), ale niestety brakuje mi niskich częstotliwości (czasem mam wrażenie, że tam gdzie powinien być bas jest po prostu tak jakby niska średnica - zawsze podbijam bas na wzmacniaczu) no i w pewnym momencie się tak jakby wyłącza.
Postaram się to zobrazować:

120hz - 80hz : JEST BAS
80hz - 60hz : NIE MA BASU
60hz - 40hz : ZNÓW JEST BAS

oczywiście częstotliwości tylko przykładowe, chodzi o to że jak w jakiejś piosence schodzi bas, to przy niższych tonach jest jakby przerwa i po chwili znów basy się "włączają" przy już najniższym paśmie. Brakuje mi również niestety tej charakterystycznej "pompy" w electro-house ;/ Jakby wzmacniacz potrafił dać go więcej, to byłoby cudownie.
No ale nie będę oczekiwał nie wiadomo czego od tak małych membran.
Słucham też rapu, więc wokale na pewno nie mogą być wycofane. Super jest, gdy wydaje mi się, że słucham artystę "na żywo" jakby rzeczywiście stał przede mną icon_wink.gif Separację instrumentów również uwielbiam i szeroką scenę.

Słucham raczej głośno, więc dobrze żeby wzmacniacz potrafił odpowiednio "zarządzać" pasmami, aby czegoś przypadkiem nie spalić w kolumnach.

Mam do wydania ok. 600zł na wzmacniacz oczywiście UŻYWANY.

Podłączany do zintegrowanej karty dźwiękowej w laptopie, w przyszłości dokupię jakiś DAC (do 400zł) - o ile ma to jakiś wpływ przy wyborze wzmacniacza.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic o ustawieniu kolumn (jak daleko stoją od ścian, mebli, na czym są ustawione?). Za nim zdecydujesz się na inny wzmacniacz, proponowałbym wypróbować inne źródło dźwięku np. CD, a następnie pojeździć kolumnami po pokoju. Problemem basu może być karta w laptopie, w moim przypadku bas się zlewał ze średnim pasmem, a przy podbiciu we wzmacniaczu pojawiało się buczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznałem, że jednak poszukuję wzmacniacza o jak najbardziej naturalnych barwach.
Chodzi mi o to, żeby dźwięk był żywy - artysta jakby był w pokoju.
Na początku będzie przez mini-jacka, potem będę dobierał do zestawu jakiś odtwarzacz CD.
Dobrze żeby było też dużo basu, jeśli się da to nawet z większym wykopem i ogólnie twardszym basem od obecnego JVC AX-700.
Scena raczej szeroka i głęboka icon_smile.gif Słucham bardzo głośno, tyle ile kolumny dają radę bez trzeszczenia czy innych "dziwnych" objawów, ale no brakuje mi tego wykopu icon_sad.gif

Cena do 700zł, używany.
Proszę o podanie typów, na które warto polować.

Pozdrawiam! Szczęśliwego Nowego Roku icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...