Skocz do zawartości

Kolumny-kilka modeli do wyboru


kacy

Recommended Posts

Witam.Chcę kupić dla syna jakieś monitorki do Yamahy AX 396 w cenie do 500 zł. Pokój ok 12 m2. Na portalu aukcyjnym znalazłem m.in
KEF Q15
Dali 102 Vinyl
I.Q MINI LADY S110
YAMAHA NS-G10
ARCUS AS-4
Kolumny B&W 302
MB QUART 500

Które z nich byłyby najlepsze do muzyki rozrywkowej?
Dziękuje za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Do Yamahy proponowałbym monitory raczej ciepło grające, bo I.Q, B&W, ARCUS w połączeniu z tym wzmacniaczem mogą zagrać dość chłodno. W sumie to nie wiem, może o takie brzmienie Ci chodzi ? Jeżeli nie, to proponowałbym zainteresować się takimi jak np. Tannoy M1,M2, Kef Cresta 2, Mission M32.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chodzi o to, że wymieniłem modele dostępna teraz na aukcjach. Ponieważ szukam juz jakiś czas, chciałbym, a właściwie syn, wybrać coś z wyżej wymienionych i temat zakończyć. Syn audiofilem nie jest , będzie to jego pierwsze stereo więc pewnie małych różnic nie wychwyci . Kolumny mają mieć przede wszystkim dobry bas. Chodzi mi o to, które z powyższych, w ogólnym rozumieniu, są najbardziej wszechstronne. Jak do powyższych potrzeb nadawałyby się Q15? Albo Dali?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF Q 15 to z jednej strony naprawdę dobre monitorki, ale nie tyle lepsze od Cresta 2, co mniej uniwersalne (czytaj bardziej wyspecjalizowane). Trzeba uważać, bo Q 15 grają dość ofensywnie. Szczególnie niskie tony lubią sobie pofolgować, co z Yamahą tej klasy (nie wiem, czy potrafi je odpowiednio trzymać na wodzy) niekoniecznie może zagrać najlepiej.
Na pewno zgodzę się z tym, że to super kolumny do muzyki rozrywkowej. Jeśli komuś nie chodzi o gładkość, subtelności, ale o motorykę
nienachalną górę, gładką średnicę i podrasowane, niskie tony, to już ma to, czego szukał.
Ja osobiście wybrałbym w takim zestawieniu Dali 102. Ale ja lubię coś innego. Gładkość, muzykalność, brak agresji. Choć oczywiście
są to kolumny grające wystarczająco dynamicznie i na dobrym poziomie.
Jakby co, to te z Allegro wydają mi się w niezbyt dobry stanie. Chyba górne zawieszenia głośników średnio-niskotonowych są w stanie rozkładu. Poprosiłbym o lepsze zdjęcia tych głośników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...