Skocz do zawartości

Onkyo 505E ponoć bardzo się grzeje wiec czy warto?


Max Payne

Recommended Posts

witam serdecznie
jak w temacie
mam pytanko gl do posiadaczy tego ampli czy rzeczywiscie on tak cholernie sie grzeje(o grzaniu wiem z ceneo)
jesli tak to czy odrazu po wlaczeniu sie nagrzewa, przy filmach spokojnej umiarkowanie glosnej muzyce czy dopiero przy ostrym katowaniu?
no i po 2 jak ewentualnie sobie z tym radzicie
od kilku miesiecy siedze w temacie zakupu ampli i jestem na 1000% pewny ze do 1200zl nie ma nic lepszego niz to onkyo(moze pracowac ze zmienna impedancja a to w moim przypadku bardzo wazne)
wiec chce go kupic ale nie wiem czy warto bo jak ma pasc mi z powodu przegrzania(A WIADOMO NIEDLUGO LATO)
to ja dziekuje 1100zl to dla mnie 4 miechy odkladania z mojej marnej pensji
moze jakis cooler zapodajecie czy cos jak to jest?
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grzaniem się Onkyo nie jest tak źle. Nagrzewa sie, ale jest to też spowodowaniem podłączenia kolumn o niższej impedancji niż przewiduje producent. Trzeba brać to również pod uwagę, a nie każdy o tym wie i kupuje kolumny ze względu na wygląd lub z doradztwa że te kolumny śwoetnie zagrają . Amplituner trzeba postawić w dobrze wentylowanym miejscu, by miał swobodny dostęp do powietrza. Nie wkładać do ciasno wymierzonej szafki i kłaść na wierzch następnych kolcków jak odtwarzacz DVD, jak to często widzimy na zdjęciach reklamowych i wystawach, bo tak lepiej się prezentuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp
wiesz u mnie jest akurat tak, ze to meble ustawiam wedlug sprzetu rtv a nie odwrotnie
wiec ampli nie bedzie mial zmniejsonego doplywu powietrza
mam dali concept 2 na fronty i niedlugo kupie center z tej serii a do tylu narazie sa lipne glosniczki geniusa wiec impedancja bedzie zmienna dali 4 ohm a geniusy nie mam pojecia ale napewno nie 8 jak podaje producent wiec tez ok 4 zatem spore wyzwanie dla ampli
jednak czytalem ze 505 jest w stanie to wytrzymac bo moze pracowac z impedancja 4ohm
ja nie lubie przeciaac sprzetu ale skoro niska impedancja moze powodowac nadmierne grzanie sie ampli to moze warto pomyslec o chlodzeniu?
kit z estetyka wazna jaest zywotnosc sprzetu i jakosc jego brzmienia
pomyslalem wiec o czyms takim
http://www.allegro.pl/item333025933_fander...92mm_14db_.html
mam taki wiatrak w kompie i na min obrotach jest bezglosny z 0.5 metra ale jednoczesnie ma duzy przeplyw powietrza
gdy przeciagnac go na polowe mocy jest zajebiscie wydajny a na max robi maly huragan przy tym bedac srednio glosnym wiec na upalne dni w sam raz
co sadziesz o takim rozwiązaniu?
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego amplitunera kolumny 4 ohm mogą być zabójcze, gdyż nominalnie dostosowany jest do 6 ohm. Co spowoduje jeszcze większe nagrzewanie się jego.
Zastosowanie dodatkowego wiatraczka jest dobrym pomysłem. Stosuje takie rozwiązanie wiele firm. Problemem może być umieszczenie jego wewnątrz obudowy i dostarczenie odpowiedniego zasilania. Możesz go umieścić do górnej obudowy, by wyciągał ciepłe powietrze z wnętrza. Najbezpieczniej to jednak umieścić go na obudowie, bez rozkręcania amplitunera i uszkodzenia czego kolwiek. Trochę to nie estetyczne, ale jak ma być dla dobra wzmacniaczy, to czemu nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale podobno jest mozliwosc przestawienia go na impedancje 4omową
a wiatrak to tak jak piszesz na wierzchu obudowy bo to jedyny sposob zeby cokolwiek schlodzic nie tracac gwarancji
z ta impedancja niestety jest tak ze na rynku wiekszosc budzetowych kolumn jest 4 omowe a producent pisze ze 8 wiec jest problem bo wiekszosc ampli np yamachy obsluguje tylko 8 wiec w rzeczywistosci borykaja sie z 4 omami ale skoro daja rade to tymbardziej onkyo da skoro moze pracowac w nizszej impedancji
tak mysle, albo tym sie pocieszam bo nie widze innego konkurenta w dziedzinie amplitunerow av do 1200zl zeby lepiej mogl wysterowac 4 omowe glosniki
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dopasowaniem impedancyjnym kolumn do amplitunerów jest problem. Dlatego też producenci jednych jak i drugich idą na pewne kompromisy. W amplitunerach dopuszcza się obciążenie kolumnami 6 ohm. A kolumny jako że podczas pracy mają zmienną impedancję, opisuje się je w sposób 8-4 ohm. Jest to uczciwe określenie parametru gdyż są to kolumny 8 ohm, ale mogą schodzić z impedancja do 4 ohm. Tak jest z większością kolumn opisanych jako 8 ohm, gdzie producent nie podaje już informacji o tym że to najniższa wartość.
Gorzej jest z kolumnami 4 ohm, ich do amplitunera z wyjściem na 6 ohm nie można podłączać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
no wreszcie moje marzenie sie spelnilo i mam ten ampli, ale nic nie moze byc za slodkie
Przy polaczeniu kompa(xfi xtreme audio) kablem spdif z ampli jest problem z dzw przestrzennym
stereofoniczne sciezki slycgac i wtedy ampli pokazuje ze to PCM ale gdy wlacze jakis film w DD albo dts to tez wykrywa ale dzwieku nie ma
dodam ze mam wlaczone wejscie spdif w karcie i w playerach
co moze byc?
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz do tego doszedłem, wina softu
pomoglo zainstalowanie pakietu hero player
przepraszam za wątek
mozecie go sklasować jesli chcecie
pozdrawiam
PS to ampli wcale mocno sie nie grzeje
pewnie ludzie na ceneo mieli zla impedancje kolumn wzgledem ampli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...