Skocz do zawartości

stereo używka


dab

Recommended Posts

Dzień dobry,

Szukam rozsądego cenowo kompromisu przy kompletowaniu zestawu stereo. Przeznaczenie głównie muzyka, wachlarz szeroki wyjąwszy disco i electro.
Pomieszczenie ma ok. 30 m kw plus korytarz i dalej kuchnie jadalnie etc. , kolumny będa stać mniej więcej w rogach pomieszczenia.
(tutaj link jeśli ktoś będzie tak miły i rzuci okiem, rzut 1, salon)

http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/z-klasa-1,rzuty)

Od czasu do czasu zestaw ma pełnić funkcję nagłośnienia do filmów, więc zwracam uwagę na temat niskich tonów.

Źródłem dżwieku zasadniczo ma być PC z Dauphile i DAC, jak to w przyszłosci ogarnę, na razie laptop albo tablet połączony ze wzmacniaczem i kolumnami. Ważne - z TV nie mam wyjści chinch z dżwiekiem, tylko optyczne albo hdmi, co mocno mnie ogranicza przy wyborze wzmacniacza. Ewentualnie skazuje na dokupienie drugiego DAC na linie telewizor - wznacniacz (chyba, że będę mógł podłączyć dzi∑ek z dekodera polsatu cyfrowego bezpośrednio do wzmaka).

Moja prośba:

Punktem wyjściowym na razie są kolumny Rubicon RP36F, jutro wybieram sie na odsłuch. Pytanie w jakim kierunku poszukiwać do nich wzmacniacza, budżet 300 - 500 zł, na te kolumny jak sądzę wystarczy? Gdyby nie ten nieszczęsny optical.

Z góry dzięki za pomoc,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...