Skocz do zawartości

pomoc w wyborze stereo


grick

Recommended Posts

Czesc,
pozwolilem sobie otworzyc nowy temat, poniewaz potrzebuje w tym momencie pomocy w wyborze zestawu stereo. Na sam poczatek interesuje mnie stereo w kwocie okolo 5000zl. Jesli jednak okaze sie, ze jest warto dolozyc troche wiecej, to bede tez to uwzglednial. Interesuje mnie wzmacniacz, odtwarzacz i kolumny podlogowe. Sprzety moga byc uzywane, bo zdaje sobie sprawe, ze moze kupic o wiele lepszy sprzet niz nowy.

Muzyka, ktorej slucham(y) to przede wszystkim rock, hard rock, troche metalu, jak i spokojniejsze kawalki typu katie melua etc...

Zestaw bedzie stal w salonie, ktory ma 22m2 i jest otwart na kuchnie i korytarzc(lacznie okolo 18m2). Salon podzielony jest na czesc jadalniana i wypoczynkowa. Wypoczynkowa czesc, przy ktorej ma stac sprzet ma okolo 10m2, a wiec niezbyt duzo.
Docelowo bede ten zestaw chcial rozbudowac tez do kina domowego, a wiec w pozniejzzym czasie (pewnie okolo pol roku) dokupie amplituner i reszte glosnikow. Zalezy mi wiec, aby to byl sprzet, ktory to wszystko umozliwi. Bede rowniez chcial korzystac z gramofonu.

Na chwile obecna sluchalem tylko kolumn ma bx6, pylon audio topaz i sapphire, ale podlaczone pod amplituner denona x2100. Te ostatnie wypadly najlepiej na odsluchu.

Jutro wybieram sie na kolejny odsluch i bede na pewno sprawdzal wzmacniacz yamahy as700, denona pma720ae, marantza 6005 i arcam a19. Kolumny, ktorecpojda w ruch to, dali zensor 7, paradigma 9v7, wharfadale diamond 10.7, ma bx6 ale na wzmacniaczu Byc moze jeszcze cos sie uda przesluchac, ale to zalezy co beda miec w sklepie.
Tutaj pojawia sie moje pytanie, czy cos z tego jest wartego uwagi w moim przypadku i czym warto sie jeszcze zaimteresowac. Jesli bedziemy mowic o uzywanym sprzecie, to na pewno bedzie mozna skoczyc troche wyzej. Aha, mysle tez na klipsch rf-62.

Bede wdzieczny za wszelka pomoc w wyborze i sugestie na co zwracac uwage.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Moje propozycje kolumn:
1) INFINITY KAPPA 8.2i Serie 2 (często w Niemczech bywają też brązowe)
2) DALI 850 lub wersja czarna DALI 850
3) CANTON Ergo RC-L (cena 280euro jest śmiesznie niska ze względu na lekkie zarysowanie jednej kolumny i brak kontrolera - przynajmniej tak wynika z opisu; jeżeli chcesz mieć kolumny w stanie gabinetowym tj. bez rys i w komplecie z kontrolerem możesz poczekać aż się pojawią, podobnie jak Cantony RC-L czarne).

Wybór wśród ww. kolumn jest tak duży (pierwsze i trzecie w Niemczech na ebay.de oraz kleinanzeigen.ebay.de, natomiast Dali na allegro), że można pogrymasić jeśli chodzi o kolor icon_smile.gif.

EDIT. No jeżeli część odsłuchowa ma mieć tylko 10m2 to ww. propozycje się nie nadają - zdecydowanie za duże.

Wzmacniacz natomiast taki:
Densen Beat B-100 (ostatnio w UK cena nie przekroczyła 2k zł).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno się zastanów 20m łącznie w tym na odsłuch na 10m kwadratowych i myślisz o Monitor Audio bx6, paradigmach, klipsch... Ja lubię duże kolumny ale te propozycje to trochę hardcore. Inna sparwa że wafle diamond to sporo niższa klasa niż Dali zensor. Lepiej zdecydowanie coś mniejszego i bardziej wysmakowanego, cena podobna np. zamiast monitor audio bx6 serię RX6 i masz piękny fornir. Dali zensor 5 też by wystarczył.

Cytat

Czesc,
pozwolilem sobie otworzyc nowy temat, poniewaz potrzebuje w tym momencie pomocy w wyborze zestawu stereo. . Aha, mysle tez na klipsch rf-62.


Był stary temat w innym Twoim temacie kina ? Klipsch nie nadaje się do muzyki, prędzej film, koncert, głowa po nim boli po kwadransie, a juz z yamahą icon_wink.gif .
Musisz bardziej sprecyzować jaki lubisz przekaz muzyczny, bardziej masywny cieplejszy, czy zimny analityczny.
Yamahą as700 z klipschem, czy paradigm w tych wersjach to grałbyś w domu na 5 % możliwości tego wzmacniacza, a na połowie nagłośniłbyś szkolną stołówkę icon_wink.gif

Cytat

Docelowo bede ten zestaw chcial rozbudowac tez do kina domowego, a wiec w pozniejzzym czasie (pewnie okolo pol roku) dokupie amplituner i reszte glosnikow. Zalezy mi wiec, aby to byl sprzet, ktory to wszystko umozliwi. Bede rowniez chcial korzystac z gramofonu.


Tym bardziej moze być problem z tak dużymi kolumnmi, często są wątki że nieraz nie tani amplituner kinowy ma spory problem z napędzeniem nieco większych podłogówek, pozornie mocny amplituner kinowy nie ma tyle mocy ile średniej mocy wzmacniacz za połowe ceny tego amplitunera, kolumny zamiast grać, plumkaja i płasko grają, przydaje się w kinie sub. Oczywiście fajnie że plnujesz wzmacniacz do muzyki bo dobre kolumny i gramofon na to zasługują. Tylko powinieneś skonfrontowac jak grają duże kolumny w salonie odłuchowym, najczęsciej dużo większym merażem niż Twój salon i zejść rozmiar niżej z korzysią dla sibie i przyszłego amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mocno się zastanów 20m łącznie w tym na odsłuch na 10m kwadratowych i myślisz o Monitor Audio bx6, paradigmach, klipsch... Ja lubię duże kolumny ale te propozycje to trochę hardcore. Inna sparwa że wafle diamond to sporo niższa klasa niż Dali zensor. Lepiej zdecydowanie coś mniejszego i bardziej wysmakowanego, cena podobna np. zamiast monitor audio bx6 serię RX6 i masz piękny fornir. Dali zensor 5 też by wystarczył.



Te modele to luzne propozycjem, ktore przykuly moja uwage i chce je odsluchac, no ale absolutnie nie upieram sie przy nich i nie ograniczam, bo zdaje sobie sprawe, ze czesc odluchowa nie jest duza i moga ona zwyczajnie sie nie nadawac na taka powierzchnie. Generalnie samo miejsce na odsluch bedzie na tych 10m2, ale calosc przestrzenii otwartej ma okolo 40m2, bo salon dosc mocno jest otwarty na kuchnie i korytarz, no ale nie wiem czy to ma az takie znaczenie. Jezeli ma duze, to moge zrobic zdjecia/projekt jak to wyglada i wstawic, zebyscie mogli sie do tego odniesc.
Dzieki za propozycje, posprawdzam i sprobuje odsluchac, a jak cos jeszcze przyjdzie do glowy, to chetnie skorzystam z sugestii.

Cytat

Był stary temat w innym Twoim temacie kina ? Klipsch nie nadaje się do muzyki, prędzej film, koncert, głowa po nim boli po kwadransie, a juz z yamahą icon_wink.gif .
Musisz bardziej sprecyzować jaki lubisz przekaz muzyczny, bardziej masywny cieplejszy, czy zimny analityczny.
Yamahą as700 z klipschem, czy paradigm w tych wersjach to grałbyś w domu na 5 % możliwości tego wzmacniacza, a na połowie nagłośniłbyś szkolną stołówkę icon_wink.gif


Nie bylo starego tematu, to moj pierwszy na tym forum. Mialem tutaj na mysli, to ze generalnie jest wiele podobnych tematow, a mimo wszystko zakladam nowy, podobny, bo kazda sytuacja jest troche inna i chcialem to dopasowac do swoich warunkow, a nie korzystac tylko z sugestii, ktore byly innym proponowane.
Co do przekazu, to zalezy mi na tym, zeby przy mocniejszej muzyce, byla dynamika i jakosc dzwieku. Tak jak np przy plycie Guns n' Roses - Appetite for Destruction na Pylon Audio Topaz, brakowalo tej dynamiki. Natomiast na Sapphire bylo juz zdecydowanie lepiej, a np przy Katie Melua na obu glosnikach byla dosc podobnie, czysto, subtelnie z dosc duza iloscia szczegolow. No ale to zupelnie dwie inne plyty i inne czasy nagrywania.
Chodzi mi wiec o dynamike i czystosc przekazu, zarowno w mocniejszym graniu, jak i delikatniejszym, o ile jest to mozliwe.

No, a nawiazujac jeszcze do mocy, to zdaje sobie sprawe, ze moge nie wykorzystac nawet kawalka mocy, tym bardziej, ze to nie dom, a mieszkanie, wiec niestety ze wzgledu na sasiadow, nie zawsze bede mogl sobie pozwolic na podkrecenie galki. Dlatego tez na pewno wolalbym cos, co da lepszy jakosciowo dzwiek, a nie koniecznie bedzie mialo wielkie kopyto, ktorego i tak nie wykorzystam.
Podalem tez troche przykladow moze mocniejszych, dlatego, ze wole nawet troche dolozyc i byc zadowolony, niz za 2-3 miesiace myslec, ze moglem chwile pozcekac/dolozyc i miec cos z czego jestem naprawde zadowolony, no ale tutaj moc nie koniecznie idzie z jakoscia, dlatego chetnie skorzystam jeszcze z jakis porad i sugestii co do wzmacniaczy/kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja bardziej widziałbym jak wymieniasz już Monitor audio to mniesze BX5, lub wyższą serię RX6 ( mniejsza od bx6) tak samo dali zensor 5 nie 7, QAcoustic 2050i wulkan energii i siły. Klipsch odpuśc szkoda czasu, uszu i szkoda tej Kici Meluły( ja ją uwielbiam ) na tych kolumnach. Warfadale no też niekoniecznie, prędzej krajowe Pylon topaz 25. Jak nie kupujesz sprzętu na pół roku warto posłuchać co się da i gdzie-bezcenne, odłożyć zakup w czasie, zrobić urlop na odsłuch .
Co jeszcze, jak z pazurem to mission mx4, Magnat quantum, jak nieco dobrej szkoły i kultury Elac, lub starszy Canton, lub nowszy wyższej serii. Jak masz możliwość posłuchaj starszych kolumn, jak ktoś dał za nowe 6-10 tys to są zadbane bardziej niż jakies nówki roczne z marketu za 999zł, takich warto szukać na forach dla melomanów.
Zdaje sobie sprawę ze bardzo starych nie wybierzesz , bo byś miał problem z efektami do kina, ale często kolumny które są nadal w sklepach są już na rynku od kilkunastu lat, więc rynek wtórny jest spory. Nie szalej z ich wielkością bo będzie dudnić i zlewać się bas, a kolumny nie moga stać po kątach przylepione do ściany i może br z przodu lepiej ?
Wybrałbym cieplej brzmiący wzmacniacz, przyjemniej słucha się rocka i muzyki kameralnej. Tym bardziej że planujesz amplituner, który raczej tak juz nie zagra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie. Jutro na pewno bede mial mozliwosc pzesluchania tych RX6, a byc moze zensor 5, jakiegos cantona i elaca. Ide jutro w dwa miejsca na odsluch, a w jednym z nich maja tez uzywany sprzet, wiec cos moze sie uda fajnego wygrzebac.
Topazow chyba nie bede chcial, bo jak odsluchiwalem, to brakowalo im mocy do gunsow (a i na doorsach nie brzmialy rewelacyjnie) w porownaniu do sapphirow. No, ale to sluchalem na tym denonie X2100, wiec moze na wzmacniaczu brzmialoby to duzo lepiej.
Bede chcial tez posluchac tych QAcoustic 2050i jesli mi sie uda, skoro mowisz, ze to wulkan icon_wink.gif Cena jaka widze tez jest niezla, a pewnie udaloby sie uzyskac jeszcze lepsza. Reszte tez bede probowal posluchac co zaproponowales o ile bedzie tylko taka mozliwosc. Na pewno Magnata bede mogl posluchac, nawet kilka wersji, ale to w innym salonie, wiec musze sie umowic. Ktora wersja nadawalaby sie na moje pomieszczenie?

Co do wzmacniaczy to jestes w stanie cos zasugerowac? Bo bede mial jutro dostep do kilku modeli, to moglbym cos sprzedawca zasugerowac.
Amplituner planuje pozniej dokupic do kina, wiec bede potrzebowal takiego z pre outem. Czy wzmacniacz tez musi posiadac jakies specjalne wyjscie/wejscie, zeny to bylo mozliwe, bo tu sie nie orientuje. Rozumiem ,ze w takiej konfiguracji zagra to zdecydowanie lepiej (oczywiscie pod warunkiem dobrych sprzetow), niz na samym ampie?

P.S. z ciekawosci - co powiecie o zestawie Denon DCD-520AE + PMA-520AE + Pylon Audio Pearl 20, bo widze jakas mega promocje za 1599 za calosc, a za 1999 z pearlami 25. Nie slyszalem akurat pearli, wiec nie wiem jak brzmia, a tym bardziej w takim zestawie, no ale cena jest niezla icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Najpierw piszesz o zestawie za 5 kzł a teraz pytasz o taki za 1600 - 2000 zł.
Za pięć tysi, gdybyś się zakręcił za sprzętem z drugiej ręki, mógłbyś mieć zestaw już naprawdę wysokiej klasy.
Natomiast takie Danonki i Pylony (choć je lubię), to będzie owszem grało dość miękko z lekkim ociepleniem, ale to takie raczej
granie do podusi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hej, nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Najpierw piszesz o zestawie za 5 kzł a teraz pytasz o taki za 1600 - 2000 zł.
Za pięć tysi, gdybyś się zakręcił za sprzętem z drugiej ręki, mógłbyś mieć zestaw już naprawdę wysokiej klasy.
Natomiast takie Danonki i Pylony (choć je lubię), to będzie owszem grało dość miękko z lekkim ociepleniem, ale to takie raczej
granie do podusi icon_biggrin.gif



Dokladnie, zgadłeś. O tym zestawie pomyślałem tylko i wylacznie do sypialni, do podusi, gdzie przed snem moznaby cos spokojnego puscic, a i to tez tylko w formie ciekawosci wlasnej (jak tez napisalem), bo mimo wszystko to tez jakas kasa, ktora moglbym spozytkowac na lepszy sprzet do salonu.
A wracajac do salonu, to tu nic sie nie zmienia, dalej zestaw za okolo 5 tysiecy (tak jak pisalem, jesli bedzie warto, moze byc ciut wiecej) i sprzet uzywany tez wchodzi w gre (a nawet bardziej niz nowy), bo chce miec jak najlepszy zestaw w tej cenie, z ktorego naprawde bede zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na odsluchach i powiem szczerze, ze troche zglupialem icon_smile.gif
Na początku słuchalem Monitor Audio BX6, Paradigm 9v7 oraz Monitor Audio Silver 6 (nie bylo RX6, ale chyba nie ma jakiejs wielkiej roznicy miedzy nimi?). Podlączone były do Denona PMA720, Cambridge Audio Azure 351A oraz Yamaha A-S700.
Wrazenia z odluchu kolumn byly takie, ze przy Paradigmach najlepiej brzmial wokal, a tło zostawało troche z tyłu, nie było aż takiej szczegołowości w instrumentach. Natomiast przy Silver 6 wszystko było bardzo wyrównane. Instrumenty brzmiały bardzo fajnie, a wokal był równo z nimi. Była jakby większa przestrzeń i równowaga niż w pozostałych. Nawet przy Muse i Guns n' Roses brzmiały dość fajnie, a przy Katie Melua bardzo poprawnie wszystko i rowno.
W kwestii wzmacniaczy, to chyba najbardizej skupilem się na Marantzie i z nim mi najlepiej to brzmiało, bo też taki najbardziej wyrównany się wydawał. Nastawiałem się trochę na Yamahe, ze względu na jej dynamikę, ale przyznam szczerze, ze było chyba aż za mocno, ponieważ przy jednym, dwóch mocniejszych kawałkach było super, to myślę, żę po przesłuchaniu całej płyty, nie miałbym ochoty na dalsze słuchanie (o ile dotrwałbym do końca tej płyty:). Na denonie było też poprawnie, ale chyba troche mniej szczegołowo niż na marantzie.
Na drugim odsłuchu słuchałem tylko podstawkowych B&W 685 oraz Elac 68.2 wraz z amplitunerem Yamaha Rx-777, ponieważ Sprzedawca powiedział, że jeżeli i tak docelowo chce to rozbudować do kina domowego, to bez sensu bawić się we wzmacniacze, bo ta yamaha zagra podobnie jak wzmacniacz za około 1500 PLN, a nie będą mi stały dwa sprzęty. Generalnie ciężko mi było wrócić już odczuciami to tych poprzednich odsłuchań. Wydaje mi się, że troche było gorzej na ampie, ale ciezko mi to teraz jednoznacznie zestawic. B&W byly chyba bardziej dynamiczne niz Elaci, ale te drugie byly chyba bardziej przejrzyste i czyste i np Katie Melue sluchalo sie ciut przyjemniej. Na pewno przy tym ampie na jendych i drugich kolumnach nie meczylo to uszu tak jak przy w/w wzmacniaczu Yamahy.

Wydaje mi się, że fajnie byłoby jednak wycelować w jakaś wyższa półkę, bo te sprzęty mimo wszystko gdzies dość podobne mi się wydawały i faktycznie zacząłem się zastanawiać nad tą zamiana wzmacniacza na amplituner, bo szybciej skompletuje kino domowe, a dopiero potem dokupic wzmacniacz dla poprawy stereo, ale nie wiem czy obieram dobra droge, czy to tez ukierunkowanie sie na to co uslyszalem przy odsluchach.

Co wy sądzicie o tych sprzętach co wymieniłem i czy decydując sie na uzywany sprzęt znajde o wiele lepszy sprzęt, który dostarczy mi wrażeń słuchowych na poziomie WOW w porownaniu do tych? Moze polecicice jeszcze jakies sprzęty, a jak bedzie to mozliwe, to bede staral sie to odsluchać.

Co sądzicie w ogole o sluchaniu muzyki z odtwarzacza Blu Ray? Bedzie duzo gorzej, czy nie bedzie az takiej strasznej roznicy? Mam na mysli tutaj np model Marantza 5007, bo bede mogl kupic w dosc dobrych pieniadzach pol roczny, a więc z 2,5 letnia gwarancja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...