Skocz do zawartości

Sprzęt grający do 3tys.


kathorga

Recommended Posts

Hello Hello,
potrzebuję wybrać sprzęt grający.
Warunki w jakich będzie sprzęt grał można zobaczyć na zdjęciu tutaj
Sprzęt będzie umieszczony w salonie albo przy telewizorze, albo na północnej ściance między oknami (okna są rozsunięte, więc ta ścianka jest deko większa). Warunki idealne nie są, bo dużo przeszklenia w salonie, otwarta przestrzeń na klatkę schodową i kuchnię, ale audiofilem nie jestem, poprostu kocham słuchać i słucham codziennie w każdej wolnej chwili icon_smile.gif
Czego słucham: głównie klasyczny rock, heavy metal (jakieś Iron Maiden itp.), czasami coś cieższego, czasami blues, jazz, czasem pop albo radio (generalnie nie zamykam się w jednym gatunku).

Czego potrzebuję:
- sprzęt jest prezentem ślubnym dlatego musi być nowy i kupiony w sklepie (w Łodzi),
- maksymalna cena sprzętu 3000zł (+- 300),
- sprzęt może być bez kolumn (dokupie we własnym zakresie; czyli może być sam odtwarzacz + wzmacniacz/amplituner/bóg wie co [nie bić, nie znam się i do końca nie ogarnąłem różnicy między wzmacniaczami/amplitunerami/tunerami itp. jak ktoś łopatologicznie wytłumaczy, będę wdzięczny])
- musi być opcja podłączenia gramofonu (w przyszłości; kolekcjonuje winyle i płyty CD)
- sprzęt będzie do muzyki (jeżeli będzie opcja podłączenia do tv i oglądania filmów to fajnie, jeżeli nie, to może być wolnostojący tylko do muzyki)
- odtwarzacz blu-ray byłby fajnym dodatkiem (tylko jak spełniona jest opcja wyżej oczywiście)

Jestem totalnym laikiem, jeżeli chodzi o sprzęt, więc proszę o wyrozumiałość.

AKTUALIZACJA
Po rozmowie w tym temacie okazuje się że szukam:
Wzmacniacza + odtwarzacza CD do 3000 zł (+- 300zł)
Kolumn (coś w racjonalnej cenie dla osoby na dorobku, pasującego do zestawu)
Gramofonu (do zakupienia w przyszłości)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

- sprzęt może być bez kolumn (dokupie we własnym zakresie; czyli może być sam odtwarzacz + wzmacniacz/amplituner/bóg wie co [nie bić, nie znam się i do końca nie ogarnąłem różnicy między wzmacniaczami/amplitunerami/tunerami itp. jak ktoś łopatologicznie wytłumaczy, będę wdzięczny])


1. Wzmacniacz to wzmcniacz
2. Amplituner to wzmacnaicz z radiem
3. Tuner to samo radio icon_smile.gif,

Za 3 tys cos by wybral, tylko teraz juz nie wiem na czym cie zalezy. Najlepiej to wzmacniacz plus odtwarzacz CD, ale jezeli chcesz odtwarzac filmy etc to moze wzmacniacz plus jakis odtwarzacz Blu-Ray plus DAC. Musisz sie jakos okreslic. A moze nawet nie masz płyt w domu to taki odtwarzacz sieciowy byl by lepszym wyjsciem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

- sprzęt może być bez kolumn (dokupie we własnym zakresie; czyli może być sam odtwarzacz + wzmacniacz/amplituner/bóg wie co [nie bić, nie znam się i do końca nie ogarnąłem różnicy między wzmacniaczami/amplitunerami/tunerami itp. jak ktoś łopatologicznie wytłumaczy, będę wdzięczny])



Za 3 tys cos by wybral, tylko teraz juz nie wiem na czym cie zalezy. Najlepiej to wzmacniacz plus odtwarzacz CD, ale jezeli chcesz odtwarzac filmy etc to moze wzmacniacz plus jakis odtwarzacz Blu-Ray plus DAC. Musisz sie jakos okreslic. A moze nawet nie masz płyt w domu to taki odtwarzacz sieciowy byl by lepszym wyjsciem.



Fajnie byłoby móc odtwarzać filmy przez Blu-ray, ale nie jest to konieczne, jeżeli ma być duża różnica w cenie, przy tej samej jakości odtwarzania.
Fajnie byłoby mieć radio, aczkolwiek nie jest to koniecznością (bo ja radia nie słucham, tylko żona icon_biggrin.gif), więc lepiej dobry wzmacniacz, niż średni amplituner.
Co to DAC?
Płyty mam w domu, jak działa odtwarzacz sieciowy?

dzięki za szybką odpowiedź
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Płyty mam w domu, jak działa odtwarzacz sieciowy?


Odtwarza muzykę z sieci np z kilkunastu tys. stacji radiowych tematycznych, ma wejście usb na odtwarzane pliki flac , mp3 itd, może współpracowac beprzewodowo z muzycznym serwerem w domu, czesem spotify( muzyka na "żądanie") np. z niedrogich Pioneer N50, Denon dnp720. Poczytaj zresztą na stronie sklepu, czy jakiś test produktu będzie szybciej icon_wink.gif
Bardzo ważne byś się zastanowł co chcesz, co lubisz, co potrzebujesz bo tak wydasz 10 tys i będziesz rozczarowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to postanowione.
Czekam na propozycje wzmacniacza, odtwarzacza CD i kolumn (na przyszłość) od mądrzejszych ludzi ode mnie icon_smile.gif

Cytat

Cytat

Płyty mam w domu, jak działa odtwarzacz sieciowy?


Odtwarza muzykę z sieci np z kilkunastu tys. stacji radiowych tematycznych, ma wejście usb na odtwarzane pliki flac , mp3 itd, może współpracowac beprzewodowo z muzycznym serwerem w domu, czesem spotify( muzyka na "żądanie") np. z niedrogich Pioneer N50, Denon dnp720. Poczytaj zresztą na stronie sklepu, czy jakiś test produktu będzie szybciej icon_wink.gif
Bardzo ważne byś się zastanowł co chcesz, co lubisz, co potrzebujesz bo tak wydasz 10 tys i będziesz rozczarowany.



Sprzęt chciałbym do słuchania swojej muzyki z płyt, bez zbędnych bajerów (opcjonalnie)

Bo rozumiem, że ten odtwarzacz sieciowy można poźniej normalnie dokupić do odtwarzacza CD? (pewnie głupie pytanie)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc czekam na jakieś propozycje od kogoś kto się zna na:
Wzmacniacz + odtwarzacz CD do 3000 zł (+- 300zł)
Kolumny (coś w racjonalnej cenie dla osoby na dorobku, pasującego do zestawu)
Gramofon (do zakupienia w przyszłości)


Czy to prawda, że powinno być wszystko oprócz kolumn tej samej firmy? Tzn odtwarzacz, wzmacniacz, gramofon itp? Podobno najbardziej kompatybilne i gra ze sobą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia ekonomiki zakupu audio lepiej by było dać państwu młodym jako prezent te 3k w gotówce z podanym na kopercie linkiem forum.audio.com.pl, żeby sami sobie wybrali sprzęt. Wtedy za te pieniądze może skusiliby się na super sprzęt z drugiej ręki a nie przeciętny nowy.

A nawet jeżeli państwo młodzi zdecydują się na zestaw nowy to lepiej wszystko (wzmak, cd, kolumny) kupić za jednym zamachem, bo można dostać wyższy rabat. A i odsłuchy to fajna zabawa, szczególnie, gdy się ma tyle salonów pod ręką co w Łodzi/Pabianicach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli ja miałbym coś doradzić to , wybrał bym zestaw złożony z takich klocków:
Wzmacniacz z wbudowanym DACiem Onkyo A-5VL
CD/SACD Onkyo C-S5VL
w www.rtvmax.pl (tylko dlatego że z Łodzi)

Bardzo dobra relacja jakość cena, do tego dobre wykonanie i bogate wyposażenie.



Dzięki śliczne za pierwszą propozycję, sprawdzę napewno icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...