Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze pierwszego zestawu stereo


maciej_a

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jakoś nie mogę się na te podstawkowe zdecydować i w pierwszej kolejności będę jednak szukał podłogówek. Ogólnie to przeglądając Allegro znalazłem kolumny Tonsila i musze powiedziec ze sa bardzo ładne i eleganckie. Mało osób poleca Tonsile które kiedyś chyba miały dobrą renomę w Polsce.
Z tego co widzę to przedni br mają i mieszczą się w moim budżecie np:
- Tannoy Mercury M3 (nowe)
- Tonsil PREMIUM - http://tonsil.strefamarek.allegro.pl/tonsi...ancji-xwqe.html (nowe)
- Dali 400 (oczywiście używki)
- Mission M34i i M35i (oczywiście używki)
- Tonsil Melody 3 - http://allegro.pl/kolumny-tonsil-melody-3-...4933947049.html
- Tonsil Fenix III
- QUADRAL QUINTAS 5000 - http://allegro.pl/quadral-quintas-5000-ii-...4917290654.html
- Kef Q35.2 - http://allegro.pl/kef-q35-2-i4950805796.html
-

Czytając opinie najbardziej bym chyba chciał Dali 400 lub Mission M34i. Tu jednak trzeba będzie poczekać żeby znaleźć w dobrym stanie i w kolorze takim żeby nie był zupełnie inny niż reszta mebli.

A i jeszcze jedno... Mże najważniejsze... Wcześniej nie wiem czemu podałem błędnie że pokój ma 20m2. Nie wiem skąd ja to wziąłem. Pokój ma niecałe 17m2. Może to zmieni trochę zakres poszukiwań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 17m to mission m35i, czy Quintasy 5000 odpadają ( swoją droga quintasy to wielka i tania dyskoteka, z 3 klasy gorsze od mission ) Jak rozpatrujesz Tonsile, to zamiast tego malutkiego Tonsil Melody 3, lepiej ciut większe Tonsil premium np. http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-tonsil...4951095645.html, oj faktycznie też sam znalazłeś nowe ze sklepu, teraz dopiero zauważyłem http://tonsil.strefamarek.allegro.pl/tonsi...ancji-xwqe.html .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić obecnie 673 po 485zł/szt z darmową dostawą icon_smile.gif

http://nautilus2.pl/index.php?route=produc...product_id=2653

Cena bardzo dobra i są to naprawdę dobre kolumny.
Przynajmniej jeden z użytkowników tego forum ma je podłączone do wzmacniacza lampowego pracującego w klasie A SE
i jest z nich bardzo zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to małe kolumny do ktorych musze i tak kupic standy.

Na razie to zastanawiam się nad 3 zestawami:
- Mission M34i (używki)
- Tonsil Premium (plusem że nowe będą i moim zdaniem są bardzo eleganckie)
- Dali 400 (używki)

Ale powiedzcie mi co sądzicie tak ogólnie o Tonsilach? Cisza tu jakaś i mało popularne są chyba.
Napiszcie mi czy jeszcze coś z nie za mocnych podłogówek w granicach 1tys jest warte uwagi. Zarówno z nówek jak i używek. No i tak jak pisaliście warunek to przedni br żeby mi pokoju nie roznosiło;-)

Z tonsili jeszcze jest Fenix. Co to za model?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Można kupić obecnie 673 po 485zł/szt z darmową dostawą icon_smile.gif

http://nautilus2.pl/index.php?route=produc...product_id=2653

Cena bardzo dobra i są to naprawdę dobre kolumny.
Przynajmniej jeden z użytkowników tego forum ma je podłączone do wzmacniacza lampowego pracującego w klasie A SE
i jest z nich bardzo zadowolony.


A no tak, zapomnialem ze to monitory. Fakt ze to nieźle głośniki, ale zeby potem autor nie płakał ze basu malo czy cos.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie szukam Tonsili Premium do 1000zł ale wenge. Moze uda mi sie dobrac do wystoju pokoju;-) Zobaczymy.
A co do monitorów. Musze iść do sklepu czy salonu i posłuchac bo na razie mam jakąś obawę jak to zagra. Widzę też że wszystkie podstawkowe są polecane z standami które mają odpowiednią wagę. Ja nawet robiąc cos z materiałów meblowych nie osiągnę takiej wagi a pewnie to ma wpływ na pracę kolumn zeby nie była konstrukcja za lekka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede się starał odsłuchać kilka modeli, moze nawet te których nie brałem pod uwagę. Może się przecież okazac ze model relatywnie tani czyli np nowy i mieszczący się w moich możliwościach finansowych bedzie mi odpiwiadał i jeszcze starczy mi na przewody czy choćby nowe płyty;-)
Czy ktos się oriantuje czy w kujawsko pomorskim jest jakiś komis czy sklep z dobrym sprzetem audio? Pomijam oczywiście Media Markt czy Saturn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

na razie szukam Tonsili Premium do 1000zł ale wenge. Moze uda mi sie dobrac do wystoju pokoju;-) Zobaczymy.
A co do monitorów. Musze iść do sklepu czy salonu i posłuchac bo na razie mam jakąś obawę jak to zagra. Widzę też że wszystkie podstawkowe są polecane z standami które mają odpowiednią wagę. Ja nawet robiąc cos z materiałów meblowych nie osiągnę takiej wagi a pewnie to ma wpływ na pracę kolumn zeby nie była konstrukcja za lekka


Pylony które sluchales w sklepie to nic innego jak monitory w dużej obudowie. Magnat ma silny dol to pewnie grał by mocniej na dole.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standy rzeczywiście można kupić dużo ładniejsze albo takie zrobić. Ja pokazałem Ci tylko najtańsze opcje.
Ze wszystkich kolumn tu wymienionych najlepiej zagrałyby QBA Sobieski a niskimi tonami mogłyby zawstydzić niejedne podłogówki.
Ale widzę, że w Twoich warunkach raczej odpadają.
Kolumny podłogowe, też raczej weź pod uwagę mniejsze.
Co co Tonsili, to może i ładne, ale zagrają tak sobie w porównaniu choćby do Dali 400/ 450. A przecież chyba nie o to chodzi?
Tak na marginesie, to mnie bardziej podobają się Dali. Poza tym na "żywo" wyglądają lepiej niż na zdjęciach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dali to też nr 1 u mnie ale mało ich na rynku:-( a te co są przynajmniej to na razie bardzo daleko od mojego miejsca zamieszkania:-(

Faktycznie ja musiałbym mieć nieco mniejsze zeby mi pokój nie dudnił. Mission M34i też są ładne ale też, jak to z używkami, ciężko znaleźć gdzies blisko. Jutro idę do Media Makt posłuchac trochę sprzętu np Magnat 673 (mimo że wolałbym podłogówki).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze drążąc temat (pomijają temat Tonsili)...
- Dali 400, 450
- Mission M34i
i coś jeszcze z niedużych podłogówek byście radzili sprawdzić, odsłuchać? Zaznaczam że raczej (idąc za radami bardziej doświadczonych kolegów z forum) powinienem szukać czegoś z przednim br

Cały czas próbuję poszerzyć te moje poszukiwania dlatego tak Was męczęicon_smile.gif

Jutro jadę odsłuchać kilka zestawów na razie nowych w Media Markt czy Saturnie. Przesłucham też może monitory i może przekonam się do takich kolumn właśnie:-) Wiem że w media sa Magnaty więc już jakies porównanie będę miał.

Powiedzcie mi jeszcze... Jak to jest z wagą standów? Muszą mieć jakąś konkretną wagę? Bo czytałem że np podłogówki jak sa ciężkie to dobrze więc pewnie analogicznie jest z monitorami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jutro jadę odsłuchać kilka zestawów na razie nowych w Media Markt czy Saturnie.


Jeżeli w Twoim mieście są sklepy takie jak MM czy Saturn to pewnie są też salony audio z prawdziwego zdarzenia. Więc umów się też koniecznie na odsłuch w salonie audio, który - jeżeli ma pokój odsłuchowy - zapewnia o wiele lepsze warunki odsłuchu niż MM: nikt Ci nie przeszkadza, nie hałasuje, tylko Ty i muzyka + sympatyczny sprzedawca. Super sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powiedzcie mi jeszcze... Jak to jest z wagą standów? Muszą mieć jakąś konkretną wagę? Bo czytałem że np podłogówki jak sa ciężkie to dobrze więc pewnie analogicznie jest z monitorami?


W tej kwestii zdania są podzielone. Inaczej działają lekkie standy dające elastyczną izolację od podłoża a inaczej ciężkie i sztywne. Ma to wpływ na dźwięk.
Zależy co chcemy uzyskać. Czasem dobrze się sprawdzają konstrukcje bardzo ażurowe. Bywa że dobre są pełne podstawy. Generalnie zadaniem standów jest umieścić kolumny na odpowiedniej wysokości nad podłogą. Jeśli ciężkie monitory postawimy na lekkich standach to środek ciężkości takiego układu jest wysoko i mamy coś co łatwo można przewrócić. Dobrze aby podstawa była w miarę ciężka. Sama noga może zawierać komorę balastową do wypełnienia czymś ciężkim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanych w cenie do 1000zł poleciłbym Ci np. Infinity Reference 61MKII - słyszałem u znajomego i bardzo fajnie grają. Często bywają na allegro/olx.

Poza tym Castle Avon - w Polsce cena oscyluje zazwyczaj w granicach 1200-1500zł ale ostatnio w UK takie kolumny sprzedały się za 102funty icon_eek.gif LINK
A teraz znów ktoś wystawia ten model w UK: LINK, więc cena powinna być podobna. Nawet doliczając koszt transportu z UK nie powinno wszystko razem wynieść więcej niż 1000zł. Tyle, że UK to dość daleko no i przydałyby się oryginalne kartony, bo bez nich transport raczej byłby ryzykowny (uszkodzenia).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...