Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze pierwszego zestawu stereo


maciej_a

Recommended Posts

Zgadzam się z kolegami powyżej.
Co do standów, to rzeczywiście mogą być takie i takie. Na ogół lepiej sprawdzają się maksymalnie ciężkie, stabilne.
Pisałem jakiś czas temu w innym wątku o monitorach SF Minuetto postawionych na 72 kilogramowych standach (Stand Art albo Ostoja)
I dopiero te standy plus oczywiście super elektronika pokazały jak dobrze potrafią zagrać te dość niedrogie kolumny.
Inne kolumny lepiej grają na ażurowych konstrukcjach drewnianych. Dość lekkich. Na przykład niektóre kolumny Harbeth, Spendor czy
Epos. Tu przykłady takich standów:
http://allegro.pl/tannoy-podstawki-stojaki...4942102720.html
http://allegro.pl/epos-es14-bi-wire-orygin...4932126899.html

Inne kolumny, to oczywiście mogłyby być Infinity czy Castle Avon (już wcześniej o nich pomyślałem, ale uprzedził mnie Gibson icon_biggrin.gif )
choć rzeczywiście w Polsce trudno je będzie kupić w Twoim budżecie. Możesz też rozglądać się za innymi modelami Castle.
Albo jakby się trafiły kolumny Ruark czy polskie świetne ESA Ostinato2 czy Ostinato 2000, albo Vivace. Ewentualnie Audio Academy model Phoebe, bo Hyperion będzie raczej poza zasięgiem. Czy Xavian Gran Colonna. Ale warto zwrócić uwagę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Chodzi o to, że masz coś znaleźć blisko swojego miejsca zamieszkania, więc na przesyt nie licz.
Po prostu lepiej jest mieć w czym wybierać. Oczywiście każde z tych kolumn różnie zagrają, zdajesz sobie z tego sprawę.
Od dość jasno i chłodniej i szczuplej grających aż do cieplejszych, miększych z lepszym wypełnieniem/soczystością.
Czyli każde będą potrzebowały trochę innego wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie zdecyduję się na jakieś mniejsze kolumny czyli podstawkowe.
Proponowaliście mi QBA Sobieski ale to nie moja półka cenowa.
Kolumny muszą mieć dobry bas oraz nagłośnić pokój ok 16-17m2. Co jeszcze zaproponujecie w miarę łatwo dostępnego. Może być nowe jak i używka.
Co powiecie o Paradigm Monitor 3. Nie miałem okazji słuchac jeszcze ich ale chciałbym sie wybrac na odsłuch? Uzywał ktoś z Was takich? Fakt że żona pewnie mnie wyrzuci z domu z nimi bo nie są za ładne heheh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja szukam takiego dość ciepłego brzmienia, pełnego z dobrym basem. Na razie mam amplituner Pioneer VSX-916 (zmienię w ciągu kilku miesięcy)a odtwarzacza jeszcze nie kupiłem. Zastanawiam się nad kilkoma np Marantz CD-62, Onkyo 7333 czy Denon DCD-1015.



Znany mi vsx924 gra dość masywnie z dobrym dołem, a ten Twój starszy model pewnie nie jest znacząco inny i jest masa gorszych i słabszych amplitunerów.
Według mnie brzmienie kolumn i amplitunera ( czy wzmacniacza) będzie miało swój największy udział w całości charakteru brzmienia zestawu stereo. Odtwrzacz Cd będzie miał może tylko kilkanaście procent tego udziału, choć oczywiście też ważnych, dla niektórych. Więc może faktycznie skup się bardziej na stanie technicznym, czy wizualnym odtwarzacza cd ( pilocie - jesli to ważne dla Ciebie ). Bardziej może unikałbym takich firm jak technics, czy tańszych modeli pioneera, bo średnio wpisują się w styl ciepłego brzmienia, choć z drugiej strony mają dobre i trwałe napędy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...