Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo do słuchania radia - Marantz MCR610 i coś tańszego


pgrochowy

Recommended Posts

Witam
Mój pierwszy post na tym forum, bo i pierwszy zakup zestawu audio.

Należę do osób, które każdy zakup, szczególnie sprzętu RTV AGD poprzedzają czytaniem testów i opinii o sprzęcie. Do tej pory zwykle wystarczało Ceneo. W tym przypadku już nie.

Zamierzam kupić zestaw stereo. Zamierzam wydać na amplituner i 2 kolumny nie więcej jak 3000 zł. Zestaw głównie do słuchania radia, płyt CD i muzyki przez USB, w 20 m2 pokoju w bloku. Słucham muzyki raczej spokojnej: ambient, postrock, instrumentalnej, czasami rock-rolla lub popu.
Moc nie musi być duża, dźwięk ciepły i dźwięczny.
Zestaw może być używany, ale chciałbym aby miał tuner DAB+, a z tym ciężko w starszym sprzęcie.

Znalazłem coś dla mnie, ale cena za wysoka - Marantz Melody Media MCR 610. A używanych na razie brak.

Poradzicie jakiś równie bogato wyposażony amplituner z DAB+, CD i USB w niższej cenie.
Będę wdzięczny również za inne sugestie pomagające podnieść jakość dźwięku z zestawu. Szczególnie kolumn, bo nich jeszcze o nad nimi się jeszcze nie zastanawiałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Zastanawiam się ile stacji w polsce nadaje w DAB...
Ja podrzucę Ci inną opcje słuchania radia, o ile możesz owe urządzenie podłączyć kablem enthernet bądź zwykle opcjonalnie - wifi, mowa urządzeniu z radiem internetowym. Sam z tego korzystam od 2lat i nie mam problemu z zakłóceniami itp, no chyba, że padnie net.
Wymieniony przez Ciebie w pierwszym poście Marantz mrc610 jest w to wyposażony.
Ja mam urządzenia Yamahy i korzysta ona z baz Vtunera, na dzień dzisiejszy jest tam dostępnych 33523 stacji plus można dodawać własne lokalizacje, czyli każdą stację która nadaje w sieci.
Sprawdziłem tego marantza, również obsługuje vTuner. Mały kombajn multimedialny stąd taka cena.

a może taki mały zestawik denon
http://www.q21.pl/denon-dra-dnp-f109.html
ma wszystkie funkcje internetowe, radio rds, co prawda bez DAB.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj.
Zastanawiam się ile stacji w polsce nadaje w DAB...



Słuchając Trójki od kilku miesięcy można wysłyszeć spot o cyfrowej muzyki, książki, fotografii etc. Na końcu pada pytanie: a radio?

No właśnie.

Moim zdaniem wcale nie tak odległym scenariuszem jest wyłączenie lub ograniczenia nadawania analogowego. To samo przecież stało się z telewizją. DAB to przyszłość i jeśli nie za rok, za dwa, to na pewno za kilka lat coś takiego prawdopodobnie nastąpi.

Poza tym, jakość odbioru poprzez DAB jest nieporównywalny względem FM.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że radio FM będzie w użytku przez jeszcze wiele lat. Obecnie ma mało sensu w warunkach domowych do słuchania muzyki przy ogólnej dostępności radia internetowego i satelitarnego, od jakiegoś czasu jest dostępne radio naziemne cyfrowe oferowane dla użytkowników Cyfrowego Polsatu. Radio FM będzie jeszcze długo potrzebne tam gdzie jakość dźwięku nie jest zbyt ważna. Np. radia kuchenne i samochodowe. Zainteresowanie radiem naziemnym wysokiej jakości jest chyba zbyt małe aby sie upowszechniło zbyt szybko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była jakaś audycja o przyszłości państwowych mediów, także o radiu DAB. Takowa ewolujcja jest chyba wpisana w obowiązek państwowych rozgłośni-mediów, muszą tak to właśnie zacząć udostępniać.
Natomiast z racji jakby nie patrzeć skromnego zaopatrzenia gospodarstw domowych w tunery DAB ( ułamek procenta wszystkich ) prywatne stacje nie mają w takim przejściu interesu (żyją z reklam i prawdziwej liczby słuchaczy), ani też obowiązku. Prywatne stacje radiowe nadając tak jak obecnie, również w sieci, łatwo rafiają do rzeszy odbiorców. Nadawanie w DAB będzie raczej uzupełnieniem, obecnej formy nadawania prywatnych stacji, na całkowite przejście jest pewnie dużo czasu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...