Skocz do zawartości

NAD 510 kontra bezpieczniki


Gyver

Recommended Posts

Witam,
Mam mały problem z odtwarzaczem CD NAD 510 bardzo często pali mi bezpieczniki. Przez ostatnie 3-4 miesiące co najmniej 4 bezpieczniki poszły z dymem, ostatni dzisiejszego poranka. Co może być tego przyczyną?
Kupiłem go używanego, w środku miał bezpiecznik T630/250V i takie też wkładałem. Zastanawiam się czyby tym razem nie włożyć troszkę większego. Jest to bezpieczne, czy lepiej dalej wkładać T630, a winowajcy szukać gdzieś indziej? A może ten typ tak ma i jest to normalne zjawisko?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie ma w pobliżu bezpiecznika opisu jaka wartość powinna się tam znaleźć? Patrzyłeś dobrze?
Instrukcji obsługi też pewnie nie masz? Może trzeba by znaleźć w necie instrukcję serwisową?
A jeśli nie, to spróbuj zanieść odtwarzacz do serwisu, by fachowiec go obejrzał. Może przy okazji wyeliminuje jakąś usterkę powodującą
palenie się bezpieczników, albo ustali jaki powinien się tam znaleźć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płytce pisze T630/250V, czyli wkładałem dobre (nie wiem czemu, ale wcześniej nie zauważyłem tego napisu icon_mrgreen.gif ).
Pisze też żeby wkładać tylko takie, więc pomysł z włożeniem troszkę mocniejszego może okazać się ryzykowny.
No cóż nie pozostaje mi nic innego jak włożyć odpowiedni bezpiecznik i zobaczyć ile wytrzyma. Jeżeli nie za długo to dam go jakiemuś fachowcowi do obejrzenia.
Chyba, że ktoś ma jeszcze pomysł co może powodować tak częste palenie bezpiecznika?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...