Skocz do zawartości

cambridge sonata ar 30 jakie kolumny dobrać


Krzysztof W

Recommended Posts

Witam
Właśnie stałem się posiadaczem zestawu cambridge sonata icon_biggrin.gif i potrzebuję pomocy w doborze kolumn. Salon ok 25m2, budżet do 1500zł ( więcej nie wydołam icon_cry.gif ), muzyka jazz, klasyka dobry rock. Lubię jak słyszę wysokie dźwięki, wokal na wierzchu i dynamiczne brzmienie z wyraźnym basem.
Wolałbym kolumny podłogowe. Moc amplitunera 2x40 nie wiem jakie kolumny pociągnie, nie musi głośno grać. Kolumny chyba nowe używki to trochę ryzyko. Myślałę o audio pro avanto fs 2.0 ale budżet lekko nadszarpnięty.

Proszę o poradę i może jakieś propozycje na priv - kryswis@poczta.onet.pl
Z góry dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o "rozsądnej" skuteczności głośników miałem na myśli minimalną wartość, która zapewni możliwość w miarę głośnego grania przy niezbyt dużej mocy Sonaty. Należy też dodać, że większość producentów zawyża w danych katalogowych skuteczność głośników. Rzeczywista bywa o ładnych kilka decybeli mniejsza. Myślę że w naszym przypadku za bezpieczną można przyjąć minimalną wartość skuteczności katalogowej na poziomie 89-90 dB.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...