Skocz do zawartości

Słuchawki Sennheiser HD 598 + komputer stacjonarny


Recommended Posts

WITAM

Zakupiłem słuchawki nauszne Sennheiser HD 598. Gdy podłączę je do amplitunera to uzyskuję jak dla mnie rewelacyjny dźwięk. Po podłączeniu ich do komputera który ma zintegrowaną kartę dźwiękową odsłuch jest także przyjemny ale z amplitunera uzyskuję bardziej pełną scenę dźwiękową. Tony niskie i wysokie zaczynają grac bardziej przejrzyście. mam kilka pytań co do tych słuchawek:

- ich parametry to 50 ohm i 112 dB - czy do nich jest wymagany wzmacniacz słuchawkowy? czy amplitunery podają do gniazda jack wzmocnienie?

- Zastanawiam się co dokupić do komputera żeby poprawić dźwięk:
>wzmacniacz stereo (wstępny wybór Cambridge Audio AZUR 640 lub Harman Kardon HK 970) W przyszłości zakup używanych monitorów Paradigm do znośnego stereoo.

>wzmacniacz stereo + karta dźwiękowa wewnętrzna (coś takiego? http://www.komputronik.pl/category/9512/Sp...;prod%5B%5D=824 )

>Zewnętrzna karta dźwiękowa ze wzmacniaczem słuchawkowym. (popatrzyłem poczytałem wybrałem coś takiego ale niema gdzie posłuchać icon_smile.gif http://www.komputronik.pl/product/100089/R...x1_USB_DAC.html )

Zależy mi tylko na poprawieniu dźwięku stereo. Nie gram w gry a 5.1 w muzyce totalnie mi nie leży.

Chyba że moje propozycje są nietrafione i może przesadzone do komputera to poproszę o inne rozwiązanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po twoim poście stwierdzam że musisz się jeszcze sporo dowiedzieć ...
Od siebie mogę Ci podpowiedzieć tyle, że musisz mieć dobrze źródło sygnału, a następnie ten sygnał wzmocnić (wzmacniacz słuchawkowy).
Jeśli twoja zintegrowana karta jest dobrym źródłem sygnału (w co wątpię) to musisz dokupić wzmacniacz słuchawkowy.
Jeśli nie masz dobrego źródła, możesz zakupić zewnętrzną kartę dźwiękową ze wzmacniaczem słuchawkowym jak wspomniany przez Ciebie Audinst HUD-mx1,
ale ten DAC nie jest najlepszym rozwiązaniem do tych słuchawek, one zasługują na coś lepszego icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Właśnie dlatego chcę dokupić kartę muzyczną wewnętrzną + wzmacniacz stereo lub zewnętrzny DAC ponieważ zintegrowana karta dźwiękowa jest mega kiepska icon_smile.gif .

Jak ten Audinst HUD-mx1 jest kiepski to czego szukać? co z moja propozycja karta wewnętrzna + wzmacniacz stereo CA lu HK_ i do wzmacniacza podłączyć słuchawki a w przyszłości kolumny.

Jest w ogóle sens do słuchawek za ok 700zł kupować kartę dźwiękową przekraczająca cenę słuchawek? przecież to głośniki są w 70% odpowiedzialne za jakość dźwięku, przynajmniej tak mi się wydaje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria z tymi 70%.
I to pewnie ona doprowadziła Cię to tego momentu …
„Głośniki” to ostatnie ogniwo łańcucha. Jeśli wcześniejsze ogniwa łańcucha są byle jakie, to „idealne” głośniki odtworzą Ci perfekcyjnie tą bylejakość icon_wink.gif
Ja do swoich HD 598 mam Asus Xonar STU i bez problemu słyszę różnicę pomiędzy CD a okrojonym do 192kHz SACD i podejrzewam że zagrały by jeszcze lepiej z lepszym DACkiem …
Co do wzmacniacz to już twoja decyzja, czy chcesz wyciągnąć jak najwięcej ze słuchawek czy kombinować z rozbudową.
Chyba nie kupiłeś otwartych słuchawek do szamotania bębenków tylko do SQ ?
PS
Jak chcesz się napić i najeść jednocześnie to bierz arbuza icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Zdaję sobie sprawę że MP3 zagra słabo do CDA. Niestety ale odsłuch utworów to głównie MP3 i FLAC przy komputerze i to samo przy amplitunerze. Jest przepaść w dźwięku z komputera dlatego chcę to zmienić. Wiadomo że słabe MP3 przy nie wiadomo jakim sprzęcie będzie grać dalej słabo ale puszczony FLAC na ampli gra dużo lepiej niż z komputera.





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek101120 to jest twoja decyzja i ty decydujesz o priorytetach.
Czy patrzysz na przyszłościową rozbudowę czy optymalizację zestawu słuchawkowego.
Ja mogę ci jedynie napisać że flac z porządnego DACa z HD598 zagra jeszcze lepiej niż z amplitunera, pytanie tylko czy ty to usłyszysz …
Ale jak się zdecydujesz na DACa to powinieneś zakupić taki, który będzie odpowiadał klasowo słuchawkom inaczej to strata kasy icon_wink.gif

Tak z ciekawości sprawdziłem jak grają HD598 na Cambridge Audio AZUR 651, bo akurat taki posiadam icon_smile.gif
Jak dla moich zboczonych uszu to różnica jest bardzo duża pomiędzy dźwiękiem z AZUR 651 a ASUS Xonar STU.
Ale jeśli ty akceptujesz dźwięk z amplitunera i nie chcesz niczego więcej to po co przepłacać icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nightrunner dzięki za pomoc własnie o takie porównania mi chodziło żeby ktoś doradził. Czyli wiemy że szukamy DAC-a icon_mrgreen.gif Teraz pytanie czy są jakieś tańsze bo ten ASUS XONAR STU trochę drogi. Idzie tego gdzieś posłuchać w MM lub innym RTV?

Cały pic polega na tym żeby właśnie nie przepłacić bo zadowoli mnie przykładowo inny DAC za np: 500zł. Tylko niema tego gdzie posłuchać a nikt ze znajomych nie posiada takiego urządzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to nie są zabawki dla pospólstwa, a co nie jest dla pospólstwa jest dla marketów nieopłacalne ...
Masz budżet, to teraz poszukaj na necie, jak będziesz miał wątpliwości to napisz na forum ...
Ja mojego ASUSa też kupowałem w ciemno po przeczytaniu całego internetu icon_razz.gif i dyskusji na forum
Podejrzewam że przyzwoity DAC klasy "500zł" i tak będzie ogromnym skokiem dla Ciebie w porównaniu do tego co masz teraz icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tego nostromo można posłuchać? puki co umówiłem się na odsłucha Audinst HUD-mx1 USB DAC. Chłopaki w komputroniku ściągną go do sklepu niezobowiązująco. Jak przyjdzie jestem umówiony na odsłuch:) niestety z Asusa na stronie mają ASUS Xonar Essence One za ponad 2000zł co przekracza budrzet i brak w ofercie ASUS XONAR STU icon_mad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Panowie nabyłem Audinsta HUD-MX1 i o ile w zakresie średnim i wysokim dźwięk jest zadowalający to tony niskie są jak dla mnie za bardzo naturalne. Podbicie basu w EQ foobara to jakieś nieporozumienie. Do Audinsta nie było dołączonych sterowników które zawierały by EQ. Jak można poprawić jeszcze dół żeby stał się cieplejszy?

nightrunner czy ASUS XONAR STU ma dołączone sterowniki z EQ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek101120 ASUS XONAR STU nie ma EQ. Ma jedynie podstawowy sterownik systemowy, ASIO i to wszystko.
W tej klasie mało kto bawi się z EQ.
Może musisz się przyzwyczaić do brzmienia tego zestawu, czasami to co jest lepsze na początku może wydawać się nam gorsze …
Po wcześniejszych mydełkowatych ciepłych ptysiach oferowanych przez zintegrowaną kartę możesz tak odbierać nowego DACa ...

Osobiście nie używam żadnego EQ od wielu lat, bo nigdy nie trafiłem na taki, który by więcej dawał niż zabierał ...
Nawet w samochodzie tak zestroiłem sprzęt że wszystko gra na płasko.
Ale pamiętam że za młodzieńczych czasów loudness i regulacja barwy była dla mnie podstawą icon_smile.gif

Pamiętam że starą unitrę miałem ustawioną: bass +3, treble +6 (max) i loudness.
Ale przez jej ostatni rok zanim wymieniłem sprzęt, kiedy byłem już na etapie szukania „prawidłowości”, była ona ustawiana: bass +2, treble +2 i bez loudnessa

Tak więc posłuchaj trochę, może za kilka dni okażę się, że to twój nowy "referencyjny" sprzęt i będziesz kombinował żeby reszta tak grała icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek101120 jak kupiłem xonara i podłączyłem na dostarczonym w komplecie przewodzie USB to byłem bardzo zawiedziony.
Chciałem wykorzystać 10 dni zwrotu i oddać to coś w cholerę.
Ostra góra, wysunięty drący ryja środek i twardy wycofany dół. Wtedy jeszcze nie wiedziałem o co za bardzo chodzi ...
Jak podłączyłem xonara przez optyka (mam wyjście w płycie głównej) to było lepiej i tak zacząłem kombinować z różnymi przewodami USB.
Xonar zaczął grać jak DAC za 1,5k dopiero po zakupie przyzwoitego przewodu USB. Wszystko znalazło się na swoim miejscu ...
Oczywiście z otwartych słuchawek łupanki mieć nie będziesz ale HD598 mają odpowiednia ilość dołu.

Potestuj różne przewody USB jakie masz w domu i sprawdź czy słychać jakaś różnice, bo ja mogę źle interpretować twój problem ... w końcu każdy ma inny słuch …
Ja się rozczulam nad detalami, a tobie może po prostu cały zestaw nie grać bo masz inne preferencje ...
Nie wiem jak twój DAC ale słuchawki bez problemu potrafią pokazać różnice między przewodami USB.
Za kilka dyszek można kupić przyzwoity przewód USB.

PS
Ty jedziesz z mp3 czy masz pliki bezstratne ?
Bo przy takim sprzęcie to już ma znaczenie ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest kolosalna między FLAC a MP3.
Mam FLAC, SACD 24bit/88,2kHz, standardowe CD, no i MP3 też wchodzą w grę bo wszystkiego w plikach FLAC się nie uzyska z sieci.

nightrunner Powiedz mi XONAR ma dołączone opampy chyba, bawiłeś się nimi? Może i kabel USB ma znaczenie. Jak testowałeś kable to jaki w efekcie kupiłeś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xonar STU nie ma dodanych dodatkowych opampów. Ma możliwość zmiany opampów ale trzeba je sobie dokupić.
Zmiana opampów to była moja pierwsza myśl po wystartowaniu xonara, zanim się zorientowałem że to przewód USB.
Pierwsze podłączenie xonara było na przewodzie od skanera (pierwszy lepszy z brzegu), bo USB to USB przecież ... wtedy jeszcze tak myślałem.
Przewód od skanera to była tragedia, więc wziąłem przewód dołączony do xonara, było lepiej ale nadal tak sobie, więc sprawdziłem jeszcze przewód,
który miałem dodany do EMU 0204 i on z tej trójki był najlepszy tzn akceptowalny.
Ważne jest to, że to nie było tak że po kilku godz. słuchania dochodziłem do wniosku że coś jest nie tak.
To był moment kawałek jednego utworu i miałem dosyć ...
Trochę poczytałem o przewodach USB i od razu pojechałem po bandzie icon_smile.gif Zdecydowałem się na WireWorld Ultraviolet 7.
Po podłączeniu tego przewodu zobaczyłem tęczę icon_smile.gif dźwięk stał się zrównoważony, przestrzenny, wszystko było tam gdzie powinno być i jakie powinno być …
i już się w opampy nie bawiłem ...
Przewód swoje kosztuje, ale gdyby nie on to nie byłbym zadowolony z xonara.
Wiem że WireWorld robi też tańszy przewód bez srebra i kosztuje on kilka dyszek.

W cenie do 100zł jest co wybierać musisz trochę poczytać. Ważne żebyś wiedział że przewód też musi być przyzwoity.

Na innym forum ktoś jakiś czas temu zażartował że znajomy informatyk podłączył pani w biurze drukarkę dłuższym przewodem USB i pani twierdziła że drukarka przez to dłużej drukuje.
Najśmieszniejsze jest to że pani mogła mieć racje.
Przewody USB są bardzo słabej jakości i gdy drukarka odbiera błędne dane bo nie zgadza się suma kontrolna to pakiet jest powtarzany,
im więcej powtórzeń pakietów tym dłuższy czas czekania na wydruk ...
Audio przesyłane jest przez USB bez kontroli pakietów bo nie ma czasu na ich poprawianie, inaczej każde poprawianie było by przerwą w odtwarzaniu …
Tak więc to co wpadnie w przewód USB i zostanie przez niego przekłamane to słyszymy w słuchawkach …
Ludzie myślą że transmisja cyfrowa jest 0-1.
W rzeczywistości na skutek zakłóceń jest to transmisja wielu pośrednich stanów, a to czy zostaną one zakwalifikowane jako 0 czy 1 to już decyzja odbiornika sygnału icon_wink.gif

A może po prostu głupoty piszę bo jestem jednym z tych innych co przewody słyszą i widzą białe myszki icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Porównałem AUDINST HUD-MX1 z ASUS XONAR STX. Ku mojemu zdziwieniu AUDINST ma zdecydowanie lepszą szczegółowość dźwięku natomiast XONAR ma dołączone sterowniki dzięki którym można podbić tony niskie. Niestety to podbicie w XONAR STX tez mi nie przypadło do gustu ponieważ dźwięk robił się drastycznie zbyt ciepły w niskich częstotliwościach. Puki co zostaję przy AUDINST HUD-MX1. Po dłuższej eksploatacji stwierdzam że Audinst jest dobrym urządzeniem. W przyszłości jest docelowo do wymiany tylko na obecną chwilę nie wiem na co ponieważ ta elektronika ma tak zróżnicowane brzmienie i przedział cenowy że bez dokładnego osłuchu trudno kupić sprzęt który zadowoli użytkownika.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...