Skocz do zawartości

Słuchawki do 200 zł - które Superluxy?


Recommended Posts

Ładne 2 tygodnie temu zakładałem temat jakie słuchawki i kartę do PC. Zakupiłem kartę Xonar DS + planuję jakiś OP-AMP [np. Muses8820 bądź LME49990], do tego słuchawki AKG K514 MKII. Niestety - słuchawki okazały się zbyt jasne dla mnie. Bas musiałem podbić w EQ Asusa i obecnie w nim dwa suwaki odpowiadające za 30 i 60 Hz są ustawione na +10 i +7 dB. Już pomijając fakt, że nie powinno się grzebać w żadnych poprawiaczach dźwięku, to mimo to czasami gryzą w uszy najwyższe partie np. damski wokal w metalu podczas syczących głosek. Dziś mija równo 14 dni od zakupu, tak więc sklep pozwala na zwrot i już złożyłem podanie...

Co w zamian? Na innym forum masa osób poleca słuchawki Superlux. Czytając przeróżne fora z cenami do 300-400 zł nie sposób znaleźć inne polecane [a przynajmniej także jako jedne] właśnie tej marki [bądź bliźniacze Takstar]. I cóż - ponieważ jasność K514 zbyt drażniła, potrzebuję NIECO cieplejszych słuchawek. Najlepiej dalej niezbyt ciemnych, ale też na pewno nie jasne. Kiedyś długo używałem K404, które podobno są ciemne, i one właśnie nieco zbyt ciemne niskie partie mają. To samo moje dokanałowe Brainwavz R1, w których średnica niemal nie istnieje, w porównaniu do K514.

I tak więc lista polecanych jest bardzo długa:

- HD681 Evo
- HD669
- HD668b
- HD660
- Takstar HD2000
I nieco poza budżetem, ale może warto?:
- Takstar HI2050
- Takstar TS671
- Takstar TS662

Czytając opinie którychkolwiek - "bardzo dobre", "świetna jakość", "bezkonkurencyjne w swej cenie". Jednak każde z nich mają nieco inną charakterystykę i z tego co wiem to np.:
- HD681 Evo - ciemno-ciepłe, mocno na bas nastawione, ALE podobno dołączane obecnie welurowe pady dają nieco więcej wyższych pasm
- HD669 - na nie najbardziej nastawiony jestem. Podobno bardzo wygodne pady i dobrej jakości. Mocno wyrównanie [nie którzy piszą, że też jasne?], jednak mają zamkniętą budowę tak więc musi być tego basu wiecej niż w K514.

Ktoś coś wie o nich? Może sam posiada i może się jakoś wypowiedzieć? Dodam, że bardzo ważna dla mnie jest także wygoda, ze względu na długie słuchanie wieczorami. Aby pałąk zbyt nie dociskał do głowy, zaś pady nie uciskały i nie powodowały mocnej potliwości [tym bardziej, że większość skórzane].
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej późno niż wcale jakakolwiek odpowiedź icon_biggrin.gif

Już dziś w południe wybór padł na Superluxy HD669. icon_wink.gif Do tego kupiłem opamp Muses8820 do Xonara, który niby bardziej cieplejszą kostką jest, więc powinien dobrze zadziałać na te jasno-neutralne słuchawki.

CAL obecnie już są nieco niewarte ceny, bo są Takstar HD2000, które z wyglądu są nieco ich klonami, a grają jak CALe po rekablingu i modach. icon_wink.gif I do tego prawie 100 zł tańsze. icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są słuchawki. icon_smile.gif I są...KA-PI-TAL-NE icon_smile.gif Na początek wygoda. Jest masa opinii, że gniotą, że cisną - nic takiego nie czuje. Owszem, nauszniki ze skóry i budowa zamknięta, i to czuć względem K514, jednak właśnie ścisk na głowę/uszy czy ogólny komfort jest bardzo podobny. Są troszeczkę cięższe, co czuć, ale też niespecjalnie przeszkadza. Skórzane pady są naprawdę świetnej jakości. Nie mają porównania z tą pseudo-skórą z K404, a bliżej im jakościowo do materiału którym pokryta jest moja kurtka "skóra". icon_wink.gif
Ok, co do dźwięku - to miałem na myśli mówiąc, że kapitalne. Na początek włączyłem delikatny kawałek, w którym nie zaatakują mnie wszystkie możliwe instrumenty, tak więc padło na Sister Sin - The Jinx. Już po pierwszych dźwiękach poczułem to baaaaardzooo niskie mięsko, jednocześnie z cudownie gładkim i wyraźnym wokalem kobiety. Zaś grająca w tle pojedyncze akordy gitara akustyczna miała swoją metaliczność, ale i ciepło dzięki pudłu rezonansowemu - dosłownie jak w rzeczywistości. icon_smile.gif Oczywiście nie ma róży bez kolców - Xonar jest za chłodny dla tych słuchawek. Nie czuć tego tak mocno jak w K514, i nie jest to takie iskrzące. IMO potraktowanie delikatnym kocykiem tych najwyższych partii dałoby idealne brzmienie. Słuchawki z pewnością grają lekkim V, ponieważ średnica jest na pewno chłodniejsza niż w K514. Nadrabia to ta bardzo niska, grająca wręcz z tyłu głowy, gitara basowa, ale zaś gitary elektryczne delikatnie zbyt ostre. Jutro powinienem dostać opamp Musesa, który podobno jest cieplejszy, to może akurat zaserwuje to idealne brzmienie. icon_wink.gif Bo to już naprawdę niuanse - różnica jest bardzo duża, pod niemal każdym względem. I to oczywiście na plus. Tak więc zakup uważam za bardzo udany, tych już raczej za nic nie oddam, a po prostu dopasuję odpowiednie źródło. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...