Skocz do zawartości

Pierwszy wzmacniacz + kolumny + DAC


micswi

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym prosić Was o pomoc w doborze sprzętu. Planuję kupić wzmacniacz + kolumny + DAC. Przestudiowałem posty na forum i mam swój plan, proszę jednak o jego weryfikację i ewentualną korektę, jeśli źle dobrałem sprzęt.

1. Na sprzęt chciałbym przeznaczyć 2500 - 2800 zł.
2. Chciałbym, aby sprzęt był nowy.
3. Muzykę będę odtwarzał z laptopa, stąd konieczność kupna DAC.
4. Powierzchnia pokoju to 29,5 m2.
5. Słucham muzyki najogólniej rzecz biorąc elektronicznej, klubowej oraz w najmniejszym stopniu rocka. Muzyki słuchał będę z radia, Internetu (youtube) oraz plików muzycznych (.flac, .wav).
6. Planuje, aby był to jednorazowy zakup ? nie planuje jego rozbudowy w najbliższych latach.

Rozważam zakup:
1. Wzmacniacz: Denon PMA-520 AE
2. Kolumny: Pylon Audio Pearl 25 Front
3. DAC: FiiO E10k Olympus 2 lub Pro-Ject USB Box lub Audiotrak PRODIGY CUBE

Proszę o pomoc i podpowiedź czy trafnie dobrałem zestaw czy może pobłądziłem? icon_smile.gif Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Michał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na www.euro.com.pl możesz teraz kupić zestaw Denon DCD-520AE + PMA-520AE (czarny) + Pylon Audio Pearl 25 (orzech) za 1999zł
do tego FiiO E10k Olympus 2 za 299zł
I masz to wszystko plus CD o 200 zł taniej niż zakładałeś budżet icon_smile.gif

Uważam to a dobry wybór.

Osobiście wolał bym PMA-720AE z kolumnami Magnat Quantum 673 (ponoć bardzo dobrze sobie radzą w pomieszczeniu 30 m kw)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często dźwięk z USB brzmi gorzej dlatego że korzysta z gorszego interfejsu icon_smile.gif
Niestety wiele laptopów nie posiada wyjścia SPDIF lub Toslink icon_smile.gif i wtedy trzeba albo skorzystać z USB lub z konwertera.
A ten E10 w nowej wersji ma dobrą opinię. I jest DACiem tak jakby zintegrowany z konwerterem USB>SPDIF. Ma z reszta takie wyjście.
Audiotrak PRODIGY CUBE tez jest dobry i ich wybór to kwestia co kto lubi icon_smile.gif
Wewnętrzna karta dźwiękowa również korzysta z jakiegoś interfejsu wewnętrznego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...