Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz i głośniki wybrać do 1000 zł


rafa

Recommended Posts

Witam,

Dostałem gramofon na urodziny marki lenco L-83. szczerze mówiąc nie wygląda on najlepiej dlatego pewnie w niedługim czasie będę chciał go wymienić na coś lepszego.

Bardzo proszę o pomoc przy wyborze wzmacniacza oraz głośników. Muzyka będzie słuchana w pomieszczeniu 25 m2 wysokość około 3m, jest to salon (pokój dzienny) Obecnie posiadam jakieś stare winyle ale zamieżam zakupić również nowe. muzyki słucham różnej przewiduję, że na gramofonie najwięcej będę słuchał muzyki klasycznej, a moja dziewczyna starych przebojów, the strokes, the beatles, paul mccartney, arctic monkeys, franz ferdinand, john lennon.
Jaki wzmacniacz oraz głośniki kupić do tego sprzętu? Max 1000 zł razem z kablami.
Mogą być używane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Temat trochę nie w tym dziele w sumie, ale nie ważne.
No cóż... Twój gramofon, to faktycznie nie jakiś wymiatacz, ani klasyczna konstrukcja z duszą, ale jak dostałeś, to możesz płyt na nim posłuchać. A jak zainteresuje Cię bardziej magia czarnej płyty, to sobie kupisz lepszy.

Co do Twoich wymagań, to trochę nie wiem jak to ugryźć. Bo z jednej strony klasyka, a z drugiej ... No ale wszystko w sumie zależy, jakiego brzmienia szukacie, jakie lubicie. Cieplejsze, chłodniejsze ?

Metraż pokoju podpowiada kolumny podłogowe, ale ze względu na budżet poszedłbym w kolumny podstawkowe. Z czasem dokupisz sobie do nich standy, o których teraz piał nie będę, bo skoro budżet taki, a nie inny, nie namawiam obecnie. Ale nie jest to element bez którego słuchać się nie da. Ale o tym później.

Proponowałbym szukać monitorów w granicach 600-650 zł i wzmacniacza w przedziale 300-400 zł, w zależności co za ile udało by się kupić.
Pomijam obecnie temat kabli i i ich ceny, bo bezsensem będzie stracić, z i tak skromnego budżetu 100 zł na kable. Póki co można kupić najtańsze, a potem jakieś przyzwoite używane w rozsądnej cenie.

Co Ty na to ? I napisz mniej więcej, jakiego brzmienia szukasz, jakie lubisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
25 metrow pokoj plus 3 metry wysoki to juz kawal salonu ktorego moim zdanie nie naglosnisz monitorami chyba ze moglbys sprobowac Paradigm Monitor 3. Tylko nie wiem czy zmiescisz sie w budzecie ale zawsze mozesz poszukac.
Temat kabli tak jak wspomnial Zieluwid odstawmy na pozniej. Zobaczymy co z kolumnami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie do końca zgodzę się z przedmówcą. Mam 19m2 pokój, który też ma ok 3m wysokości i daje radę. Myślę, że te 4m2 nie zrobią aż tak dużej różnicy.

Chyba jakieś problemy z liczeniem... icon_mrgreen.gif
25m^2 a 19m^2 to daje różnicę 6 metrów, a nie czterech.

A już Arti napisał, że to spora różnica.
Powyżej 20 metrów przy takiej kwocie to zdecydowanie kolumny podłogowe.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...