Skocz do zawartości

Wzmacniacz do rocka


scr55

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Moby, a Ty masz zestaw nowy czy używany?


Miał nowy ale teraz już jest używany icon_wink.gif


A tak zupełnie poważnie. Forum Audio to nie przedszkole (choć nieraz odnoszę takie wrażenie) i każdy średnio rozgarnięty użytkownik
sam powinien potrafić ocenić co jest dla niego ważniejsze. Chwilowy spokój czy lepsza jakość dźwięku. I jak chce wydać swoje ciężko zarobione pieniądze.
Wady i zalety urządzeń nowych oraz używanych zostały dokładnie opisane. W tym i innych wątkach.
A jeśli ktoś czyta tylko swój wątek a nawet i ten niezbyt uważnie, bez refleksji, to sam sobie jest winien.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja także kupiłbym sprzęt używany. Ale póki co przez prawie 10 postów trwa (co prawda istotna) przepychanka bez ingerencji Autora. Tak więc co Ty o tym sądzisz ? Czy tylko sprzęt nowy, czy jest szansa, że zaryzykujesz używany ?
Jeżeli nie cały, to może chociaż kolumny z drugiej ręki, a piecyk nowy ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za przerwę, ale dopiero przed chwilą "przetrawiłem" wypowiedzi icon_smile.gif
Nie miałem zamiaru wywołać drobnej przepychanki, ale ona zawsze będzie bo wszyscy jesteśmy różni i mamy inne priorytety (cytują "jedni lubią jak mu Cyganie grają, inni jak im nogi śmierdzą")

f1angel "A jeśli ktoś czyta tylko swój wątek a nawet i ten niezbyt uważnie, bez refleksji, to sam sobie jest winien." czuję się wyrwany do tablicy (bo to chyba uwaga do mnie) - i mój komentarz jest jeden - zapomniał wół jak cielęciem był icon_smile.gif Panie i Panowie zaawansowani audiofile - zgadzam się z Wami, że sprzęt traci na wartości i to jest niepodważalne. Dodam tylko po raz kolejny, że jestem zielony i nie wiem gdzie zanieść sprzęt, co sprawdzić i chciałbym w miarę szybko posłuchać muzyki, a nie przez następne 10 lat śledzić aukcje jeździć za sprzętem, bo okaże się, że 1000 zł wydam na samo paliwo.

Jakbym miał Waszą wiedzę i doświadczenie to mówiłbym językiem jak np. f1angel, ale na razie nie mówię takim językiem.
Zdaję sobie sprawę, że idę trochę na łatwiznę korzystając z Waszej wiedzy, ale chcę posłuchać muzyki w miarę szybko. Gdybym miał gotowy zestaw to nie byłoby problemu bo mógłbym sobie inne wzmacniacze potestować, inne kolumny do zestawu, ale na razie jestem w punkcie 0! Po Waszych radach posłuchałem jak widzieliście sprzętów z Waszego polecenia i mam już jakąś opinię o nich. Bez tej informacji nawet nie wiedziałbym czego szukać.

Komentarze, że np. wzmak a jest lepszy od b, albo, że używany c jest lepszy od nowego d są cenne dla kogoś kto miał okazję słuchać tych zestawów. Mój przykład z wczoraj - nastawiłem się na Pionieera bo wyczytałem, że do rocka fajny, ostry itp. a dla nie brzmiał jak kupa g... z muchami. I teraz np. kupię droższy używany sprzęt w cenie nowego i będę wkurzony bo będzie brzmiał nie w moim klimacie (ale za to parametry będą super i będę się mógł nimi pochwalić).
Jakby ktoś sprzedawał używanego Denona 720 to kupiłbym bo na razie on wygrywa (jutro jadę testować Rotela i ten angielski wzmacniacz).

W wolnej chwili odrobię pracę domową i poczytam co się może popsuć i kiedy oraz jak naprawić i gdzie w używanym sprzęcie.
Jak ktoś napisze np. - słuchaj skoro podoba Ci się Denon 720 to poszukaj używanego modelu ..., ... lub ... bo grają w tym klimacie, a są lepsze.

PS. dzięki za uwagi odnoście Zensorów! Będę czujny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy tylko sprzęt nowy, czy jest szansa, że zaryzykujesz używany ?
Jeżeli nie cały, to może chociaż kolumny z drugiej ręki, a piecyk nowy ?



Powiem tak, napaliłem się na Dali Zensor 5 i Denona bo podobało mi się to połączenie icon_smile.gif, ale nie wykluczam, że wybiorę coś innego.

Chciałem nowy wzmak, żeby ewentualnie z nim jeździć i szukać kolumn. (łatwiej z nim niż z kolumnami icon_smile.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powiem tak, napaliłem się na Dali Zensor 5 i Denona bo podobało mi się to połączenie icon_smile.gif, ale nie wykluczam, że wybiorę coś innego.


To skoro już chcesz coś nowego to posłuchaj jeszcze z tym Denonem kolumn Canton GLE496 (model wyższy od GLE476, którego już słuchałeś). Cenowo są o 100zł/sztukę droższe od Dali Zensor 5. LINK1 , LINK2
A na koniec poproś w salonie audio o zaprezentowanie zestawu nowego za 15k zł (tak zagrają mnie więcej zestawy używane w cenie ok.5k zł). Nie, żebym Cię namawiał na używki, ale każda okazja do zebrania doświadczeń na przyszłość jest dobra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szkoda, że koniecznie chcesz nowy wzmacniacz, bo mógłbyś mieć lepszy. W dodatku za mniej niż zakłada Twój budżet.
Na przykład Audiolab 8000S czy Arcam Alpha 10.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/01/180998.php
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/49/178680.php
http://allegro.pl/arcam-alpha-10-i4962764040.html
To tak na szybko znalazłem. A można by pewnie jeszcze coś lepszego wypatrzyć.



Jeśli chodzi o te wzmacaniacze (pomijam specyfikację) to brak mi regulacji tonów niskich i wysokich np w formie pokrętła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Autor wątku już się w tej kwestii wypowiadał icon_smile.gif
A ja poparłem go. Nie widzę powodu aby musiał się powtarzać.
No chyba żeby zmienił zdanie.



Wiem o tym, śledzę temat, nie musisz mi o tym przypominać. A to czy ostatnie kilka postów wpłynęło na jego decyzję, to jest to co mnie zainteresowało. Jednakże widzę, że nie. Chociaż nadal uważam to za błąd, bo nowy wzmacniacz jestem jeszcze w stanie zrozumieć, ale obawy co do używanych kolumn już nie bardzo. Tam jeszcze mniej ma się co popsuć.
Kupując nowy wzmacniacz, jest jeszcze szansa na całkiem ciekawe kolumny używane. I nie koniecznie muszą być to kolumny podłogowe. Jednak mam wrażenie, że efekt wizualny ma tutaj spore znaczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scr55, to nie była uwaga do Ciebie tylko o wielu nowych forumowiczach. Nawet nie do nich, bo byłbym nielogiczny w tym co piszę, ale raczej o nich do starszych forumowiczów. Przepraszam jeśli w tym momencie poczułeś się pominięty. Ale to było w Twoim wątku, więc przeczytałeś i mogłeś pomyśleć, że to "wycieczka osobista". Gdybym napisał "podobnie jak Scr55", albo wpis byłby bezpośrednio pod Twoim postem, mógłbyś być pewny.
Co do nowych i starszych elementów zestawu, to zawsze warto posłuchać o czym się przekonałeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel spoko, pewnie za jakiś czas będzimy mówić wspólnym językiem, a moje pytania będą bardziej precyzyjne icon_smile.gif

zieluwid tylko krowa nie zmienia poglądów icon_smile.gif na razie jestem bardzie w stronę nowego sprzętu (mówię o wzmaku) niż używanego tak 80/20
Najchętniej chciałbym teraz siedzieć na forum i wyszukiwać jakiś fajnych używek słuchając zestawu z wczoraj icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gibson będę tego słuchał w salonie Denona więc poproszę o ten model który proponujesz.


Jeśli chodzi o odsłuch Cantonów GLE496 to z tym samym Denonem, którego słuchałeś czyli 720AE. Natomiast jeżeli pytasz się o zestaw za 15k to liczę na inwencję salonu - mają Cię zachwycić. Chociaż nie wiem czy nie powinieneś udać się na odsłuch do salonu, który ma więcej marek niż tylko Denon. Lista salonów jest tutaj: LINK.

A tutaj kamyczek do dyskusji na temat sprzętu używanego vs. nowego: 2-letni Denon 720AE:
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-an...8314?ref=search
Cena jest do negocjacji (VB), więc zakładając urwanie z 20 euro, możnaby się łącznie z przesyłką zmieścić w 650zł. Ale ja nikogo do niczego nie namawiam. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i bardzo dobrze. Ja to rozumiem. A co Ty na takie rozwiązanie : nowy wzmacniacz i używane kolumny ? Pytałem o to w poście nr.28.
I jeszcze pytanko, na temat górnej granicy budżetu na kolumny (niezależnie czy będą to nowe, czy używane).



Myślałem o czymś takim dlatego zacząłem od wzmacniacza icon_smile.gif Chciałem wydać 3000-3500, ale zestaw Denon + Zensor 5 wyjdzie ok 4k (z tym, że miałem możliwość ok 1000zł skredytować).
Licząc, że Denon kosztuje ok 1200 to na kolumny zostanie reszta. Po przesłuchaniu kilku kolumn przyjąłem zasadę, że wolę wydać 200 zł więcej na coś co mnie zadowoli niż wydać zakładaną kwotę na "maszynę tortur" icon_smile.gif

Dodam jeszcze, że mam tylko 16m2 i boję się za dużych kolumn. Dali wpadły mi w oko bo są mautkie i świetnie wkomponują się w salon, Quantumy 577 wyglądają bardzo ładnie, ale są wielkie jak na mój "salon".

Ps. http://agdlab.pl/testy/Testujemy.10.niedro...ogowych,1484/19 czy to jest test "sponsorowany" ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dodam jeszcze, że mam tylko 16m2 i boję się za dużych kolumn. Dali wpadły mi w oko bo są mautkie i świetnie wkomponują się w salon, Quantumy 577 wyglądają bardzo ładnie, ale są wielkie jak na mój "salon".

Ps. http://agdlab.pl/testy/Testujemy.10.niedro...ogowych,1484/19 czy to jest test "sponsorowany" ?



Domyślam się ze piszesz o Magnat Quantum 677. Osobiście uważam że bardziej sensowne są ich mniejsze wersje 675. Są nisze i mają o jeden głośnik stożkowy mniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi. Licząc że masz do wydania 3500 i wydasz na wzmacniacz w granicach 1000-1200 zł, to zostaje Ci pyszna kwota na kolumny. W tym przedziale kupisz od rozsądnego człowieka (a nie od zwichrowanego handlarza) już ciekawą serię Infinity. I wierz mi, że te kolumny spełnią Twoje oczekiwania. Ciekawe będą także Cantony z serii Ergo. Wszystko zależy co i za ile by się trafiło, ale choćby tutaj :
http://allegro.pl/infinity-kappa-8-2i-8-2i...4966070299.html
[ INFINITY KAPPA 8.2 ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A tutaj kamyczek do dyskusji na temat sprzętu używanego vs. nowego: 2-letni Denon 720AE:
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-an...8314?ref=search
Cena jest do negocjacji (VB), więc zakładając urwanie z 20 euro, możnaby się łącznie z przesyłką zmieścić w 650zł. Ale ja nikogo do niczego nie namawiam. icon_biggrin.gif



no to już ładna kwota icon_smile.gif

A teraz pytanie najcięższe - jak znaleźć rozsądnego człowieka i jak go odróźnić od "handlarza"?

zieluwid - świetne kolumny z tego co widzę tylko mają jedną wadę - są ogromne icon_smile.gif masz może pomysł na coś mniejszego?

MobyDick - masz rację chodziło mi o 677. Faktycznie 675 są mniejsze i ładniejsze niż 677, ale nie mam gdzie ich posłuchać :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu Rotela RA-10 i NADa C326 na kolumnach Mission MX4.
NAD brzmi ładniej niż Pionieer a30 naprawdę warty uwagi, ale Rotel mnie rozjechał icon_smile.gif i to nawet bardziej niż Denon.
Kolumny MX4 świetnie brzmią w tym zestawieniu.

Okazało się, że nówki mogę wyciągnąć za niecałe 1500 za parę i powiem tak - jak na stosunek cena/jakość i to czego słuchałem wcześniej to ten zestaw wygrał (gra świetnie nawet jak głośność jest na minimum - a to mieszkając w bloku jest ważne)

W piątek odbieram, bo nie chce mi się już szukać, a to mi się podoba (mimo tego, że są duże) icon_smile.gif

Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc w wyborze! Jak posłucham dłużej to podzielę się wrażeniami jak to brzmi w domu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jaka różnica, a zaczeło się od banalnych marek i amplitunera kinowego. A tak się skończyło, a w cenie jak pogadałeś w sklepie w sumie dość podobnej. Fajnie że poznałeś mniej oczywiste marki niż zestawienie kinowa Yamaha plus Wafle, Jbl, czy wielkie MA6.
Rotel może faktycznie z tymi missionami mx4 mógł się podobać bo ma jaśniejszą bardziej eksponowaną górę, leciutko konturowe brzmienie, ale z innymi kolumnmi mogło być już inaczej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No widzisz jaka różnica, a zaczeło się od banalnych marek i amplitunera kinowego. A tak się skończyło, a w cenie jak pogadałeś w sklepie w sumie dość podobnej. Fajnie że poznałeś mniej oczywiste marki niż zestawienie kinowa Yamaha plus Wafle, Jbl, czy wielkie MA6.
Rotel może faktycznie z tymi missionami mx4 mógł się podobać bo ma jaśniejszą bardziej eksponowaną górę, leciutko konturowe brzmienie, ale z innymi kolumnmi mogło być już inaczej.



To prawda, przez ostatni miesiąc nie robiłem nic innego prawie icon_smile.gif

Dobra rada dla nowych poszukiwaczy - nie zamykajcie się i "wyjdźcie z szuflady" - łatwo powiedzieć, trudno zrobić, ale się opłaca!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobra rada dla nowych poszukiwaczy - nie zamykajcie się i "wyjdźcie z szuflady" - łatwo powiedzieć, trudno zrobić, ale się opłaca!


Witam wszystkich, na starcie postaram się wyjść z szuflady icon_smile.gif
Nie chcę póki co zakładać nowego wątku, ponieważ scr55 trafił mniej więcej w to czego sam szukam (i słucham). Czekałem tylko na finał.
Grzebiąc w zasobach internetu koniec końców zrezygnowałem z nachalnie promowanych tu i ówdzie Pionieerów, HK czy Onkyo, a po lekturze tego forum - zrezygnowałem z rozwiązania łączącego wzmacniacz i radio, oraz trochę z bólem - łączącego wzmacniacz z DACiem.
Do brzegu.
Moimi faworytami, podobnie jak autora wątku, są Denon PMA-720AE z Dali Zensor 5 - taki zestaw słyszałem kiedyś w salonie i zrobił na mnie ogromne
wrażenie, mimo, że muzyka nie była moja. Drugi faworyt to wygrzebany przy okazji Rotel RA-10 lub 11 (bo jednak ten DAC...) z kolumnami... i tu wszedł scr55 i podpowiedział.
Mam dwa pytania:
1. scr55 - jeśli się nie mylę jesteś z Gdańska - gdzie słuchałeś tego Rotela?
2. Pytanie do wszystkich - czy wymienione przeze mnie rozwiązania sprawdzą się w pomieszczeniu ok 21m2 - scr55 szukał do minimalnie mniejszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vexed słuchałem w tophifi w Sopocie, mają świetne pomieszczenie odsłuchowe (nie żadna klitka czy schowek na szczotki icon_smile.gif) i dobra obsługa (zarezerwuj sobie godzinkę na odsłuch)

Co do Zensor 5 to usłyszałem opinię wczoraj, że owszem grają fajnie ale przy cichej muzyce (np wieczorem) mają problemy z jakością dźwięku (nie potiwerdzam, nie zaprzeczam bo nie testowałem w pomieszczeniu odsłuchowym). Krótko mówiąc trzeba lekko podkręcić żeby fajnie grały.

Trzymam kciuki za dobry wybór icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vexd, co do Denona720 z Dali 5, to jak dla mnie Denon mocno wspierał by je w dole pasma, dając mocnego kopa, bo 5 to nie są jakieś mocno energetyczne kolumny z pazurem. Zaś Dali 5 dodają denonowi nieco detalu w górze. To raczej powściągliwie, muzykalnie, delikatnie grające małe podłogówki do relaksu, niż ofensywnej muzyki . Oczywiście zastaw ciekawy i wart posłuchania. Charakternie w tych pieniążkach mógłby zagrać niewielkie elac 67.2, czy też kolumny Indiana line, a nie są drogie. Sprawdź też może MA bx5- choć tu byłoby bardziej energetycznie, efektownie i więcj góry względem kolumn Dali 5. Dużą skalą dźwięku zagrałby też ze wspomnianym mission mx4, QAcoustic 2050i. Jak już kolega wcześniej napisał należy posłuchać samemu, bo większość z nas ma własną skalę i subjektywne odczucia co do dźwięku. Dodatkowo zestwienie różnych sprzętów, czasem nieoczywistych, lub nawet banalnych, daje bardzo różne końcowe efekty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...