Skocz do zawartości

TUNER do 1000 zł, CD do 2000 zł.


Recommended Posts

Witam wszystkich,

stanąłem ostatecznie przed wyborem nowego CD, bo mój Arcam Alpha One niestety odmówił posłuszeństwa - laser kaput.

Jako, że ten Arcam grał bardzo przyjaźnie, zastanawiałem się nad jego "starszym bratem" ze względu na wyższy budżet, http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/52/180577.php

Brałem pod uwagę też Marantza SACD SA8003 http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/01/181219.php ale po przecztaniu kilku testów, nie jestem do końca przekonany.

Chodzi o to, żeby wzmacniacz oddawał dobrze brzmienie średniego i wysokiego pasma (koncerty instrumentalne live, Cinematic Orchestra, Bonobo, Sting Symphonicities etc.) i bez przesadzonych niskich tonów, ale dobrze by było, gdyby ładnie akcentował dół, bo moje kolumny (Grundig BX2000) dołu za bardzo nie mają - ale tak właśnie ma być, bez przesady.

Co do tunera FM - to ukłon w stronę mojej kobiety, współsponsora tego przedsięwzięcia icon_biggrin.gif

Ponieważ będzie to mój pierwszy tuner, chciałbym, żeby posiadał tuner DAB + oraz w miarę jak najdokładniej przekazywał sygnał (chodzi oczywiście o jakość muzyki).

Tutaj rzucił mi się ten Cambridge Audio 650T FM http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/01/181008.php

W sieci pisze, że ma "Excellent FM performance i to mnie przekonuje.

Chciałem zapytać czy idę w dobrym kierunku, czy może należy w tych pieniądzach zwrócić uwagę na inne modele/producentów?

Zakupu CD chcę dokonać jak najszybciej, bo aktualnie w domu cisza icon_sad.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że Grundigi BX-2000 dołu za bardzo nie mają. A słyszałeś lepsze pod tym względem monitorki w takiej cenie? icon_rolleyes.gif

Co do tunera z DAB to popatrz jeszcze na tego Marantza http://allegro.pl/znakomity-tuner-fm-dab-m...4943382254.html
A tu masz test: http://audio.com.pl/testy/marantz-st7001:10
Porównaj parametry, funkcjonalność, bo cena jest korzystniejsza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, co do parametrów to jest korzystnie, można się pokusić i chyba tak zrobię. To bedzie mój pierwszy Marantz icon_biggrin.gif

Co do odtwarzacza to jakoś zacząłem drązyć temat Arcama i znalazłem dwie ciekawe opcje, CD92 i CD23 z serii FMJ. Natomiast f1angel zasugerował mi, że można się zainteresować modelami innych firm, które zagrają równie klarownie i selektywnie jak Arcam (na tym najbardziej mi zależy).

Mogę prosić o jakieś propozycję? Oczywiście do budżetu 2000 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem troszkę czasu i zająłem się poszukiwaniami odtwarzacza CD. Budżet pozostaje jednak bez zmian - 2000 zł, nie dam rady go naciągnąć.

Poczytałem troszkę i znalazłem kilka, wydaje mi się, sensownych pozycji.

Jako pierwszy - sprzęt, który udało mi się odsłuchać na moim systemie. Jest to Arcam CD-92 . Jeśli chodzi o brzmienie, to jest w klimacie mojego poprzedniego CD-62, ale na wiele wyższym poziomie. Selektywność się podniosła, wysokie i średnie tony wyraźnie rysowane, niezbyt mocno uwypuklone niskie tony, choć dosyć stanowcze. Arcam przypadł mi do gustu i na razie jest moim faworytem, ale nie wiem, czy to nie byłaby zmiana przysłowiowej "siekierki na kijek".

Następne opisane sprzęty znam tylko z opinii w internecie, natomiast przejrzałem ich kilka i po drodze wykluczyłem sprzęty, które w oczywisty sposób przedstawiały charakterystykę inną niż ta, która mnie interesuje.

Ze sprzętów, co do których jestem prawie pewien, że warto je brać pod uwagę:

- Rega Apollo , choć oczywiście lepszy byłby Jupiter, ale nie w tych pieniądzach. Chwali się go za bardzo dobrą mechanikę odtwarzania płyt, analogowe odwzorowanie dźwięku i ciekawie zarysowane średnie i wysokie tony. Z takimi opiniami się spotkałem. Nie miałem okazji go odsłuchać, ale wiem, że krótko po premierze, czyli jakoś 10 lat temu brytyjskie branżówki bardzo pochlebnie wypowiadały się na ten temat.

- Marantz CD16– podobno stara szkoła Marantza, jeden z najciekawszych modeli ze „starej serii”, podobno parametrami potrafi ucieszyć ucho, buduje przestrzeń i scenę w realistyczny sposób, dobrze oddaje selektywność dźwięków np. przy koncertach, podobno również ładnie wykonany

- Kenwood DP 7020 – młodszy brat wybitnego (tak czytałem) modelu DP 8020, o którym naczytałem się w samych superlatywach, o tym, że między innymi, oddaje wielkość I klimat sceny, świetnie selektywny, żadne pasmo nie notuje utrat, a szczególnie dobrze oddaje koncerty fortepianowe. Pytanie, czy DP 7020 to też tak udany model? Żadnych porządnych recenzji nie udało mi się znaleźć, a jeśli różnice nie są zbyt wielkie, to bardzo poważnie rozważyłbym ten właśnie model.

- ostatnia propozycja, to taki eksperyment-fanaberia, bo wiem, że to nie do końca jest to, czego szukam, ale może być dosyć ciekawie, tym bardziej, że barwę będę mógł skorygować interkonektem, by uwydatnić dynamikę i melodyjność i selektywność wysokich i średnich tonów. Chodzi o lampę, a dokładnie
Luxman D 105u. Czytałem porównanie tego modelu właśnie z Kenwoodem DP 8020, i według tego testu Luxman nie odstawał, dźwięk był rzeczywiście „lampowy”, mglisty i mniej selektywny, szczególnie w wyższych tonach. Nie wiem, czy nie będzie mi to przeszkadzać, ale perspektywa lampowego odtwarzacza to dla mnie obietnica pełnego i ciepłego dźwięku, a selektywność – do obróbki innymi elementami zestawu.

Takie pięć pozycji mam na oku, zastanawiam się, czy któryś jest szczególnie warty lub niewarty polecenia i tutaj liczę na waszą pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym poziomie trudno już coś doradzić albo odradzić. Ja bym optował pomiędzy Marantz CD 16 a Rega Apollo.
Choć ogólnie Marantz to według mnie lepszy odtwarzacz. może tylko mógłby być nieco szybszy, energetyczniejszy.
Rega, to bardzo dobre, pewne granie. Naturalność i muzykalność. Nie tak wyrafinowana jak Marantz, ale mogącą sprawić mniej niespodzianek.
Kenwood, to raczej wyższe modele i chyba tylko do jasno, dość ostro grających systemów. W innym przypadku do tuningu. A wówczas
mogą zakasować nawet dużo droższe odtwarzacze. No chyba, że coś takiego http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/50/179133.php
Oczywiście po odsłuchu.
Luxman jak pisałeś jest bardzo płynny, muzykalny, ale z rozdzielczością nie jest już tak super. To oczywiście może nie przeszkadzać, komuś, kto szuka płynności, muzykalności, ocieplenia. Ale czasem może zabraknąć tej kropki nad "i".
Widzę jeszcze w sprzedaży Linn Genki. Ale to bardzo kontrowersyjnie grający wzmacniacz. Tyle zachwytów co krytycznych opinii.
Jeśli miałbyś możliwość posłuchać, polecam. Jeśli nie, to raczej nie ryzykuj.

Co do Arcama, to lepiej gdybyś znalazł jednak wyższy model. Jeśli Ci się podobają, to może przy nich pozostań.
Oczywiście jeśli masz możliwość posłuchania jakiegoś dobrego CDka innej firmy, to koniecznie zrób to dla porównania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...