Skocz do zawartości

Dźwięk z TV w Kinie domowym - jak podlączyc


MATIX

Recommended Posts

Witam
Chciałbym podłączyć TV do kina domowego w taki sposób, żeby dźwięk z TV był odtwarzany w głośnikach Kina.. Problem polega na tym, że kino nie posiada złącza Optical które jest w TV..

W TV posiadam złącze optyczne, jack do słuchawek/głośników, 3xhdmi, scart, composite, component i inne... Jednak w kinie jedynie mam złącza AUX IN, video chinch i component..

W jaki sposób mogę podłączyć TV z Kinem by odtwarzał mi dźwięk?

Dodam, że w tej chwili mam podłączone kablem aux (jack3,5->2xRCA) i w TV mogę przestawić opcje na jack'u na głośniki, jednak w tej chwili odłączają mi się głośniki z tv.. wyczytałem że istnieje możliwość przez euro ale w jaki sposób?
Czekam na propozycje.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiele współczesnych telewizorów posiada niepełne złacze SCART. Jest ono ograniczone często tylko do wejść. Jeśli zawiera ono równiez wyjście audio , wówczas trzeba się zaopatrzyć w odpowiedni przewód. Bedzie on z jednej strony zakończony złączem SCART a z drugiej RCA. Musi on zawierać RCA z wyprowadzeniem sygnału audio z TV. Złącz może być więcej i nie wszystkie muszą zostać wykorzystane. Można również kupić przejscówkę z SCART na RCA jednokierunkowa lub z przełącznikiem. Do niej można podłączyć przewód stereo RCA. Ale bedzie to działać tylko jeśli TV ma wyjście audio w złączu SCART.
W przeciwnym wypadku pozostaje zakup konwertera cyfrowo analogowego. Przykładem takiego taniego i dobrej jakości jest FiiO D03K Taishan.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość sprawdzenia czy to złącze SCART jest wyjściem również audio czy tylko przez testy kablem? Jak kupie przejściówkę Scart z przełącznikiem OUT/IN to rozumiem że mi to nic nie da jeżeli w TV nie będzie wyjścia na tym złączu? Fakt, ze telewizor nowy, kupiony stosunkowo niedawno i wszedł na rynek w tym roku, tzn 2014..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W TV posiadam złącze optyczne, jack do słuchawek/głośników, 3xhdmi, scart, composite, component i inne... Jednak w kinie jedynie mam złącza AUX IN, video chinch i component..
W jaki sposób mogę podłączyć TV z Kinem by odtwarzał mi dźwięk?



W lepszej jakości dźwięku (i bez takich przełączeń minijacka słuchawkowego ) posłuchasz kupując DAC który przerobi sygnał optyczny ( i coaxial) z tv na 2 RCA do "wieży" np. Fiio D3.
Na audio z euro w tv nie licz, możesz kupić kabel euro wyjście audio, zobaczyć, ale strata kasy.

Tak na marginesie są i można poczytać istniejące już tematy, o to samo pytał kolega wczoraj, więc jest na pierwszej stronie działu stereo , http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=126908
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W lepszej jakości dźwięku (i bez takich przełączeń minijacka słuchawkowego ) posłuchasz kupując DAC który przerobi sygnał optyczny ( i coaxial) z tv na 2 RCA do "wieży" np. Fiio D3.
Na audio z euro w tv nie licz, możesz kupić kabel euro wyjście audio, zobaczyć, ale strata kasy.



No to teraz mam mętlik w głowie, bo w sumie była to ostatnia deska ratunku jak na tą chwilę... Po kupnie tego urządzonka jakość się znacząco poprawi w porównaniu do kina podłączonego po jack'u? I jeszcze jedno, rozumiem, że po kablu optycznym dźwięk jest w głośnikach TV oraz w Kinie domowym jeżeli je włącze na aux?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...