Skocz do zawartości

Zestaw do muzyki z PC (internet), Konsoli do gier i TV.


Muczacza

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Jestem totalnym początkującym w tematach audio i chciałbym to nieco zmienić icon_smile.gif Zacznę od opisania na jakim poziomie audio jestem (praktycznie zerowy?).

Aktualnie mam podłączony komputer kablem HDMI do TV LG 42LD550. Parę lat temu kupiłem głośniczki z subwooferem LOGITECH X-210 i jak do tej pory w zupełności mi one wystarczały do oglądania filmów z komputera, słuchania muzyki elektronicznej (głównie Spotify i Radio Trójeczka). W PC mam zintegrowaną kartę dźwiękową. Jakiś czas temu sprzedałem konsolę PS3 (będzie wymieniona na PS4).

Tak więc nagłośnienie głównie będzie do filmów/seriali (których oglądamy z narzeczoną na potęgę), gier z konsoli i muzyki ze Spotify, radia sieciowego.

Na zakup chcę przeznaczyć ~2500pln.

Byłem wczoraj w paru marketach w celu posłuchania jak działają soundbary no i niestety zawiodłem się całkowicie. Od Soundbara Yamahy za 1200, przez Soundbary Sony ~1600zł po Philips Fidelio HTL9100/12 za 2300. Ogólnie byłem mega rozczarowany icon_sad.gif Podłączyłem sobie telefon Bluetooth do Soundbarów i puściłem parę kawałków typu:

Faded - Zhu
Teardrop - 2006 Digital Remaster - Massive Attack
We Can Make The World Stop - The Glitch Mob
Organ Donor - DJ Shadow
Hell Is Around The Corner - Tricky

Decyzja w sumie zapadła po prawie dwóch godzinach przebywania w markecie, soundbary odpadają. Dlatego zastanawiam się nad jakimś Amplitunerem do którego podłączę Konsolę, PC i TV (do którego podpięty jest dekoder). I tutaj pytanie do znawców i specjalistów, co lepiej? Kino domowe czy prosty zestaw stereo który będę mógł sukcesywnie rozbudowywać? Zaznaczę, że blueray, czytniki CD/DVD itp. nie są potrzebne większość filmów i tak kupuję na zagranicznych platformach w wersji elektronicznej (już od dawna nie korzystam z żadnego czytnika w PC).

Podsumowując, amplituner na 100% do którego podepnę te wszystkie urządzanie a co do niego?

Kwotą którą chciałbym wydać to ~2500zł.


Czy potrzebuję amplituner z opcjami sieciowymi (chociaż chyba tak bo podpięcie bluetooth jest sexy)? W końcu komputer u mnie i tak chodzi prawie 24h.

Może są jakieś takie polecane zestawy dla laików?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
czy jest sens amplitunera sieciowego sam sobie odpowiadasz.
Czy jest sens i szansa, że musisz obudować się 6 kolumnami, amplitunerem kinowym, ciężko jest mnie przesądzać
Najlepiej dla solidnego dźwięku i prostoty w obsłudze, kupić wzmacniacz stereo, dwie odpowiednie kolumny, daca by przerobił sygnał audio z tv dla wzmacniacza.
Można też amplituner stereo wejściem optycznym w typie: onkyo tx8020, kenwood ra5000, yamaha rn300, plus kolumny.

PS. Amplituner kinowy, rozbudowany, racja, prosty nie jest, o czym świadczą setki postõw, typu coś się wyłączyło, nie gra jak powinno, gdzie w menu jest opcja? itp. Nawet jak komuś jakość dźwiėku pasuje to obsługa czasem psuje miłe chwile obcowania z muzyką.
Wygodniejszy po stokroć jest klasyczny wzmacniacz , a i zdecydowanie lepiej gra, niż podobna cenowo kinówka, jak szuka się funcji sieciowych, radia www można dokupić oddzielny odtwarzacz sieciowy.

Edit: dopisz wielkość pokoju, jaki dźwięk lubisz bardziej, to może jakieś kolumny ktoś doradzi icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że wzmacniacz może być dobrym pomysłem w takiej sytuacji kiedy będą podłączone dwa urządzenia które są w stanie grać muzykę z sieci tzn. komputer i konsola PS4 (która de'facto może jeszcze fizycznie odpalić płytki Blu-ray) + w sumie to telewizor jeszcze jest podłączony do dekodera z radiem sieciowym.

A czy są takie wzmacniacze do których mógłbym sobie podłączyć wszystko kabelkami HDMI? Bo ewidentnie każde z urządzeń które mam w domu mogę tym obsłużyć. Czy to właśnie DAC działa na tej zasadzie, że do niego podpinam urządzenia HDMI a od niego już analogowo kabelkami do wzmacniacza a z wzmacniacza do głośników?

Proszę o wyrozumiałość jeżeli prawię jakieś herezje icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A czy są takie wzmacniacze do których mógłbym sobie podłączyć wszystko kabelkami HDMI? Bo ewidentnie każde z urządzeń które mam w domu mogę tym obsłużyć. Czy to właśnie DAC działa na tej zasadzie, że do niego podpinam urządzenia HDMI a od niego już analogowo kabelkami do wzmacniacza a z wzmacniacza do głośników?

Bez DACa się nie obejdzie. DAC to przetwornik sygnału cyfrowego na analogowy, a zarówno PC jak i PS4 a nawet PS3 wysyłają tylko sygnał cyfrowy. Podpinasz urządzenie do przetwornika i stamtąd, jak to ładnie zostało opisane, kabelkami do wzmacniacza.

W przypadku zakupu wzmacniacza zamiast amplitunera trzeba zwrócić uwagę na ilość wejść w DAC (nie każdy ma HDMI, a może przydałby się optyk albo coaxial?), ale na pewno nie ma sensu przedkładać możliwość wpięcia tysiąca wtyczek ponad jakość samego przetwornika.

Z opcji bez wejścia HDMI ja polecam urządzenie Marki HRT model Music Streamer III, ma co prawda tylko wejście USB, ale jakość dźwięku jak na takie małe urządzonko i tą cenę jest naprawdę bardzo dobre.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę jacek75 podał takie coś - amplituner stereo z wejściem optycznym - kenwood ra5000. Z tego co rozumiem, jeżeli ma wejścia HDMI to znaczy, że ma wewnątrz DAC? W takim razie to by rozwiązało cały mój problem.

Jeżeli chodzi o typ dźwięku który lubię... no właśnie nie bardzo wiem jak to można opisać. Nie lubię gdy wysokie tony są wyeksponowane, kojarzy mi się to z taką brzytwą. Wolę chyba niższe tzw. cieplejsze granie? Ogólnie lubię muzykę elektroniczną ale i uwielbiam również posłuchać gry na gitarze.

Rozumiem, że idziemy w dobrym kierunku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczėście wzacnacze stereo są klasyczne i hdmi je omija, czasem pojawia się wejście otyczne-dla audio ma się rozumieć. W sumie jak wzmacnacz , odtwarzacz ma ,,in,, optyczny, czy usb to ma też dac,a bo konwertuje sygnał cyfrowy na analog.
Ten kenio ra5000 to ewenement jeśli chodzi o takie wejścia w stereofonicznym ,, klocku,,, marka ostatnio mniej popularna , o innych piszą w każdym magazynie i jest w każdym sklepie, ale kenwood mocno egzotyczny. Powodzenem cieszy się też onkyo 8020 z racji optyka i obsługi, a RN 300 yamahy to przy okazji kilka opcji sieciwych-aż dziwnie tanio icon_wink.gif
Kenwood grał dawniej raczej ciepło, a jak teraz ? Onkyo raczej neutralnie, yamaha bardziej analitycznie.
Tu wygra w wyborze raczej funkcjonalność urządzenia, a finalny dźwięk ustalisz sobe konkretną marką kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że gdybym kupił tego Kenwood RA 5000 to nie musiałbym kupować dodatkowego DACa i było by mniej kabli bo tak jak pisałem wcześniej puściłbym wszystko HDMI i miałbym z dyńki.

Gdybym kupił proponowaną Yamahę lub Onkyo to musiałbym zakupić dodatkowo DACa do którego podłączyłbym wszystkie urządzenia i dopiero z niego do amplitunera, tak?

Jeżeli jestem w stanie wyciągnąć przyjemne brzmienie bardziej z głośników to raczej skorzystałbym z rozwiązania pierwszego czyli Kenwood RA 5000. Z tego co poszperałem w sieci to nie bardzo znalazłem negatywnych komentarzy a nawet same pozytywne. W takiej sytuacji pozostaje tylko kwestia głośników. Kenwood to cena 1100 co oznacza, że zostało by mi jeszcze 1400 na głośniki. Jakieś propozycje?

edit:

Znalazłem taki test na niemieckiej stronie (ave za tłumacza w Chrome icon_smile.gif) http://www.areadvd.de/hardware/2011/kenwood_ra5000.shtml - zachęca do zakupu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podpinsz ps4, kompa, dekoder sat, do tv kablami hdmi, to z niego puszczasz tylko sygnał jednym kablem-optykiem, więc takie rozwiąznie daje większy wybór bo wspomniane tx8020, rn300. Nawet hdd w wejściu usb tv nagłaśniasz takim rozwiązaniem, nie musisz włączać pc.
Jaki masz ten metraż ...bo nie wiadomo podłogowe, czy monitory, 1400 zł trochę ogranicza wybõr nowych kolumn, ale poszukać warto, bo są i fajne i szajsy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick

Jak będę miał własne mieszkanie to wtedy zastanowię się nad 5.1 i wyżej, kiedy będzie mnie stać i będę mógł kable puścić w ścianach icon_smile.gif Na dzień dzisiejszy zatrzymam się przy 2.1

A co do głośników to raczej więcej niskich a mniej wysokich icon_smile.gif

Tak jak wspomniałem wcześniej, mam do dyspozycji 1400 na głośniki, można z tą kwotą coś zwojować?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metraż to aktualnie 15,2m2 (mieszkanie wynajmowane)

To Wy się lepiej znacie na kolumnach. Fakt, jestem po prostu przyzwyczajony do tego, że jak kolumny (komputerowe) to musi być tez jakiś subwoofer icon_smile.gif Dlatego odruchowo napisałem 2.1

Zauważyłem że jest jeszcze taki Kenwood RV-6000 z obsługą 5.1 - może w to uderzyć tak patrząc w przyszłość? Teraz bym kupił stereo a potem dokupiłbym resztę, w partiach?

Panowie, tak jak piszę jestem laikiem i chciałbym również zorientować się jakie są opcje icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 m, to możesz już wybrać coś z lepszej półki dużych monitorów, Monitor audio bx2, magnaty quantumy, boston acoustic A26, indiana line nota260, basu nie zabraknie , to fajne monitory z 16kami, a jeśli nawet, to podkręcisz niskie tony w amplitunerze.
Kupując podłogowe( co w tym metrazu zbedne raczej) wybór mniejszy ( z godnych to indiana line nota550, pylon pearl 25) a z tym subem to na szajsowate marki, a w zasadzie modele by starczyło.Chyba że coś dobrego, lecz z drugiej ręki.
Jak masz jak ustawić podłogõwki, choć tamte monitory też nie mogą stać przy scianie miedzy książkami, możesz wybrać takie monitory w wersji podłogowej , wydłużona skrzynia, typu mission m33, pylon pearl 20.

Bałbym sie takiego wynalazku 6000, potem okaze sie ze nie da rady średnim podłogówkom w duzym salonie, bo z gniazdka ciągnie łączne dla tych 6 końcówek tyle co nic... proszę link http://www.cnet.com/products/kenwood-rv-60...-channel/specs/ chyba mniej niż kinowe tanie yamahy... kenio 6000 -moc 6 x150W , a z gniazdka bierze 200W, icon_eek.gif pewnie bardziej pierdzi i syczy kolumnami niż gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wygląda na to że jest mocno spokrewniony z modelem stereo. Za to ma 6 końcówek mocy. Ten 6-sty kanał można użyć jako tylny centralny lub do zasilenia subwoofera pasywnego. Czyli inaczej mówiąc do kolumny (skrzynki) w której będzie głośnik basowy podłączony bezpośrednio do tego ampa icon_smile.gif. To tez bardzo mocno osobliwy przypadek icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek75, bardzo dziękuję za pomoc! Zdecyduję się pewnie na amplituner Kenwood RV-6000 to ten ze wsparciem 5.1.

Rozumiem, że nic nie będzie stało w konflikcie, że będę miał amplituner z obsługa 5.1 a kupię na start któreś z dwóch głośników które podałeś.

Jako, że mieszkam w Warszawie to przespaceruję się do jakiegoś sklepu audio na odsłuch podanych przez Ciebie głośników.

@MobyDick
Tak jak napisałem, mam nadzieję, że to, że będę miał 5.1 nie będzie kolidowało, że będą do niego podłączone tylko dwa głośniki. Subwoofer to za jakiś czas. Rozłożę swoje wydatki w czasie.

Wydaje mi się, że lepiej kupić lepszy Amplituner który będzie mógł obsługiwać więcej urządzeń/głośników i na jego bazie rozbudowywać dobytek głośnikowy. Ale to jak piszę, pod warunkiem, że nic nie będzie kolidowało (nie wiem jak to jest).

edit:

@Jacek75

Mógłbyś łopatologicznie wytłumaczyć:

Cytat

Bałbym sie takiego wynalazku 6000, potem okaze sie ze nie da rady średnim podłogówkom w duzym salonie, bo z gniazdka ciągnie łączne dla tych 6 końcówek tyle co nic... proszę link http://www.cnet.com/products/kenwood-rv-60...-channel/specs/ chyba mniej niż kinowe tanie yamahy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj co napisałem w poście wcześniej, ten 6000 to chyba gorsze g.. od podstawowych modeli pionera i yamahy serii 3. A one są cienkie jak zupa z papierka... jak kupować to od serii pioneer vsx424, vsx529, masz moc bardziej realną, wyposażenie w nowe kodeki audio, wszelkie najnowsze funkcje do filmõw skalownie 4k, 3d, funkcje sieciowe spotify itd względnie jeszcze denon x1000.

Ten 6000 to zakup wysokiego ryzyka, jakbyś zamiast auta do 40 tys znanych przewidywalnych marek, wybrał np. ,, Tata ,, model nano, czy indica, będzie oryginalnie, ale czy dobrze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przeczytaj co napisałem w poście wcześniej, ten 6000 to chyba gorsze g.. od podstawowych modeli pionera i yamahy serii 3. A one są cienkie jak zupa z papierka... jak kupować to od serii pioneer vsx424, vsx529, masz moc bardziej realną, wyposażenie w nowe kodeki audio, wszelkie najnowsze funkcje do filmõw skalownie 4k, 3d, funkcje sieciowe spotify itd względnie jeszcze denon x1000.



No właśnie, ja bym w ogóle nawet na to nie zwrócił uwagi a tutaj masz doświadczenie. Dzięki. Zdecydowanie atrakcyjnie wygląda ten VSX529 z tymi opcjami sieciowymi.

Jacek75, jesteś niesamowity! Bardzo dziękuję za pomoc. Rozumiem, że jak podepnę do niego któreś z głośników które podałeś w poprzednim poście to będzie to dobry początek do czegoś większego, będzie można je czymś uzupełniać?

Pytanie z innej bajki:
Swoją drogą, nie bardzo rozumiem jak to działa. Jak to jest, że podepnę komputer, konsolę, dekoder do Amplitunera i wyjściem Out kablem HDMI do Telewizora to, to działa? icon_smile.gif Niesamowita wygoda bo ustawiam sobie jedno źródło w TV (np. HDMI1) i działa! Wyłączę dekoder a odpalę Komputer to on automatycznie znajduje nowe aktywne źródło czy trzeba ręcznie coś przełączać na amplitunerze? Rozumiem, że trzeba ręcznie coś przełączać jak są np. dwa aktywne nadające urządzenia do amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak model 5 gra i porządnie nagłośni nawet spore kolumny, model 4 może nawet też, ale ...dla 200/300 zł szkoda ryzykować i rezygnować z dodatków wyższego modelu.
Porównuj dokładnie rõżne funkcje modeli na stronie danego producenta. Wpisujesz pioneer polska, denon polska itd, ptaszkujesz modele i porównujesz co i jak, potem w sklepie możesz sobie posłuchać, podotykać icon_wink.gif
Jak bedziesz mial salon kiedyś np. 25m to dokupisz efektowe tyły i sub. Może się okazać że te np. MA bx2 wystarczą nawet jako przednie, powyżej 25-30m raczej nie i dokupisz im większych braci, te powędrują na tył. Może efekty kinowe nie będą Cie bawić i starczy tylko sub do kina, sam kiedyś zobaczysz .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...