Skocz do zawartości

Zestaw do muzyki z PC (internet), Konsoli do gier i TV.


Muczacza

Recommended Posts

Panowie no to wszystko jasne!

Amplituner - Pioneer VSX-529-K

Głośniki będę musiał posłuchać, podotykać, pomacać icon_smile.gif Tak jak podał Jacek75:
  • Monitor audio bx2
  • Magnat Quantum
  • Boston Acoustic A26
  • Indiana line nota260

Ewentualnie te z wydłużoną skrzynią bo wizualnie bardziej mi się podobają:
  • mission m33
  • pylon pearl 20


Widzę, że nawet niektóre dostepne w RTV Euro AGD - ciekawe czy można posłuchać ich gdzieś w sklepie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym budżecie zmieszczą się tylko 673 lub 653 ( to starszy model będący nadal w sprzedaży)
Quantum to kilka serii audiofilskich kolumn tego producenta. Seria 6xx jest najtańsza.
Większe 675 kosztują ~2 tyś za parę. W brew temu co niektórzy powiedzą powinien zagrać dobrze w pokoju 15 m kw.
Bedzie miał nieco więcej basu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Moi drodzy kolejne pytanie do Was.

Właśnie zauważyłem, że ten Amplituner - Pioneer VSX-529-K to ma bluetooth i wifi opcjonalne, tzn. trzeba dokupić dzyndzelek do jego obsługi (do bluetooth i wifi oddzielnie) a koszt jego to około 250pln.

Zadzwoniłem do jednego sklepu Audio, Pan zaproponował mi amplituner Denon AVR-X1100W - z tym, że on jest już na 7.2, co myślicie na ten temat? Może jest nieco tańszy w wersji 5.1?

Swoją drogą, czy w takich sklepach to można przyjechać ze swoim ampkiem i podłączyć go do głośników które chcemy przetestować/kupić?

edit:

Tak patrzę i patrzę i widzę np. ONKYO TX-NR535 - co sądzicie? Czy Onkyo wydobywa z siebie niskie, ciepłe brzmienie czy raczej jest crystal clear (gdzieś wyczytałem, że Denony i Yamahy mają to do siebie).

Czy można prosić o przeniesienie tematu do Kina domowego bo raczej to juz tego dotyczy ten temat?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nowe amplitunery Yamaha i Onkyo nalezą do żywo brzmiących. Denon i Pioneer uważa się za łagodniejsze.
Mimo wszytko o brzmieniu decydują głównie kolumny.

Inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o wzmacniacze icon_smile.gif

Denony 520AE i 720AE mają dość wyraziste wysokie tony z tendencja do ich eksponowania.
Za to ich niski bas jest lekko poluzowany.
Onkyo A-5VL ma złagodzone wysokie tony. Ale o poluzowaniu niskich tonów niema tu mowy.
Dużo energii i kontroli zakresu basu. Tak jak przystało na dobry wzmacniacz pracujący w klasie D.
Do tego dobra rozdzielczość przy budowaniu przestrzeni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moi drodzy, byłem dzisiaj na odsłuchu paru sprzętów. Podzielę się z Wami moimi wrażeniami icon_smile.gif

Pojechałem do jednego ze sklepów ze sprzętem audio w Warszawie, bardzo mi się spodobał klimat tego miejsca. Masa sprzetu audio na półkach a podłoga dosłownie wyścielana różnymi głośnikami, od monitorów do masywnych kolumn podłogowych.

Na miejscu był już jeden klient który miał odsłuch wzmacniaczy stereo i głośników nad którymi się zastanawiałem (+ odsłuchiwał inne w cenie ~1500pln za parę). Dobrze wyszło, bo ten temat właśnie rozpoczął się od moich rozważań nad zakupem Wzmacniacza Stereo. To co mnie zaskoczyło (a zaznaczę jeszcze raz, że jestem totalnie zielony) to, że każda kolumna w połączeniu z innym zestawem stereo gra całkowicie inaczej. To już cenne doświadczenie.

Potem przyszła moja kolej, poprosiłem o podłączenie wzmacniacza Denon AVR-X1100W i do niego polecone przez Was głośniki. Kolejno grały Monitor audio bx2, Indiana Line Nota 260 C i jeszcze jedne głośniki które były nieco droższe wydaje mi się, że były to Indiana Line Tesi 262. Nie ukrywam, że według mojego ucha najlepiej grały ostatnio głośniki. Pan pracownik zaproponował, że podłączy nieco większe głośniki i z mojej listy podpiął Pylon Audio Pearl 25 no i co tu dużo gadać. Zdecydowałem się na te kombinację. Zaznaczę, że w między czasie podpięliśmy amplituner Yamahy i tak jak to wcześniej pisaliście Yamaha ma nieco ostrzejsze brzmienie które według mnie jest ok. ale wolę to co słyszałem z Denona icon_smile.gif

Odsłuchałem dzisiaj z cztery różne kolumny podpięte do dwóch różnych stereo wzmacniaczy i około pięciu/sześciu typów kolumn podpiętych do Amplitunerów 7.2.

Cieszę się, że byłem, posłuchałem i sam dousznie miałem przyjemność doświadczyć różnicy w sprzętach audio.

W weekend najprawdopodobniej będę miał zestaw który nieco przekracza zaplanowaną kwotę (wyjdzie w sumie 3200 pln) ale za to w zupełności zaspokaja moje oczekiwania.

Amplituner - Denon AVR-X1100W
Głośniki - Pylon Audio Pearl 25

Panowie, bardzo dziękuję Wam za Wasze doświadczenie i pomoc którą mi udzieliliście przy moim pierwszym zakupie! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...