Skocz do zawartości

Yamaha HTR-4066 - opinie


Slackbit

Recommended Posts

Witam,
jestem teraz na kupnie amplitunera kina domowego i zastanawiam się nad modelem Yamaha HTR-4066. Trochę poszperałem z wujkiem Google i przyznam, że trudno znaleźć jakieś konkretne informacje na jego temat. Brak opinii i testów pisanych przez użytkowników. Dlatego zwracam się do Forumowiczów o poradę i wyrażenie swojej opinii. Interesuje mnie funkcjonalność oraz, a raczej przede wszystkim, jakość dźwięku i oczywiście stosunek jakości do ceny. Gdyby ktoś miał propozycje innego amplitunera w podobnej cenie z przyjemniejszym brzemieniem też będę wdzięczny za informację. Zastanawiałem się jeszcze nad Denonem AVR - X1000.

Rodzaj muzyki jaki będzie słuchany to przede wszystkim jazz, blues, rock, reggae i oczywiście dźwięk z filmów.

Ze względów budżetowych na chwilę obecną będą współpracowały z nim głośniki Pure Acoustics Supernova 5, które jak tylko fundusze pozwolą zostaną zmienione na coś dużo przyjemniejszego icon_smile.gif.

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś spotkałem się z określeniem, że HTR-4066 jest odpowiednikiem RX-V475. Jak duże jest to podobieństwo?

W sumie mam jeszcze jedno pytanie. Usłyszałem też opinie, że ampitunery kina domowego z tej półki cenowej nie są warte zakupu i raczej cechuja się mało przyjemnym dzwiękiem. Na ile jest to prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie najnowsza linia modelowa, uzupełniona o jakieś ,, przesyłane w powietrzu,, icon_wink.gif wzglėdem poprzednich. Były nazwy 3 cyfrowe, teraz są 4 cyfrowe...Ilość ddatków wzrosła, ceny podobne, więc jakość...oby nie gorsza.
Co do dźwięku, każdy lubi co innego. Jednak faktem jest słabiutka wydajność prądowa tanich amplitunerôw kinowych, czasem podłączenie kolumny podłogowej skutkuje tym, że zamiast mięsistego basu, masz płaski basik jak z ,,przenośnego bomboxa,,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego oczekujemy. Na pewno od wzmacniacza za ta cenę można wymagać więcej jeśli chodzi o dźwięk stereo. Tu dostajemy inne funkcje.
Osobiście jestem zdania że taki amplituner może całkiem fajnie zagrać jeśli podłączymy do niego dobre niewielkie kolumny i przyzwoity subwoofer.
Opinie że coś takiego gra kiepsko są zwykle spowodowane tym że podłącza się do niedrogich amplitunerów AV kiepskie kolumny z dużymi i kiepskimi frontami bez subwoofera lub jeśli z subem to również tragicznym.

Wersje Yamahy o oznaczeniach typu HTR-4066 są w sprzedaży od dawna. Zwykle można je było spotkać w zestawach z DVD i kolumnami. Zazwyczaj były to wersje w jakimś stopniu okrojone w stosunku do tych które można było kopić osobno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem , tani amplituner i duże kolumny skutkują często brakiem basu i sub w filmie staje się konieczny.
Gorzej z muzyką ciężko słuchać blusa, rocka, jazzu na 3 kolumnach( mam na myśli dwie kolumny i subwoofer)- znika gdzieś czar, lokazlizacja instrumentów itp. Choć są osoby ktôre lubią sub.
Skoro wybrałeś Denona, pomyślałbym też nad Pionerem vsx serii 5##, ma lepsze zasilanie niż yamaszki( te podstawowe modele).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę producenta, porównaj konkretne modele marki, pod kątem tego co oczekujesz: funkcji, dodatków.
Potem zbadaj kolejną firmę i modele itd. Z racji tego że masz duuże kolumny popatrz by ampli miał dobry, mocny zasilacz, podawane waty mocy w ampli, to zazwyczaj pic na wodę.
Seria pioneer 824 to sporo wyższa seria niż yamaha 4xx, ale nawet odsłuchując podstawowe modele pionka i yamahy słychać różnicę w dźwięku. Napisałeś że słuchasz sporo muzyki, więc powinieneś posłuchać sam, poznać swoje odczucia. Szkoda ze nie zdecydowałeś się na jakieś stereo, za ok 2500zł byłoby sporo lepiej, ciekawiej, niż 5 kolumn supernova i kinówka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...