Skocz do zawartości

DVD czy CD


pirs

Recommended Posts

pirs
Słuchałem cd Denona 700 i szczerze mówiąc wolałbym kupić tuningowanego Denona 1460, którego zresztą używałem przez rok czasu. Moim zdaniem szkoda na niego pieniędzy.
DVD Denona 2930 nie słuchałem opieram się tylko na zasłyszanych i przeczytanych opiniach. w których jest bardzo chwalony.
Jeśli głównie słuchasz muzyki to lepiej abyś kupił cedeka w kwocie zbliżonej do 2500 zł a powiedzmy 400 do 500 zł przeznaczył na zakup DVD do oglądania filmów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje kolegom za zainteresowanie tematem.DVD które wymieniłem mam już od dłuższego czasu i w tym względzie nic się nie zmieni.Jestem z niego bardzo zadowolony(obraz rewelacja).Chodziło mi o to czy nie wyrzuce pieniedzy na CD za 1400 zł a i tak lepiej nie zagra niż moje DVD.A co do marki to nie musi to byc Denon.chociaz recenzje ma dobre.Jestem otwarty na inne propozycje ale w przedziale do 2000zł.Dobre recenzje ma również Cambridge Azur 640 .Za propozycje z góry dziekuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich własnych i niestety nie najlepszych doświadczeń popieram podpowiedzi moich kolegów. Musisz po prostu zdecydować, czy na tym sprzęcie częstszym gościem będzie muzyka czy filmy. Jeżeli jednak muzyka to rewelacyjnym rozwiązaniem jest kupno bardzo dobrego ale droższego CD-ka a za zaoszczędzone pieniądze kup do filmów jakiegoś taniego DVD. Jest teraz na Allegro bardzo dużo dobrych a do tego tanich DVD. Np.wejdź na woj.lubelskie i gościu z Międzyrzecza Podlaskiego sprzedaje Denony 1710 za 349 zł a 1730 ma wystawione za 519 ale jak do niego dzwoniłem to powiedział, że jest w stanie jeszcze obniżyć.
Sam męczę się z zestawem DVD ( pisałem o tym w swoich postach w innych tematach) bo w 90 % słucham muzyki. A niestety coś za coś - w DVD pierwszeństwo ma wizja a audio jest daleko w tyle. I obojętnie czy to po optyku, koaksjalu czy po analogu. Jest kiszka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna możliwość, która pozwoli Ci zinetgrować system audio/video...
Jest nią zewnętrzny przetwornik cyfrowo - analogowy, czyli dac!
Jest wielkie prawdopodobieństwo, że dac ten zagra w sposób lepszy nie tylko niż Twoje DVD, ale również lepiej niż jakikolwiek odtwarzacz w zakładanej przez Ciebie cenie!
Pamiętaj jednak, że podłączenie zewnętrznego daca niesie ze sobą pewne ryzyko (takie samo, jak w przypadku zakupu odtwarzacza) i nie powinieneś podejmować decyzji bez odsłuchu w swoim własnym systemie!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku jest pojęciem bardzo subjektywnym. DAC zagra bardzo poprawnie, ale czy to się spodoba. Poprawnie brzmiące urządzenia mają wspólną cechę - obnażają niedoskonałości nagrań. Konieczny jest odsłuch. Lepsze nie zawsze się podoba. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiac na początku myślałem o Denonie 700AE ale z tego co czytam, recenzje prasowe nie pokrywają się z opiniami użytkowników.Czyżby chwyt marketingowy.A co do wspomnianego przez Ciebie Cambridge 640C to biore go coraz bardziej pod uwage .Opinie były pochlebne co do tego modelu także na naszym forum.Dzieki za podpowiedz.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirs
Przy okazji - na Allegro pojawił się CD Linn Sputnicza (w Bydgoszczy za 1299zł)
http://www.allegro.pl/item332133961_linn_mimik_ii.html
Może warto się tym CDkiem zainteresować?

Czy w ogóle dopuszczasz używany CD, bo nie znalazłem tej informacji?

A jako szczęsliwy posiadacz Xindaka 06 mogę Ci go spokojnie polecić w klasie odtwarzaczy do 2 tysięcy.
Gra dobrze zarówno z lampą jak i tranzystorem. icon_cool.gif No i bardzo rozsądna cena (nowy za półtora tysiąca).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...